Rouby - prodej



Stránky: 1,  2,  3   
Petronela - (2) - 12.16 (?) 
2.2.2014 21:20, zobrazeno: 40459x

Dobrý den, jaké máte zkušenosti s kupováním roubů pro jabloně? Znáte nějaký obchod nebo šlechtitelský ústav, kde by se daly objednat a poslat na dobírku? Děkuji moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.2.2014 21:26

Dobrou zkušenost mám se Semprou Litoměřice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 2.2.2014 21:35

A kam pro ostatní odrůdy, co Sempra nemá v sortimentu? Například Střížovické rezistenty?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.2.2014 22:34

To je problém, ty novější jsou právně chráněni. Tak jedině od známých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 9.6 (?), 3.2.2014 16:26

Já rouby nekupuji - když si umanu získat novinku, koupím stromek za 160-180,-, při jarním řezu získám dlouhé rouby, naroubuji několik 2letých semenáčů, za 2 roky zaplodí, dají další rouby, a podle výsledků roubuji dál - moje semenáče a stromy známých (zdarma) podle požadavků, co ochutnali. Tak jsem vypěstoval 30 jabloní (Topaz, Rezista, Rajka, Rubinola, Rosana, Lotos)  a pokračuji dál.  Ujímá se 90%. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 3.2.2014 16:52

Jaroslave od Prahy, souhlasím,že lze nákupem hotového stromku získat nejen odrůdu, ale i rouby a možná podstatně levněji.Sempra by měla zaručovat přece jenom kvalitní, bezvirózní materiál,což ne vždy v rámci různých dovozů prodejci stromků zaručují .A tak můžete nechtěně vlastním přičiněním chorobu rozmnožovat.Někdy ke smůle nás všech.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.2.2014 17:48

To je jistě pravda. Jenže ty zaručeně bezvirózní rouby ze Sempry musíte někam naroubovat. A kde je jistota, že ty vlastní stromky a podnože jsou zdravé? Já bych stromkům z renomovaných tuzemských školek docela věřil.
  V praxi je většinou třeba kombinovat obojí. Ani prodejci sadby, ani dodavatelé roubů nemají v nabídce všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 3.2.2014 18:05

... právní ochrana není překážka, to je většinou realizováno přirážkou k ceně očka. Vyjímkou je, pokud chcete být producentem roubů a oček, že musíte uzavřít licenční smlouvu ve které bude ujednání, jakým způsobem budete účtovat tu přirážku licenčního poplatku a jak ji budete předávat vlastníkovi ochranných práv.

Ono určitě rouby Střížovických odrůd někde prodávají, jenže při hledání v internetu Vám (stejně jako mně) vyhledávač zahltí výsledky obsahující odkazy na producenty hotových stromků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 3.2.2014 21:13

Obávám se, že tady právní překážka je. Těžko v ČR najdete oficielního prodejce oček nových střížovických odrůd.
Nevím, jestli by Vám je prodali ve Fytosu. Ti totiž mají právo na výhradní množení a prodej střížovických odrůd. Mají s nimi uzavřenou obchodní smlouvu. A ta stála veliký balík peněz, ty dodal zahraniční kapitál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.119 (?), 3.2.2014 23:29

Fytos má práva na množení. Ale těžko má práva na prodej roubů. Nevím to jistě, ale myslím si že musí očka také kupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika