Sezóna 2018 a zimní odrůdy



Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 229.81 (?)
23.10.2018 18:57

To ste ma potešili.Oni pomaly očervenievajú a žlknú aj vo vnútri na stole.Každý rok nebývajú takéú veľké a silno červené ale tento rok na slnku tak očerveneli, skoro až do tmavočervena. A veľa ich opadalo v tom silnom teple, až keď sa trochu ochladilo prestali padať. Je to iba M9 ale dávam jej všelijaké bio hnojivo, asi za to je taká, ani múčnatku nemáva. Aj iné druhy bývajú rôznych veľkostí.Teraz mali v Tescu dost malé Jonagold a inokedy sú veľké a pekne vyfarbené.

Chuť je moc dobrá, žiadna výnimočná podľa ktorej by sa dala hneď identifikovať ako napr. Golden, je taká málo sladká aj málo kyslá, také stolové jablko.

Keby ste také jablko mali možno by ste s nim aj niečo vyhrali.Ani by vám neuverili že je to Idared. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 2.221 (?), 23.10.2018 10:47

Bylo by i foto.

Pinova je od nej tvrdší, má mene šťávy ale je sladká, dobrá.

Tento Idared má 9cm prumer. Je dost chutný, už zralý.

Pan IH je z jihu.Jakéj má on Idared.Když je zralý mel by být chutný.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 23.10.2018 11:31

Nic ve zlém pane Janste, ale jablka na snímku mi Idared nepřipomínají ani náhodou. Jedině že by to byla nějaká jeho barevná mutace, se změnou tvaru a lepší chutí (Najdared?). Mutace neznám osobně, zato Idared jsem pěstoval a nechci nikdy více pěstovat smiley Tolik můj názor na tuto odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 23.10.2018 12:23

Naozaj sa to na Idared nepodobá (ani farebne, ani tvarovo). Pripomína to skôr Jonagored, ale fotky sú neostré.

Idared mám, považujem ho za chuťovo priemerné jablko, ale zato je špičkovým preborníkom v dĺžke skladovateľnosti.      IH  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 8.53 (?), 23.10.2018 12:57

A co toto? To by se už na Idaresd podobat mohlo. Je to z toho jistého stromu, jen jsou menší a nevybarvené.Vetšina je taká pekná jako ty nahore, probírku jsem nedelal.  Na to musí být aj talent, na to pěstování. Jen doufám že to nebude nejaké Melrosse.Chci ješte jeden strom ale teď je to dilema.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 23.10.2018 14:38

No, to sa už podobá viac, mohol by to byť Idaredko.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 229.81 (?), 23.10.2018 18:57

To ste ma potešili.Oni pomaly očervenievajú a žlknú aj vo vnútri na stole.Každý rok nebývajú takéú veľké a silno červené ale tento rok na slnku tak očerveneli, skoro až do tmavočervena. A veľa ich opadalo v tom silnom teple, až keď sa trochu ochladilo prestali padať. Je to iba M9 ale dávam jej všelijaké bio hnojivo, asi za to je taká, ani múčnatku nemáva. Aj iné druhy bývajú rôznych veľkostí.Teraz mali v Tescu dost malé Jonagold a inokedy sú veľké a pekne vyfarbené.

Chuť je moc dobrá, žiadna výnimočná podľa ktorej by sa dala hneď identifikovať ako napr. Golden, je taká málo sladká aj málo kyslá, také stolové jablko.

Keby ste také jablko mali možno by ste s nim aj niečo vyhrali.Ani by vám neuverili že je to Idared. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.123 (?), 20.10.2018 21:20

S hořkou pihovitostí nemůžu souhlasit - můj Admirál, v citlivé lokalitě, a bez pomoci vápníku, letos na pihovitost dojel. 

Něco zvláštního se stalo s Rajkou. Už první záříjový týden začal padat v takovém množství, že jsem ji musel otrhat a uskladnit. Aktuálně je už dojídáme, protože ani ten sklep je nedokázal zdržet ve zrání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 24.10.2018 17:57

Vybarvenější Idaredest dvakrát a klasický Idared.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 1.103 (?), 31.10.2018 23:26

Když bude na tom Idaredu to co je zelené žluté potom by to mělo být chutné jablko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.11.2018 8:39

Jistě, nějaká pihovitost se vyskytne vždycky. Ale protože většina jabloní přinesla velkou úrodu - a při velkých úrodách jablka pihovitá nebývají - bylo i této choroby málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika