Rouby jabloně



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Carlose - (3) - 117.22 (?) 
16.4.2021 17:09, zobrazeno: 25185x
Zdravíčko, omlouvám se, jestli už tu někdy takovéto téma bylo, ale zatím jsem na něj nenarazil, tak se chci zeptat. Zhruba někdy v půlce března jsem rouboval jabloň kopulací. Rouby jsem si odebral v půlce února od souseda, který má odrůdu, kterou ani on sám nezná. Nejsem přeborník v těchto věcech, dělám to jen pro své potěšení, takže v těch odrůdách se nevyznám, ale snažím se v tom učit. No, rouby jsem narouboval a omotal stahovací páskou, i když je zrovna teď počasí chladné, další jabloně, které máme zakoupené, již pomalu raší. Chtěl bych se tedy zeptat, jak poznat, že se roub opravdu ujmul, jelikož pupeny na těchto roubech lehce ztmavnuly, slabě změnily svoji barvu. Stahovací pásku z nich nechci sundávat, abych se podíval, slyšel jsem, že se mají sundávat někdy až v létě, pokud se nepletu. Když roub lehce chytím a zohnu, nemyslim si, že by byl suchý, kromě tedy změny barvy pupenů. Dá se to tedy zjistit, jen tak od oka, nebo mám vyčkat s házením ručníku do ringu? Děkuji mockrát, Carlos.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.84 (?), 16.4.2021 19:16

Zamazal jste řez na vršku roubu voskem, aby nevysychal? Jinak bych počkala...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.116 (?), 17.4.2021 9:28

Zdravím, chci se zeptat, kde kdo berete rouby na hrušně, nebo jabloně... Před týdnem jsem si koupil ve školce u Ledče hrušeň a v bláhové naději jsem poprosil pani, jestli by mi neustřihla asi 10 cm větvičku z jiné, pozdní hrušně, abych si kopulačně navěsil jiný druh... pani nechtěla, že to nejde, pak mi odstřihla dva, ty nejspodnější proutky, které byly 2 mm silné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 17.4.2021 9:53

do školky chodí nakupovat i lidé, kteří o sadaření nevědí nic a tito lidé žádají školkaře, aby jim zakrátil už zakoupený stromek už na místě. Tak kdybyste paní, třeba kytičkou nebo jinak přesvědčil, aby vám v takovém případě uschovala odstříhnuté větvičky konkrétní odrůdy, to by mohla, protože pak ty větvičky jsou pro školkaře už jen odpad. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 17.4.2021 9:57

nebo si kupte celý stromek požadované odrůdy a z něho získáte dostatečné množství pěkných nenarašených roubů. Za ty dvě stovky to stojí nebo ne? Alespoň já to tak občas udělám. Samozřejmě se školkař bude zdráhat vám ustříhnout silnější část větve na ještě neprodaném zboží, to je logické. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.116 (?), 17.4.2021 10:17

Tak já jsem to dříve také tak dělal, že jsem si koupil za stovku špičák a pak si z něho vzal rouby, nyní na jaře, kdy zbylé stromky musí stejně zasadit do zeminy v poli a zastříhnout, se mi to zkrátka zdálo přijatelné... Žádat někoho aby mi schoval zastřižené větvičky a pro ty jsem jel 100 kilometrů... tak o tom jsem ani neuvažoval :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 18.4.2021 12:09

anglická kopulace, Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.178 (?), 23.4.2021 8:57

Pane Water, jaký používáte nůž a čím a jak brousíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 23.4.2021 10:54

očkovací nůž fiskars a brousek. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.31 (?), 23.4.2021 19:30

Pan Walter sem sice dal nějakou fotku, anglické kopulace, ale to neni jeho výtvor, takhle dokáží okousat styčné plochy roubu ty slavné roubovací kleště... Pan Walter je profík, ten by něco takového nestvořil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika