Roubování za kůru - je už čas?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?)
4.4.2011 20:16

Tak jsem včera rouboval za kůru. Šlo to, kůra se odlupovala jako po másle. Rouby jsem měl založené a byly nenarašené. Podnož byla ve stadiu myšího ouška. Hradec Králové

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 26.3.2011 12:54, zobrazeno: 24516x

Chtěl bych roubovat jabloň za kůru. Koukal jsem. že pupeny na podnoži už raší. Rouby mám nařezané od ledna a jsou zatím v klidu,  založené do země. Lze roubovat už v tuto dobu? Hradec Králové.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 26.3.2011 13:09

Ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 26.3.2011 13:15

Děkuji za vyčerpávající odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.70 (?), 26.3.2011 14:52
Za kůru se roubuje v době, kdy je v koruně míza. V době, kdy jsou stromy narašené, nejdříve asi tak od 20. 4. (záleží na nadmořdké výšce, poloze stromku jestli je více zastíněný nebo na slunci) zkouším pokusně na některé větvi stromu, který chci roubovat, odloupnout kůru. Rouby naopak musí být nenarašené ale né suché. Jestliže se kůra lehce odlupuje lze roubovat. Pokud chcete roubovat kopulací, na kozí nožku nebo jinou technikou, na mízu čekat nemusíte a lze roubovat kdykoli. Je dobré přečíst nějakou odbornou publikaci a alespoň se základními informacemi se do toho pustit.Přeji hodně úspěchů. PaR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 4.4.2011 20:16

Tak jsem včera rouboval za kůru. Šlo to, kůra se odlupovala jako po másle. Rouby jsem měl založené a byly nenarašené. Podnož byla ve stadiu myšího ouška. Hradec Králové

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.142 (?), 4.4.2011 21:20
Nové Mesto nad Váhom-tiež som to v sobotu zistil na jabloni... na počudovanie... veľmi skoro... kôra sa lúpala perfektne ľahko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 4.4.2011 22:00

Nic neuspěcháte. Míza bude ještě dlouho. Při roubování na začátku mízy je třeba pečlivě zavoskovávat, aby řezné plochy nezaschly. Počkáme-li s roubováním do doby květu i u jádrovin, rouby raší prakticky okamžitě, i když zatření nebude dokonalé.  
   Jedinou výhodou je, že v nynějším krátkém období můžeme roubovat jádroviny za kůru i rouby odebranými přímo ze stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.99 (?), 5.4.2011 13:35
V sobotu som prevrúbľoval všetky kostrové konáre u dvojročnej palmety na drôtenke (Pink Lady) vrúbľami rezistentných odrôd. Metódu vrúbľovania na spojku zo stromu na strom už som použiť nemohol. Termín už bol prešvihnutý. Jablone u nás práve rašia a systém pod kôru sa nedá použiť, nakoľko preštepované konáre aj vrúble majú rovnaký priemer. Našťastie som mal v chladničke zpred 2 týždňov nastrihané vrúble rezistentov. Každú chvíľu čakám ešte zásielku zímnych vrúbľov od kamaráta z Moravy (Red Toaz, Rozela, Lipno), takže v priebehu apríla sa dajú so spiacimi vrúbľami robiť zázraky. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.183 (?), 5.4.2011 13:15

Když to jde za kůru v HK, u mě v NB by to také neměl být problém... je to sice dost brzy, ale začínají mě svrbět ruce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.70 (?), 5.4.2011 17:08
U nás zatím nic. Kůra stále celkem drží. PaR Valašsko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika