Příspěvky uživatele - 123.101

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Za kolik prodat slivovici, 27.10.2018
Chci se zeptat odborníků na slivovici. Proč slivovice po vypálení v pěstitelské pálenici má takový nepříjemný pach. Neumím to k něčemu přirovnat ale prostě smrdí. Po několika dnech větrání pach vyprchá a už je to klasická voňavá pálenka. Kvas nebyl... celý příspěvek >
Toptaste, 11.10.2018
Nemůžu si na tuto odrůdu stěžovat, pravidelná vyská plodnost, odolnost pro ti šarce i monilii. Je nenáročná na řez, jde dobře od pecky. Letos byly trochu menší díky suhu a přeplození. Podnož Myrobalán a St. Julien, těžká jílovitá půda.
Durancie, 25.9.2018
Také si myslím, že je to z jader. Letos před pálením kvas v pálenici nechám odstředit, tuto službu nabízejí. Po úrodě v r. 2015 jsem vypálil 400 litrů kvasu z čistých durancií s klasickou příchutí jader. Letos jsem na výsledek zvědavý, také budou cca... celý příspěvek >
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 19.9.2018
Ještě je nechte dozrát, podle barvy v tom škopíčku by ještě trochu sluníčka potřebovaly.
Durancie, 19.9.2018
Durancie to je letos velký problém. Totálně přeplozené a i když jsem větve i s plody ostříhal, podepřel stejně jsou zdevastované jak polámáním tak monilií na plodech i ve dřevě. Z osmi stromů jsou čtyři na likvidaci. A to jsem jich měl v minulosti... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 19.9.2018
Promisi mám cca 6 roků, šarka na listech na plodech málo. Letos plody nehnily, byly velmi málo červivé a chuťově výborné. Hanita byla také dobrá ale mně chutnala Promise víc. Domácí švestka jako každý rok propadák. Hodně šarky na plodech, polovina... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 16.9.2018
Letos je u mně jednička Promise.Polský klon domácí švestky je výborý.
Choroba sliviek, 16.9.2018
Leto hodně plesniví již zmíněná Domácí, Thuleu Gras, Hamanova a letos i Wangenheimova. Samozřejmě President ale ten to má jaksi v popisu práce. Ale jiné odrůdy jako Čačanská Rodná, Bystrická Muškátová, Toptaste, Stanley, Hanita a Promise zase... celý příspěvek >
Choroba sliviek, 16.9.2018
Chci se zeptat odborníků. Myslíte si, že nadměrné plesnivění a hniloba švestek může být způsobena nedostatkem některých látek nebo živin? Jedná se o odrůdu Domácí velkoplodá, stromy jsou 25 let staré. Předem děkuji za radu či odpověď.
Myrobalan do jílu, 27.7.2018
To je OK, já mám žlutý jíl již pod 10 cm mizerné ornice.
Cukernatost slivoní, 27.7.2018
Lipnická 25%, Špendlík 18%. Valašsko 450 m n. m. taktéž jihozápadní svah, těžká jílovitá půda, zatravněný sad.
Lipnická švestka, 23.7.2018
První letošní zralé plody lipnické mají 24%, chuťově nejsou špatné. Mohly by být ale o trochu větší.
Prepad plodov slivky, 4.6.2018
Je vhodnější plůdky švestek protrhat nebo odstřihnout část větvičky i s plody.
Roubování, 3.6.2018
Tak děkuji za tipy, musím v zimě obstarat nějaké rouby. Doufám, že se dají někde koupit. Nejdříve zkusím Holovousy.
Co je to za škůdce?, 3.6.2018
Nemyslel jsem na ohni. Já to pálím v kotle na ústřední topení.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika