Prosím o určení odrůdy



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.136 (?)
12.2.2018 19:38
Pán Jílek: Okopírovali Ste fotku z príspevku pána Mikeša13 z r.2015 (viď foto, v príspevku pán Mikeš jasne píše o akú odrodu ide). Cudzie jablká Ste vydávali za svoje a dotazovali Ste sa aká je to odroda... (hoci tá je v danom príspevku uvedená). Chcete sa k tomu nejako vyjadriť? IH


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
jip66 - (3) - 154.30 (?), 12.2.2018 7:13

Děkuji všem za odpovědi, tento příspěvek je pravdě asi nejblíže. Při hledání na netu jsem našel tuto fotku Diadému. Zbarvení, tvar plodu, stopka a hlavně ojínění jablka mi připomínají moji neznámou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.161 (?), 12.2.2018 7:57

Jablka v bednách na 1. příspěvku zadavatele mi nejvíc připomínají odrůdu Kids Orange. Podle fotky je to vždy bez záruky, odpovídá skladovatelnost i stluštění stopky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 12.2.2018 13:09

Pane Jílku na fotografii je Kidd´s Orange, akorát nechápu, proč jste použil fotografii, kterou jsem v roce 2015 pořídil já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jip66 - (3) - 154.30 (?), 13.2.2018 6:31

Už delší čas plánuji zeptat se na zdejší diskusi, co mám na zahrádce za odrůdu, která všem tak chutná. Na podzim jsem nafotil jablka a nyní, když jsem hledal fotky,  nenašel jsem je. Mám spoustu fotek na fleškách. Ale našel jsem jinou fotku, tu, kterou jsem vložil do příspěvku. Myslel jsem, že je to fotka mých jablek, mám i takové plastové bedýnky. Před chvílí jsem sem nakoukl a byl to pro mě šok. Stahuji si fotky pro svou potřebu a tuto jsem měl uloženu bez textu a nechtěl bych být podezříván, že si tady před vámi na něco hraji. Autorovi fotky i všem diskutujícím se omlouvám a zároveň všem děkuji, protože jsem pravděpodobně zjistil jméno odrůdy. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.136 (?), 12.2.2018 19:38
Pán Jílek: Okopírovali Ste fotku z príspevku pána Mikeša13 z r.2015 (viď foto, v príspevku pán Mikeš jasne píše o akú odrodu ide). Cudzie jablká Ste vydávali za svoje a dotazovali Ste sa aká je to odroda... (hoci tá je v danom príspevku uvedená). Chcete sa k tomu nejako vyjadriť? IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 3.116 (?), 13.2.2018 9:13

Člověk se stále dozvídá něco nového. Neznám nikoho, kdo by u odrůdy Kidd's Orange dělal probírku plodů. Když to při nákupu ve školce neklaplo s pravostí odrůdy, tak je malá šance, že odpovídá uvedená podnož. Svoje fotky si většinou pamatujeme. Menší černé plastové přepravky bych jako vodítko nepoužíval, neboť je má většina pěstitelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.162 (?), 13.2.2018 9:22

Nemáte to jedno? Jestli to byl omyl nebo záměr, takových už tu bylo... A v zimním období je těch "ovocných" témat vždycky pomálu. Kdybych si chtěl s diskutujícími pohrávat, vyfotím přepravku v Zelenině či svoji bedýnku některého z Kumštových KuPů, požádám o určení a nebudu riskovat, že někdo svou fotku pozná.
Já jsem probírku u K.O. nikdy nedělal, protože jsem měl odrůdu na polo- až vysokokmenu. Nicméně na malém tvaru by se možná někdy hodila. Strom měl sklon k periodicitě (střídal velké úrody s malými) a v tom úrodnějším roce byly ty plody přeci jen o něco drobnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 3.116 (?), 13.2.2018 9:42

Nám Kidd's Orange, čtvrtkmen na M1, střídal jen střední (menší) úrody s malými. Raději bych na něj nějaká jablka navěsil, než probral. Spolu s Matčinem a Grávštýnským byl v plodnosti nejslabší, zato v chuti konkurenty své doby (Spartan, Šampion) převyšoval. Možná K. O. ještě někdy vysadím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.162 (?), 13.2.2018 9:52

Mám podobné úvahy. Délka konzumní zralosti sladkých tvrdých plodů (od sklizně až do března) byla sice trochu dána tím vysokokmenem, ale i tak obdivuhodná. S ohledem na zdravý růst a velikost koruny   ty úrody jistě nebyly mimořádné, ale těch pár desítek kg stačilo. Strom jsem skácel vlastně jen proto, že se mi nechtělo lozit tak vysoko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 13.2.2018 11:53

Záver diskusie: Pán Jílek sa dozvedel, že Kidd´s Orange ktorý rastie v záhrade pána Mikeša13 nie je Kidd´s Orange, ale Diadém. A vlastne ani nerastie v záhrade pána Mikeša13, ale v záhrade pána Jílka.wink.  IH

(pripomenulo mi to hlášku nebohého pána Bakaláře - mal som ho rád - počas TV-prenosu z Tour de France: "Wiggins teď točí převod 53 na 11. Ne ne ne, není to 53 na 11. A jak se tak koukám, tak to ani není Wiggins."). smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika