Rubinola



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?)
6.4.2014 12:27

Paní 39.14,nezlobte se ale s tímto přístupem se kvalitní úrody nedočkáte.Pokud preferujete vykrajování červivých jablek je to Vaše rozhodnutí ale pokud je Vám dokonce doporučováno tak to už mě hlava vůbec nebere.
Ale k věci.Váš problém vězí zřejmě v počátcích vegetace.
1 - pilatka  - ochana vyvěšením bílých lepových desek do koruny stromu týden před květem.
2 - obaleč jablečný - postřik proti druhé generaci biopřípravkem Madex nebo Biobit XL.
3 - Pokud nechcete použít chemii proti první generaci musíte tento postřik ignorovot.
4 - deformace plodů mohou způsobit také mšice.
Když to shrnu vychází mě Váš problém přes živočišné škůdce.I bez chemie se dá významě omezit výskyt těchto škůdců ale musí se provádět každoročně. - Mičurin II

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 5.4.2014 8:45

Mohl by to být např. nedostatek bóru který způsobuje špatné oplození, a deformace plodů tzv. křenčení jablek. Ale chtělo by to foto těch jablek. Podívejte se v googlu na fotky jablek postižených nedostatkem boru jestli je to podobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.14 (?), 5.4.2014 16:03

Neřekla bych, že je to podobné. Deformace mých jablíček spočívá v tom, že je polovina jablka viditelně menší než druhá. Ale jak jsem psala dříve, chuťově jsou vynikající. Jan bych uvítala, kdyby jich byla aspoň bedýnka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 16.111 (?), 5.4.2014 15:30

K předchozím doporučením doplňuji: Po červnovém propadu plůdku vyjednoťte shluky plodů tak, aby zůstalo z každého květu jen 1 jablko - bude větší. Proti červivosti je nutno stříkat nebo se s červíky smířit - já nestříkám a vykrajuji. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.14 (?), 5.4.2014 15:57

Děkuji za radu, určitě to udělám, ony ty stromky jsou samý květ, ale to bylo i v letech minulých, takže se pokusím vyjednotit plody, snad se na mě letos usměje štěstí.

A co se postřiku týče, mám týž názor jako Vy. Vykrajování mi nevadí, vadí mi, že zatím nebylo co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 6.4.2014 12:27

Paní 39.14,nezlobte se ale s tímto přístupem se kvalitní úrody nedočkáte.Pokud preferujete vykrajování červivých jablek je to Vaše rozhodnutí ale pokud je Vám dokonce doporučováno tak to už mě hlava vůbec nebere.
Ale k věci.Váš problém vězí zřejmě v počátcích vegetace.
1 - pilatka  - ochana vyvěšením bílých lepových desek do koruny stromu týden před květem.
2 - obaleč jablečný - postřik proti druhé generaci biopřípravkem Madex nebo Biobit XL.
3 - Pokud nechcete použít chemii proti první generaci musíte tento postřik ignorovot.
4 - deformace plodů mohou způsobit také mšice.
Když to shrnu vychází mě Váš problém přes živočišné škůdce.I bez chemie se dá významě omezit výskyt těchto škůdců ale musí se provádět každoročně. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.14 (?), 6.4.2014 17:33

Já trochu Vaší odpovědi nerozumím. Pokud tedy nechci používat chemii, jak mohu výrazně omezit výskyt těchto škůdců?

Omlouvám se, opravdu se tyto věci učím za pochodu. Před osmi lety jsem koupila zahradu, zasadila stromy a podle literatury se učím, jak s nimi zacházet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 6.4.2014 19:03

Jo.To by ale paní musela mít zahradu na pustém ostrově. Spory, obaleči, mšice, květopasové a jiná verbež létají stovky metrů. Stačí jedna neošetřovaná zahrada vedle. Staré naše odrůdy mohly odolávat, ale současné jsou šlechtěny na rychlý a vysoký výnos a předky mají někde Tramtárii. Takže pokud nebudete hnojit, stříkat a jinak opečovávat, tak výnos sice bude, ale rozpačitý. Otepluje se, objevují se noví škůdci a starým se náramně daří. Např. obaleč jablečný může mít i u nás tři generace. Jak to bude s rezistencí proti strupovitosti, je taky ve hvězdách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 7.4.2014 11:00

Omezením škůdců bez chemie je myšleno opatření proti pilatce vyvěšením bílých lepových desek do koruny stromu.Je to zřejmě Váš primární problém.Píšete o plůdcích a jejich hromadném propadu.Zažil jsem zničení úrody po náletu pilatkou z 85%.
U přeživších plodů na česání je červivost způsobena druhou generací obaleče jablečného.Postřik na pomezí červece a srpna a za 7 dní opakovat přípravky Madex nebo Biobit.Tyto přípravky nejsou tzv.jedy a významě ochrání jablka před pozdní červivostí.Ochranná lhůta je nula dní - Mičurin II.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika