Staré odrůdy



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
25.1.2017 10:10

Musím zklamat všechny ty, kdož se domnívali, že mě Miloš Vysloužil, jakož to věčného buřiče, "odpálil“ svým příspěvkem na věčné časy. Toho bohdá nebude. Tedy alespoň prozatím. Všiml jsem si, že pan Kamil H. se inspiroval mými staršími hodnoceními peckovin a potěšil zadavatele vlákna maximálně přehledným popisem vyjmenovaných odrůd. Nikdo se tak nemusí prokousávat desítkami příspěvků a je okamžitě upoután právě tím jeho přehledem. Jinak, pane inženýre, byl by jste tak hodný a odpověděl mně na dotaz ve vlákně mráz – hodina pravdy? Stačí velmi stručně napsat buď, že se pan Kaněra plete, nebo že má naopak pravdu, anebo napsat prostě – nevím. Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 23.1.2017 10:49

obávam sa, že obsah vitamínov a iných zdraviu prospešných látok u starých odrôd sa nebude diametrálne líšiť od nových odrôd, v opačnom prípade by sa hneď urobili nejaké testy a použilo by sa to na bombastickú propagáciu týchto odrôd. skôr obsah týchto látok môže mať vplyv spôsob pestovania a ošetrovania. ale môžem sa mýliť :) v reále sa často stretávam s hodnotením podľa veľkosti " tá hruška mala veľmi malé plody, ale ako deti sme sa na to tešili, lebo veď iné ovocie sme nemali" no a teraz keď z detí sú dôchodcovia a už je iné ovocie, tak mi príde logické, že tieto odrody idú tak trochu do úzadia. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.103 (?), 28.1.2017 10:47

Treba si naštudovať kedy Wiliamsova, Konferencia,Boscova a Lucasova vznikli respektíve kedy boli objavené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 30.1.2017 15:31

Nazdar. Tak nějak jsem nepochopil, co jste tím chtěl říct? Bylo tady v tom vlákně pár dobrých věcí, i když třeba jen pro mě. Jednak díky Jirkovi - dvojce, že si dal práci s hledáním citátů, jednak připomenutí významu slova oportunista. Určitě takové oportunisty znáte ze zaměstnání, pokud do něj chodíte. Taky jsem věděl, že inženýr je dobrej chlap a těžkej pohodář a proto úplně normálně na opakované dotazy odpověděl a teorie o špatné diplomacii si IH může klidně strčit za klobouk. Co se týče zlikvidovaného "smogu", tak kafíčko se pije dál, jen jsem uvedl, co se o něm kdysi psávalo. Tu Daníkovu adresu na novější názor jsem si nestihl opsat. Taky myslím, že příběh Kamila H. určitě nebude příběhem ojedinělým. Takových lidí tady bude určitě víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.26 (?), 23.1.2017 22:15
K starým odrodám patrí aj Avranšská. Ako to už býva, staré odrody majú často spústu synoným, čím neraz vzniká chaos. Myslím že na inom vlákne bolo (aj mnou) uvedené že Avranšská=Gute Luise=Louise Bonne. Nie je to celkom tak, pod názvom Louise Bonne sa skrývajú 2 odrody: Jedna je Louise Bonne d'Avranches=Louise Bonne de Jersey=Louise Bonne de Longueval (to je Avranšská). Tá druhá odroda je iná, trochu staršia a nazýva sa Louise Bonne Ancienne=Louise Bonne de Duhamel=Louise de Torchart. Na fotkách sú obe tieto "Louise Bonne". IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 24.1.2017 17:40

Pak je ještě

Louise Bonne de Printemps

Louise Bonne Sannier

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.11 (?), 24.1.2017 19:06
Pre V.: Áno, to sú ďalšie 2 "Louise Bonne". A vyhrabal som ešte jednu - Louise Bonne Panachée. Takže je ich (najmenej) 5. Akurát dosť aby v tom jeden strácal prehľad. Napokon, aj tak je v súčasnosti u nás aktuálna len tá Avranšská. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 24.1.2017 21:17

Se synonymama je potíž. Jak byl název jen popisný, vyskytlo se více odrůd s jedním názvem. Docela jsem při studiu starých odrůd zabřednul v kalvilech. On může být kalvil bílý, žlutý, červený, žíhaný, podzimní, zimní, letní, velikonoční, krvavočervený, šedý. Název pak tvoří Kalvil + barva + doba zrání.

Přikládám obrázky, jak si němečtí pomologové představují Roter Winterkalvill.

U nás je takový víceodrůdový název třeba Šálové.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 24.1.2017 21:18

Ten druhý je soudkovitého tvaru s tenkou dlouhou stopkou

V.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.76 (?), 25.1.2017 8:45
Pre 14.170: Ak Vás tie kalvily zaujímajú, tak prikladám niekoľko fotiek - kresby sú z pomológie z r.1766. IH













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 25.1.2017 10:10

Musím zklamat všechny ty, kdož se domnívali, že mě Miloš Vysloužil, jakož to věčného buřiče, "odpálil“ svým příspěvkem na věčné časy. Toho bohdá nebude. Tedy alespoň prozatím. Všiml jsem si, že pan Kamil H. se inspiroval mými staršími hodnoceními peckovin a potěšil zadavatele vlákna maximálně přehledným popisem vyjmenovaných odrůd. Nikdo se tak nemusí prokousávat desítkami příspěvků a je okamžitě upoután právě tím jeho přehledem. Jinak, pane inženýre, byl by jste tak hodný a odpověděl mně na dotaz ve vlákně mráz – hodina pravdy? Stačí velmi stručně napsat buď, že se pan Kaněra plete, nebo že má naopak pravdu, anebo napsat prostě – nevím. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika