Tmavá mutace Rubínu s názvem Dark Rubín



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?)
23.10.2014 10:11

A jste si jistí, že Top Bohemii vyšlechtil pan Tchoř? Jak dlouho se pěstuje, nevím, já ji znám sotva tři roky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.152 (?), 18.9.2015 23:04

Dark je již u mne až přezralý, letos dost chutná  vosám.

Dark
Dark
Dark
Dark
Dark
Dark
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.3 (?), 3.10.2013 10:29

V Životicích mají stromky roubované nebo očkované hodně vysoko nad zemí, to běžně ve školce nebo u obchodníka neseženete. Byly to nejspíše první výsadby Rubínů na štíhlém vřetenu. Přikládám foto od pana Thoře - Gold Bohemia na J-TE-E, stromky jsou po první sklizni probírkou. Nevím jestli tam zůstaly až od dnešní doby, ale luční sady byly v Životicích už před rokem 1990. V Zahradnictví č.9 je o Polokovi a i o jeho sadech. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.3 (?), 3.10.2013 10:33

A ještě jedna Bohemie u "kůlu".


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 22.10.2014 14:19

Mutace s názvem Top Bohemia není v nabídce ovocných školek. Zná někdo důvod, proč je tomu tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 22.10.2014 14:34

Cesta od šlechtění odrůdy po jeji komerční prodej je dlouhá, strastiplná,nákladná.Záleží na majiteli práv zda ji vůbec chce množit, dát do oběhu, ppř. kdy.Zeptejte se rovnou šlechtitele p.Tchoře.Ozdravení genetického materiálu, tvorba matečnic pro namnožení rostlin je zdlouhavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 23.10.2014 8:30

Díky za vysvětlení. Znamená to, že Top Bohemie není dosud rozřířena ani mezi zahrádkáři? Měl bych zajem o roub, Na pana Tchoře nemám kontakt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 23.10.2014 10:11

Ale tak jistěže si zahrádkáři vyměňují genetický materiál navzájem mezi sebou.Zvláště ti, kteří mají k pěstiteli nejblíž, nebo něco zajimavého získali od svých známých.Stane se, že vám někdy omylem prodají vyšlechtěnou odrůdu(podpultovku),která se bežně nevyskytuje.Hrstka takto šťastných pěstitelů až po létech zjístí, že to není to co si koupili, ale něco jiného... třeba i vzácnějšího.

Top bohemia byla vyšlechtěna už před X léty, a jistě ji mnoho zahrádkářů pěstuje.Já k nim nepatřím, ani nemám kontakt na šlechtitele p.Tchoře z Pěnčína, kde pečuje o své pěstební sady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?), 23.10.2014 10:11

A jste si jistí, že Top Bohemii vyšlechtil pan Tchoř? Jak dlouho se pěstuje, nevím, já ji znám sotva tři roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 23.10.2014 10:35

Top bohemia je pupenová mutace, pochází ze sadů pana šlechtitele.Tak nevím... byla to snad jeho vnučka, nebo pejsek kdo ji v sadu našel?Udržovatelem materiálu, nebo vlastníkem práv(v případě, že byla prodána dalším osobám) může být už někdo jiný, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.12 (?), 24.10.2014 10:05
Jen pro pořádek. Nalezení pupenové mutace na již existující odrůdě bych nenazýval šlechtěním s. s. Mám dojem, že jsem někde četl, že Top Bohemia je jen ozdravená (viruprostá?) Bohemia. Otázkou je, zda-li její šíření neoficiální roubovou cestou má pak smysl... Zdraví Mittwoch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika