Strupovitost 2010



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 210.6 (?) 
30.6.2010 19:37

Vracím se k mému příspěvku z 2.6.kdy jsem psal o podmáčeném pozemku, na kterém byla vystouplá spodní voda zhruba 6 týdnů.Ošetřování bylo velmi problematické vzhledem k podmáčené půdě a dlouho trvajícím dešťům.Pokud se týká rezistentů, tak všechny jsou bez příznaků strupovitosti, pouze na Seleně se objevila slabá strupovitost na malém množství listů.Velmi mně zklamal Rubimeg, který by měl být odolný strupovitosti-ne rezistent, který je středně napaden i s plody.Letos poprvé za 40 let pěstování jabloní byl silně napaden Šampion, hodně byly taky napadeny Meteor, Red Jonaprince, Melrose,Melrouge, Idared,Fuji, Fuji Kika, Pink Lady a Golden Delicious.Zkouším i sloupovité odrůdy Gold CATS, Red CATS, Green CATS, Star CATS, Sun CATS ,Waltz, Flamenco,Sonet, Rondo a další na kterých se strupovitost neobjevila.Proti strupovitosti jsem s problémy provedl 4 postřiky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 30.6.2010 21:47

Tak já letos strupovitost řešit nemusím.Plodů mají stromy zoufale málo a po tom šíleném množství vody, kdy mě pod stromy stály tak 3 cm vody po dobu cca 4 týdnů budu rád, když to stromy přežijí.Hnědnou mi a zasychají listy... a nejen mě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
panTATRAN - (8) - 147.11 (?), 1.7.2010 9:37

mozte prosim napisat ake mate rezidentne odrody a prakticke skusenosti?

udajte aj nadmorsku vysku.

vdaka!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika