Roubování



sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?)
8.6.2018 8:41

Pane Vysloužile, očkoval jsem na bdící očko a celé to zavázal páskou. Včera po sejmutí pásky jedno očko je zelené a řapík drží, druhé očko je hnědé a řapík upadl. Uchytlo se některé z nich? A pokud ano jaký je následující postup. Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.5.2018 15:37

Naočkovat rouby, to je kvadratura kruhu. Jestli jste narouboval rouby, bude vidět, když porostou. Jestliže jste naočkoval očko bdící, mělo by vyčnívat. Spící očko může být zakryté celé, pak se úvazek odstraňuje po 2-3 týdnech. V tuto dobu je ovšem na očkování spícímm očkem ještě příliš brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 1.6.2018 13:43

Prosím zdejší odborníky o radu. Jakou starou odrůdu naroubovat na jaderničkovou podnož. Jaderničku a Bláhovu renetu už zaroubovanou mám. Podnož je zasazena na okraji našeho pole, jabloně jsou vysazeny 14 m od sebe. Předpokládám, že z nich za 50 let budou pořádné stromy a potomci sklidí z každé jabloně pár metráků jablek. Preferoval bych odrůdu na mošt, pálenku, sušení i k zakousnutí a samozřejmě trošku odolnou vůči padlí a strupovitosti. Obávám se ale, že je to příliš požadavků, taková odrůda asi ani není. Ještě maličkost -  jižní svah, jílovitá půda, 450 m n. m.. Předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 1.6.2018 14:36

A proč trváte na staré odrůdě? Já bych na vašem místě volil k vámi zmíněné odolnosti proti houbovým chorobám, jakoukoli odrůdu, která nezbytně nevyžaduje probírku plodů. Například Angold, Rubín/ Bohemie, Orion nebo Sirius.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 1.6.2018 15:33

Pravda, netrvám ale myslel jsem si, že by to v tom poli staré odrůdě na jaderničkové podnoži tak nějak lépe slušelo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 1.6.2018 17:36

Zdravě rostoucímu stromku na jaderničkové podnoži to bude slušet bez ohledu na to, jestli se jedná o starou nebo o novou odrůdu. Ale pokud bude ta odrůda schopná plodit pěkné a chutné ovoce i bez fungicidního ošetření, bude to bonus pro vás i pro potomky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.6.2018 13:13

Preferoval bych odrůdu na mošt, pálenku, sušení i k zakousnutí a samozřejmě trošku odolnou vůči padlí a strupovitosti. Obávám se ale, že je to příliš požadavků, taková odrůda asi ani není.

Takových odrůd je spousta, zejména mezi starými odrůdami. Namátkou Smiřické, Vilémovo, Biesterfeldská r., aj. Jen se musíte smířit,  že vzhled a pro někoho chuť nebudou takové jako v regálech obchodů, nebo tu na fotkách od pěstitelů, co věnují stromkům intenzivní péči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 3.6.2018 16:10

Tak děkuji za tipy, musím v zimě obstarat nějaké rouby. Doufám, že se dají někde koupit. Nejdříve zkusím Holovousy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 18.6.2019 23:32

V spodnej časti koruny odrody Florina, mám za kôru navrúbľované niekoľko odrôd, medzi ktorými sú aj 3 odrody od pána Jozefa Buzrlu, ktorý si za svoju neúnavnú prácu zaslúži veľké uznanie.Tie jeho kríženia odrôd sú nesmierne zaujímavé.Ja mám od neho odrody Vanesa, Larisa a Briliant.

Vanesa = Topaz x Goldrush
Vanesa = Topaz x Goldrush
Larisa = Goldstar x Burgundi
Larisa = Goldstar x Burgundi
Briliant = Orion x Pink Lady
Briliant = Orion x Pink Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 8.6.2018 8:41

Pane Vysloužile, očkoval jsem na bdící očko a celé to zavázal páskou. Včera po sejmutí pásky jedno očko je zelené a řapík drží, druhé očko je hnědé a řapík upadl. Uchytlo se některé z nich? A pokud ano jaký je následující postup. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.6.2018 20:48

Postup je: zalít podnož a přeočkovat. Podle popisu se zdá, že se to nepovedlo. Ale třeba tomu zelenému řapík ještě upadne.  Jestli to bylo očko spící nebo bdící není důležité. Bdící očko samo po několika týdnech nebo jen dnech vyraší. Výhon se vyváže do svislé polohy a nechá se růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika