Produkta a Karmína



prchal.hb - (13) - 152.7 (?)
29.11.2012 12:01

Ačkoli se Produktě přisuzuje pouze průměrná chuť, tak je vcelku chutná,  aromatická. Plody jsou pohledné , při probírce pěkně velké a pravidelné. Do kdy vydrží nevím, většinou jsme ji snědli do konce ledna. Některý rok dost hnila. Plodnost jsem měl i přes probírku výrazně střídavou.  Nechal jsem si jeden stromek jen abych měl na ochutnání. Možná bych jí chutí přirovnal k Jonalordu ale je určitě sladší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.11.2012 14:28, zobrazeno: 35867x

Pan Vysloužil nedávno zmiňoval opomenutou odrůdu Produkta, která vznikla křížením ’A28/39 (Antonova z volného sprášení)’ x ’Golden Spur’. Kupované vyobrazené plody mají některé chuť celkem příjemnou a jiné silně připomínají nepovedenou odrůdu Denár. Jinak zbarvenou, ale chuťově nepřesvědčivou (podle literatury), je odrůda Karmína (ÚEB 308/3 x ÚEB 725/6). Mohl by někdo o obou odrůdách napsat něco více?

Produkta
Produkta
Produkta
Produkta
Produkta
Produkta
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 27.11.2012 18:58

Karmína je moc dobrá do Vánoc, je aromatická, sladkokyselá. Později se slupka silně zmastí a chuˇˇt je sladká, navoněná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
prchal.hb - (13) - 152.7 (?), 29.11.2012 12:01

Ačkoli se Produktě přisuzuje pouze průměrná chuť, tak je vcelku chutná,  aromatická. Plody jsou pohledné , při probírce pěkně velké a pravidelné. Do kdy vydrží nevím, většinou jsme ji snědli do konce ledna. Některý rok dost hnila. Plodnost jsem měl i přes probírku výrazně střídavou.  Nechal jsem si jeden stromek jen abych měl na ochutnání. Možná bych jí chutí přirovnal k Jonalordu ale je určitě sladší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.11.2012 12:48

Poznáváte v mých vyfocených plodech Produktu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.250 (?), 29.11.2012 13:10

Vzhled vyfocených plodů je pro Produktu zcela typický

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.148 (?), 1.12.2012 3:17

Zdravím

Produkta je z mých vlastních zkušeností absolutní propadák a ostuda Holovous. To i samotná Antonovka je chuťově i velikostně lepší než Produkta.  Produkta u mě silně alternovala, silně trpěla mšicemi a plody byly citlivé na fyziologické poruchy! Což ji srovnávat s Denárem je pěkná troufalost a urážka Denáru. Denár je mnohem lepší jak po chuťové stránce tak i po vzhledu - je to kopie Goldenu akorád je podzimní. Je to jeden z povedených Dvořákových odrúd. Karmína ač je to rezistent první linie a je po chuťové stránce dobrý a po vzhledu velice atraktivní, silně připomínající odrudu Spartan, kterou také měla nahradit (vzhledově určitě, chuťově je úplně jiná, ale přesto navinule dobrá ). Odrúda Karmína pěkně středně silně až slaběji roste . Má sklon ke středně silné alternaci. Je jedna z mála odolných odrúd v květu za mrazíků. Jediná nectnost je její citlivost k nekrotické rakovině dřeva.   Karmína je mojí rodinou milována a kolem jdoucí ji obdivují jak je pěkně nasazená a má krásné plody.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.12.2012 11:39

Jsem velice rád, že se po delší době přihlásil se svým příspěvkem pan Kaněra. Přivítal bych i názory pana Boštičky, Polehly, ale i zbytečně znechuceného pana Paľa. Čím víc názorů, tím je diskuze zajímavější. Denár mně na chalupě v Železných horách po prvních ůrodách mnoho radosti neudělal. V těchto ne zrovna nejlepších podmínkách pro pěstování ovoce byly chuťově mnohem lepší odrůdy Angold, Lotos, Rajka, Topaz, Otava, Bohemia, ale i Goldstar. To je moje dosavadní zkušenost a není samozřejmě dostatečně prověřená více lety a v lepších podmínkách. V současné době mě pěstování této odrůdy neláká. Ani pan Vysloužil nebyl z této odrůdy zrovna nadšený. Toto je jeho příspěvek o Denáru: Denár - to je jablko "mimikry". Hřeší na to, že plody vypadají jako Golden bez rzivosti a strupovitosti. Chuťově je ale skutečně nepovedený. Nechci sahat šlechtitelům z Těchobuzic do svědomí, ale nevěřím, že je to potomek Goldenu (tomu věřím) a Coxovy (tomu ne). Jistě, geny se mohou nakombinovat všelijak, ale kde se vzala ta odolnost proti strupovitosti, malé nároky na polohu a teplo, když to žádný z rodičů nemá? A že by se tak výrazná chuť Coxovy zcela vytratila? Chválou Karmíny jste, pane Vladislave, jistě udělal radost Kukymu, který ji má za velmi oblíbenou odrůdu a po jeho i vaší chvále ji určitě bude stát za to vyzkoušet. Na Produktu máte zcela jiný názor, než Miloš a pan prchal.hb z tohoto vlákna. A Miloš má i zcela jiný názor na Karmínu. Opravdu zajímavé, a ještě jednou děkuji za názor a cenný příspěvek, panu Vladislavovi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 1.12.2012 11:54

Je dobře, že se názory na jednotlivé odrůdy tak liší. Znamená to, že mají v sortimentu své místo. Liší se nejen požadavky a preference jednotlivých konzumentů, ale i podnební a miroklimatické vlivy, které se dokáží na kvalitě plodů podepsat.
    Produkta samozřejmě není žádná chuťová špička, ale vysokou úrodu velkých a čistých plodů přináší i na vyšších tvarech, nároky na teplo má malé, výtěžnost moštu velmi dobrá. V anonymních degustacích sice nevyhrává, ale kupodivu ani neuzavírá "závodní pole".
    Karmínu nezatracuji, plody jsou pěkné, velmi dlouho vydrží, chuť neurazí. Přivítal bych silnější vzrůstnost.
    Denár je skutečně jako Golden, ale u nás jen vzhledem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.70 (?), 1.12.2012 14:49

 Produktu jsem narouboval na jaderničkový semenáč, myslíte že je to dobrá kombinace nebo to raději předělat a nečekat na výsledek. Navic jsme dost vysoko kolem 450 m n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 1.12.2012 20:41

Hmm, Produkta na jaderničce...
Řekl bych, že je to dobrá kombinace, chcete-li mít větší strom v horší poloze. Produkta roste dost bujně a podobně jako jadernička - možná ještě víc - dřevem připomíná planou jabloň. Obrost nasazuje v pravém úhlu, vypadá málem jako trny.
    Chcete-li na menší zahradě v dobré poloze pěstovat chutná jablka na nízkých tvarech, pak samozřejmě Produkta není dobrou volbou na žádné podnoži

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika