Řez jabloně



host - 192.76 (?)
30.11.2021 13:54

to navrseni hliny kolem zasazeneho stromku mi radil i prodejce... klidne az nad kloubek ve spojeni podnoze a dane odrudy. A na jare odhrnout a nechat hlinu cca 5cm pod kloubkem.

Ale s tim strihem to bude pro me teda orisek...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 192.76 (?), 30.11.2021 13:54

to navrseni hliny kolem zasazeneho stromku mi radil i prodejce... klidne az nad kloubek ve spojeni podnoze a dane odrudy. A na jare odhrnout a nechat hlinu cca 5cm pod kloubkem.

Ale s tim strihem to bude pro me teda orisek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 30.11.2021 17:05

Ostříhejte stromek jak znázorňujete v prvním příspěvku.Odstraňte konkurenční větve jak uvádíte a zbylé čtyři obvodové zastřihněte do jedné roviny.Terminál zastřihněte asi 20 cm nad rovinou obvodových větví (spodní žlutá).Na dvouletém terminálu jsou dle fota krásné čípky z kterých vyrazí nové letorosty.Netřeba se obávat.Nezapomeňte, stromek bude čerstvě vysazen a předčasné druhé patro by moc konkurovalo a tlumilo růst níže položených větví které chcete pro základ korunky stromu.

Střih proveďte až na jaře a současně odstraňte věšáky (čípky po loňském nekvalitním střihu u letorostů).Střih byl proveden moc vysoko nad pupeny.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.252 (?), 30.11.2021 19:21
Jen se zeptám úplně blbě... Co je myšleno těmi věšáky/čípky? Mohl bych vás poprosit o jejich zakrouzkovani na některém z obrázků? Velice děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.252 (?), 30.11.2021 19:33
Toto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.215 (?), 30.11.2021 20:17

Ano wink.           Lída

ps - jsem ráda, že má ohledně střihu Mičurin II. názor stejný jako já. A vámi nakreslený řez je na začátečníka fakt dobrý yes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.252 (?), 30.11.2021 20:30
Já jsem taky rád, že jste se na tom takhle shodli a hlavně děkuji za Vaši trpělivost se mnou 😉 Možná ještě tu jednu kosterní větev (na prvním obrázku je to ta úplně vlevo) pritahnu trochu směrem dovnitř, aby nebyla tolik lezata... Něco jsem nečetl o mízní rovnováze až to budu strihat do stejné roviny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.215 (?), 30.11.2021 20:46

Jo, začala by víc růst, bylo by to dobré. Taky u nově vysazených stromků "usměrňuji" větve, než zdřevnatí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 30.11.2021 21:26

Ano paní Lído.Tazatel správně vyhodnotil schema úpravy vysazeného stromu a Vaše doporučení jeho návrhu. Debata se začala zaměřovat na nepodstané věci a hlavní řešení začalo zapadat.Považoval jse za nutné podpořit toto řešení.Vidím to stejně.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.245 (?), 16.5.2022 19:12
Dobrý den, po čase bych se tu chtěl zeptat co se stromky teď na jaře... Jabloni co jsem ostrihal s vaší pomocí se daří asi dobře... Má poměrně hodně malých jablicek... Akorát to nebude moc dobře a měly by se zredukovat? Ustrihnut? Všechny? Jde mi o to aby hlavně stromek zesílil. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.242 (?), 19.5.2022 15:52

pokud ma jablon rust do vetvi ustrihnout vsechny jablicka.

Ale ja toto nedelam, protoze jsem vzdycky zvedav jakou budou mit jablka chut.

nekde jsem videl video, kde p. Urbanek, Ivan Hričovský nebo nekdo jiny pocital pocet listu a podle toho nechaval pocet plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika