Totálne neškodný herbicíd



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?)
29.8.2016 12:17

Ano, je to úhledné a když to majiteli takto vyhovuje, tak je to v pořádku. Já jsem spíše zastánce přírodnějších "živějších" typů zahrad, a to ne z důvodu lenosti :-). Sto lidí, sto názorů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 29.8.2016 7:55

Jistě je to dobrý příklad pro ostatní, ale já jsem se z obdivu vůči těmto zahradám už "vyléčil". Stejně tomu ten potřebný čas věnovat nikdy nebudu a spíš jsem ten běžný líný zahrádkář o kterém psal včera ve vlákně co vykusuje jablka na stromech pan 234.216. Jít se "zastřelit s provazem do rybníka" se kvůli tomu zatím nechystám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 29.8.2016 8:13

To já to obdivuju, ale nehodlám se stresovat, že to tak nemám taky. Hlásím se do skupiny "líných".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 29.8.2016 12:17

Ano, je to úhledné a když to majiteli takto vyhovuje, tak je to v pořádku. Já jsem spíše zastánce přírodnějších "živějších" typů zahrad, a to ne z důvodu lenosti :-). Sto lidí, sto názorů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 235.31 (?), 29.8.2016 12:47

"Trochu jiný přístup"...

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 29.8.2016 13:54

Sto lidí, sto názorů.

Já říkám: sto lidí, v podstatě dva názory. Ovšem oba mají své extrémy.
První extrém: zpustlá zahrada, majitelé svoji lenost balí do vznešených slov - nedotčená příroda, potřebné úkryty pro zvěř a ptactvo, pro naše děti hřiště, prolézačky, bunkr...
Druhý extrém: květináč vytažený do plochy, nepovolaným vstup zakázán. 
Extrémy, jak známo, se nedomluví. Přestože mají společný jmenovatel. Jejich zahrady jim působí potěšení a nositele opačných názorů nepovažují za zcela zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.56 (?), 29.8.2016 9:38
Bol by som nerád, keby môj čiste recesistický príspevok venovaný motyke vyvolal nejakú zbytočne vyhrotenú konfrontáciu. Ja si tiež nemyslím že to v záhrade musí vyzerať ako v obývačke, ale "proti gustu žiaden dišputát", každý z nás si určuje tú mieru ako to chce mať sám. A ešte pozdravujem Petra z P.a PP, ak sa oni hlásia do skupiny "líných" záhradkárov, tak pre nás ostatných treba vymyslieť osobitnú kategóriu :-) Zdar biodiverzite a diverzite názorov! IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.239 (?), 1.4.2017 12:26
Jarné práce, to nie je len rez a postreky, ale aj menej populárne úkony. Medzi ne patrí udržiavanie bezplevelného kruhu pod stromkami. Odkedy som glyfosátu vystavil u mňa stopku, robím to takto - viď séria fotiek, mladý stromček jablone Šampion. Foto 1: neutešený stav po zime, tráva je agresor a rada by zabrala celý priestor pre seba. Foto 2: prvým krokom je ohraničenie kruhu rýľom a odstránenie trsov trávy a buriny. Foto 3: pokopanie zeminy pod stromčekom motykou. Foto 4: poliatie vodou, keďže teraz je sucho. V tomto kroku je optimálne event. pridanie hnojiva, ale tento stromček ho nepotrebuje. Foto 5: navezenie trošky novej hliny, keďže časť z nej odišla s trávou, výsledný stav (aj foto 6 - iný stromček, Red Cap, tu vidno hranicu (ryhu) ktorá vznikla odrezaním okrajov trávy rýľom na obvode kruhu. Ale tráva je agresor a bude do kruhu pod stromčekom vrastať znova...). Foto 7: Obriadený dvojrad "mlaďasov" (Pinova, Šampion,Camspur, Braeburn, Lilla Seemik, Flamingo,Bieloruská, Mramornaja). Záverom: Celý úkon pri jednom stromčeku zaberie 15-20 minút, postrek glyfosátom by trval 15-20 sekúnd. Vzhľadom na prácnosť a časovú náročnosť sa vôbec nečudujem, ak niekto uprednostní glyfosát. IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.43 (?), 2.4.2017 8:59
Glyfosát - veriť či neveriť (viď foto)? Hamletovská otázka. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.227 (?), 2.4.2017 20:10

Nevěřím, četla jsem dost opačných stanovisek z výzkumů v USA. Ono Monsato má dlouhé prsty...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 28.8.2016 16:29

Také používám pane Hlavatý ruční herbicid.Sice trošku plošněji ale k motyce mám ještě ruční rotační aplikátor herbicidu. - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika