Rouby - prodej



host - 183.140 (?)
5.2.2014 12:24

To je pravda, taky mám tu zkušenost s hálčivci, přesto tvrdím, že zrovna Sempra testuje velké množství matečných rostlin každoročně, takže tam bych se viróz rozhodně nebál. Testovat musí, mají to v rámci uznávání. Rouby od nich chodí svěží a ujímaly se mi vždy dobře. ono je to taky tím, že to ořežou v prosinci a drží v chlaďáku, takže nehrozí, že by to předčasně narašilo nebo vyschlo. Rozhodně jsem proti odběru roubů zejména peckovin,,od známých´´, pokud jsem výchozí strom neviděl ve vegetaci, zaručeně si takhle lidi roztahají ESFY (často latentní) u meruněk a často taky šarku. není tam rozhodně vše, to ani při dnešní nabídce leckterých katalogů nejde, řada věcí se množí v CACu a tam to je často sázka do loterie (hlavně dovozy). U sempry je ta cena taky vyšší mj. proto, že u řady licenčních odrůd je započtena licence již v ceně oček. david

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 5.2.2014 9:51

Žádný z předřečníků zde nezmínil smutnou skutečnost, že i na kvalitních silných roubech za relativně vysokou cenu, např. ze Sempry, si snadno dotáhnete nezvané hosty - například hálčivce višňového v mém případě. Vlnovník hrušňový se u mě zabydlel pro změnu z kupovaných stromků.

Zkrátka nákup materiálu i z oficiálních zdrojů má svá úskalí. No a virózy jsou kapitola sama pro sebe - nedělám si iluze, že jsou schopni všechno ohlídat a otestovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 5.2.2014 12:24

To je pravda, taky mám tu zkušenost s hálčivci, přesto tvrdím, že zrovna Sempra testuje velké množství matečných rostlin každoročně, takže tam bych se viróz rozhodně nebál. Testovat musí, mají to v rámci uznávání. Rouby od nich chodí svěží a ujímaly se mi vždy dobře. ono je to taky tím, že to ořežou v prosinci a drží v chlaďáku, takže nehrozí, že by to předčasně narašilo nebo vyschlo. Rozhodně jsem proti odběru roubů zejména peckovin,,od známých´´, pokud jsem výchozí strom neviděl ve vegetaci, zaručeně si takhle lidi roztahají ESFY (často latentní) u meruněk a často taky šarku. není tam rozhodně vše, to ani při dnešní nabídce leckterých katalogů nejde, řada věcí se množí v CACu a tam to je často sázka do loterie (hlavně dovozy). U sempry je ta cena taky vyšší mj. proto, že u řady licenčních odrůd je započtena licence již v ceně oček. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.2.2014 13:15

Souhlasím s Davidem.
Co se týče odběru roubů v Sempře, tak mi ty pracovnice tam vždy říkali, ať na ně nespěchám, že mají čas až od 2. dekády ledna a záleží také na počasí.

Jinak přinést si hálčivce či vlnovníka na stromku ze školky není pro drobného pěstitele až tak neobvyklé. Záleží na serioznosti a zejména důslednosti školkaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.2.2014 15:37

Jistě, zdravý materiál je základ. Ale jistotu, že Vám virózy nepřenese savý hmyz a škůdci a choroby nepřiletí odvedle, beztak nemáte..Zrovna z vlnovníků a halčivců si těžkou hlavu nedělám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petronela - (2) - 12.16 (?), 5.2.2014 20:15

Děkuji všem za reakce. Vyzkouším tu Sempru. Kdo jste přeroubovával stromek, kolik oček jste cca objednávali? Chtěla bych přeroubovat střední jabloň asi tak o 5 větvích, počítala jsem že když na každou větev dám 4 rouby o cca 5 očcích, bude to celkem 100 oček, ale to se mi zdá nějak moc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 5.2.2014 20:47

Nejčastěji se dělají rouby tříočkové, protože první očko je v úvazku, druhé směřuje do středu a teprve třetí jde jakž takž ven. Stačí, když poroste to na konci roubu a ty dvě můžete považovat za zálohu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 5.2.2014 21:40

Z Sempry Litoměřice jsem objednal po jednom, dvou roubu/výhonu od odrůdy.Z každého jsem udělal větší počet jednoočkových-dvouočkových roubů.U hrušní se ujalo 100% roubů. Hrušně se nejlépe roubují(jabloň je taky jádrovina,bude to obdobné), a ujímají, a já s oblibou říkám, že by stačilo rouby naházet za kůru jako šipky z dálky, a stejně se ujmou.Moje rezimé- v případě nouze u hrušní ,které mají dostatek mízy postačí jednoočkové rouby, nebo i dvouočkové.

Samozřejmostí pro úspěšné naroubavání jsou vitální rouby s dostatečnou zásobou zásobních látek,pěčlivé,přesné řezné úkony,a v neposlední řadě dostatečné zatření řezných ran,hlavně konce roubů štěpařským voskem.U takto krátkých robů je důležité,aby po naroubování neuschly.Můžete je před roubováním na pár hodin ponořit do vody,aby natáhly vláhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.2.2014 22:06

I pro přeroubování celé střední jabloně vystačíte s jedním koupeným roubem.  Z 3/4metrového letorostu nastříháte 4-5 tříočkových roubů. Víc větví přeroubovávat nemá smysl.  Jsou-li přeroubované větve silnější, použijete jeden roub ze Sempry a zbývající dokola řezné plochy vezmete třeba z původní odrůdy seřezaného stromu. Beztak se po pár letech ponechává jen jeden výhon, ostatní slouží jen k zahojení rány a později se odstraňují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 6.2.2014 10:30

...střední jabloň asi tak o 5 větvích, počítala jsem že když na každou větev dám 4 rouby o cca 5 očcích, bude to celkem 100 oček, ale to se mi zdá nějak moc....

Podle průměru přeroubované větve určíme kolik roubů umístíme po obvodu přeroubované větve, aby rouby táhly mízu, a aby se nám zdárně hojila řezná rána.V pozdějších létech po částečném zahojení některé přebytečné rouby odstraníme, a v konečném důsledku necháme 1~2 roubů růst.Takže pokud bych nechtěl přikupovat nadbytečné množství roubovacího materiálu, stačily by na jednu větev 2< dvouočkových roubů.Standartně se roubuje tříočkovými rouby.Rozhodně bych neplýtval pětiočkovými rouby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika