Redlove



host - 7.13 (?)
25.5.2016 19:50

Redlove mám na okrasu v záhoně květin:):) naroubované na staré jabloni - měla hezký kmen:). Nemohla jsem odolat právě růžovým květům a čarveným listům. Mám ale Odysso. To je prý z těch kyselých nejméně kyselé. Je prý odolné k padlí a strupovitosti, které u nás na zahradě řádí.  Malý stromek, ze kterého mám rouby, mám na podnoži M26 (teoreticky podle prodejce- Německo). Rouby již rostou a padlí opravdu nemají:):). Původní strom bylo Ontario - samé padlí. I nyní výhonky Ontaria mají padlí ale Odysso je bez padlí:):). Mladý stromek také začíná růst celkem slušně i přes to, že jsem ho "slušně" ořezala- na rouby. Přemýšlela jsem, kterou odrůdu z těch červených a nakonec jsem zvolila Redlove Odysso. Důležitá pro mě byla odolnost i k padlí a zimní/podziní odrůda. Výhonky na roubech Odysso rostou stejně intenzivně, jako na roubech Ontaria, které mám jen "na zavalení" řezu. Nemyslím, že by rostlo Redlove nějak méně.

Zuzka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 36.2 (?), 28.5.2015 21:37

A jak si stojí konkurenční německá Baya Marisa, kdo už ji teda máte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 29.5.2015 8:20

Zatím nemá plody. Ale zprávy říkají, že jde snad o první červenodužinatou odrůdu, která není kyselá. Z redlovů jsem, upřímně řečeno, nadšený nebyl. Co se týče velikosti, chuti, nakonec ani intenzity barvy šťávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.29 (?), 31.5.2015 22:10

Sadil jsem ji na podzim. Drahá jak čert a na jaře mi ji sežral hryzec, takže radost. Ovšem odebral jsem alespoň rouby, a tak teď mám tři. Jen si na úrodu počkám trochu déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.48 (?), 24.5.2016 0:28

Od výsadby obou stromků uběhly 4 roky a výsledek nic moc. Pokus o zapěstování korunky v roce 2013 se moc nevydařil, protože o rok později se mi s tím pokusila pomoci srnka :) Kupodivu jí Redlove z jabloní zachutnaly nejvíce. Přesto to nějaké plody mělo. Kdybych ovšem nevěděl, že to je normální jabloň, tipoval bych to velikostně tak max. na okrasnou jabloň. O nic vetší nebyly ani minulý rok, navíc se na nich projevila strupovitost. Stromky ani moc nejeví potřebu růst.

Paradoxně mám vedle vysázený Red Devil na M26, který už druhým rokem plodí a na velikost a chuť plodů si nemohu stěžovat. U mě tedy experiment s Redlove nejspíše nevyšel. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 24.5.2016 12:11
Tieto odrody s červenou dužinou treba brať skôr ako atrakciu a spestrenie záhrady niečím nezvyčajným (dekoratívne sú aj listy a najmä kvety). Pokiaľ viem tak sa celkom dobre osvedčuje nemecká Baya Marisa. Ja mám litovskú odrodu Lilla Seemik (na Slovensko ich dováža a predáva ing. Komžík z Kohaplantu), ale mám ju len 2.rok, ešte nerodila. Klasickým odrodám sa čo do kvality tieto červenodužinaté ale rozhodne (zatiaľ?) rovnať nemôžu. A okrem iného sú často aj nekresťansky drahé. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.5.2016 16:05

Taky jsem se nechal zblbnout těma Red Love a vysolil za ně dost velký love.Jako okrasa na jaře dobrý, plody jsou o ničem. I ta dužina je spíš pročervenalá než červená. Někdo si pochvaluije růžový mošt. Stejný nebo lepší ale dostaneme, když s obyčejnými jablky podrtíme trochu aronie, borůvek, černého rybízu či červené řepy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.13 (?), 25.5.2016 19:50

Redlove mám na okrasu v záhoně květin:):) naroubované na staré jabloni - měla hezký kmen:). Nemohla jsem odolat právě růžovým květům a čarveným listům. Mám ale Odysso. To je prý z těch kyselých nejméně kyselé. Je prý odolné k padlí a strupovitosti, které u nás na zahradě řádí.  Malý stromek, ze kterého mám rouby, mám na podnoži M26 (teoreticky podle prodejce- Německo). Rouby již rostou a padlí opravdu nemají:):). Původní strom bylo Ontario - samé padlí. I nyní výhonky Ontaria mají padlí ale Odysso je bez padlí:):). Mladý stromek také začíná růst celkem slušně i přes to, že jsem ho "slušně" ořezala- na rouby. Přemýšlela jsem, kterou odrůdu z těch červených a nakonec jsem zvolila Redlove Odysso. Důležitá pro mě byla odolnost i k padlí a zimní/podziní odrůda. Výhonky na roubech Odysso rostou stejně intenzivně, jako na roubech Ontaria, které mám jen "na zavalení" řezu. Nemyslím, že by rostlo Redlove nějak méně.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika