Tmavá mutace Rubínu s názvem Dark Rubín



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 1.101 (?)
22.9.2013 22:59

Dark Rubín, dnešní foto.Jeden plod jsem již ochutnal, ten na fotu již není, byla na něm prasklinka, pravděpodobně od malého krupobití.Chuť velmi dobrá až výborná.Martin

Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 1.101 (?), 30.8.2013 8:57

Palo, výšku stěny má tak 2 m, jablka se obírají ze země, až tam pojedu, vyfotím a pošlu fota.Pak by přicházela v úvahu podnož J-TE-G nebo J-TE-F, určite by jste se vešel do výšky 2m a rozestup cca 2m.V brožuře "Štíhlá vřetena na zahrádce" od Václava Zemana popisuje autor pěstování Rubínu ve sponu 1m v řadě a rozestup 2,5-3m na podnoži M9.Na méně vzrůstných podnoží by rozestup řad mohl být menší.V podniku "Sady Životice" u Havířova mají dnes štíhlá vřetena v řadě cca 70 cm.Každý stromek má opěru z pozinkované trubky, tlusté tak 21-36 mm. Viz www.sadyzivotice.cz Sady zakládal ještě Ing.Polok. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 232.250 (?), 31.8.2013 0:32

Ďakujem za dobrý tip, Martine! Životický systém mi trocha pripomína lúčne sady, ktoré v hustom spone začínajú rodiť už od 2. roku po výsadbe. Mne by stačil spon tak do 2 m. M9 na Bohemiu by mal stačiť. Alebo je Bohemia moc bujná a potrebuje v kvalitnej pôde J-TE? Pôda (bývalé družstevné pole, pravideľne hnojené) je u mňa v záhradke dosť úrodná. Podložky MM104 v nej rastnú ako besné. Každý deň mi na nich padajú takmer hotové jablká, nie len tie červivé. Jablone na M9 sú v pohode. Ako keby sa im obaľovači vyhýbali.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 1.101 (?), 31.8.2013 13:14

V dobrých vlhkých půdách a teplém podnebí může být i M9 trochu bujná, chtělo by to vyzkoušet.Každopádně bezvirózní M9 roste až o 30% silněji, než běžná M9,dnes by měly být prakticky všechny podnože bez viróz. Bohémie roste jako Rubín, bujnější je.Ale dá se to řešit pozdním a letním řezem.Na webových stránkách Uniplant - šlechtění ovocných dřevin je popis podnoží které vyšlechtil Ing.Dvořák, nejdříve otevřte katalog a dole jsou podnože, tyto otevřte a pak kliknout na jednotlivé typy.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 1.101 (?), 22.9.2013 22:59

Dark Rubín, dnešní foto.Jeden plod jsem již ochutnal, ten na fotu již není, byla na něm prasklinka, pravděpodobně od malého krupobití.Chuť velmi dobrá až výborná.Martin

Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 1.101 (?), 30.9.2013 23:18

Dark před sklizní, více se mi asi nevybarví.Má intenzivní červěň plodů jako Bohémie a Top Bohémie.Martin

Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.132 (?), 2.10.2013 20:15

Dobrý den, dovolím si připojit reakci, když už jsem narazil na ty "rubínovce". Před několika lety nám známá naroubovala na zmlazenou (pro mě) neznámou zeleno-žlutou odrůdu časně zimního jablka. O tu mi až tak nejde, spíš o to, co jsme to obdrželi za rouby. Bez pochyby je to nějaký potomek Rubínu, jenže. Plody jsou oproti kulatějšímu rubínu více jakoby válcovité, tedy výraznější horní a spodní obvodové hrany, ale na výšku i šířku jsou vyrovnané. Základní barva je žlutá, překrytá téměř po celé ploše takovým jakoby chladně červeným, tmavším rozmytým líčkem, u spodní jamky, (většinou tam bývá žluté, při dobrém oslunění však i tam je červené) je ta červená barva spíše do růžova. Stopka delší, dřevo obrůstá lépe plodonosným obrostem, než Rubín. Zarazila mě však jedna věc - dnes jsem na tomto naroubovaném stromě narazil asi na 2 plody, které jsou téměř k nerozeznání od Rubínu, jasné červené žíhání, plody o mnoho kulatější než ostatní, s "normálním" vybarvením. Dnes jsem otrhal Rubíny, už jich většina byla hezky vybarvených, ale tyto jablka ještě chvíli počkají, u spodní jamky mají trochu zeleně, takže zrají později. Ještě doplním, že tohle je první rok, co pořádně zaplodil, a že už ho máme naroubovaný tak minimálně 6 let. Pomohl byste mi prosím někdo s určením této odrůdy? Děkuji, David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.152 (?), 23.9.2014 19:54

Letošní Dark Rubín ještě  ve školce na podnoži M9,foceno asi před deseti dny, dnes je již přezrálý.Martin

Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.9.2014 9:04

Jak vypadá Dark Rubín ve srovnání s Bohemií?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 24.9.2014 10:26

Není mezi nimi pouze rozdíl ve změně vybarvení plodů v průběhu skladování? Mám dojem, že jsem někde četl o hněděrudé v případě Dark Rubína!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.152 (?), 25.9.2014 21:05

Dnes jsem ještě vyfotil poslední jablko Dark Rubínu na stromku a pak ještě udělal pár foto z více stran.Dark velmi dobře vybarvuje, údajně má být vybarven také velmi dobře uvnitř koruny stromu a také méně roste něž klasický Rubín.Zdá se mi, že je úrodný.Martin





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika