Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd



host - 192.253 (?)
22.1.2018 18:11
Pro p.Hlavatého : omlouvám se za Karneval byl to omyl. Gold Bohemii jsem dal mezi zimní proto, že vydrží nejdéle ze všech mutací Rubínu. U hrušně Boscova jsem zapoměl  napsat podzimní. Delcorf - málo úrodná, chuťově velmi dobrá, nasládlá, šťavnatá, velmi dobrá konzistence. Podnož M26, palmeta, bujný růst    Lucy- úrodnost nemohu po prvních dvou sklizních nějak hodnotit, podnož M26, vřeteno, růst pravidelný, myslím, že to bude perspektivní  odrůda, také v chuti to vypadá nadějně. Ligol- úrodnost velká, až přeplozuje, málo vzrůstná, podnož M9, palmeta. Chuťově velmi dobrá, při drgustaci v Uh.Ostrohu dokoce 1 vyhrál a většinou se umístní v první desítce. Asi mu svědčí teplá poloha, protože v Lysicích  byl 41 ze 43 vzorků a v Karviné 19 z 55 vzorků.

Erika- obíral jsem začátkem října a poslední jsem konzumoval na vánoce. S uskladněním hrušek mám problém, nemám pro ně samostatný sklep. S jablkama se nedají skladovat a tak je skladuji v celkem teplém sklepě kde brzy uzrávají. Budu to muset nějak vyřešit..Jinak těch odrůd  jabloní mám okolo 160 a mimo snad 30, které jsem přerouboval nebo vysadil všechny plodí. Tonda JV Morava 
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.190 (?), 20.1.2018 22:19
Bunny: Podlaha je zemina, na nej je párcentimetrová vrstva drobného makadamu. Podľa potreby podlahu niekedy navlhčím, ale to býva zriedka. Zďaleka to nie je ideálna pivnica, takú má kamarát (hrušky Bohemiky mu v nej vydržia niekedy až do mája, u mňa maximálne do marca). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 20.1.2018 22:42

p. Hlavatý, ďakujem. stále mi nešlo do hlavy, ako skladujete, keď vám to tak dlho vydrží :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.253 (?), 21.1.2018 10:54
Také já se připojím do diskuze o výnosu a odolnosti odrůd v loňském roce. Po mrazech v dubnu a v květnu jsem předpokládal menší úrodu, ale nakonec to dopadlo velmi dobře. Mimo mrazová poškození plodů jabloní v nízkých partiích vřeten a palmet byla úroda velmi dobrá. Mám jak nízké tvary, tak vysokokmeny. Choroby : strupovitost prakticky žádná -3 postřiky, stejně tak i padlí. Pouze na Idaredu se nějaké padlí objevilo v malé míře. Co se týká jednotlivých odrůd jak rezistentních tak i ostatních, vybral jsem ty s výbornou až velmi dobrou chutí, samozřejmě podle mé chuti. Letní-Allegro, Ametyst, Moravia, Delkorf, Mantet, z podzimních Witos, Šampion, z raně zimních Blaník, Karneval, Lipno, Rozela, Bohemia, Bova, Cybelle, Delor, Elise, Gala a její mutace, Honey Crisp, Red Jonaprince,, Rubín a jeho mutace, Rubinola. Ze zimních Goldstar, Lucy, Luna, Opal, Orion, Sirius, Topaz, Evelina, Fuji, Gold Bohemia, Jazz, Jonagold a jeho mutace, Kanzi, Ligol, Pink Lady, Rubens. Ze sloupovek Gldlane, Lambada. Moonlight, Red Spring, Rumba, Sunlight. Hrušně - velmi slušná úroda bez chorob a škůdců - letní Boscova, Williamsova, - zimní Bohemica, Dicolor, Erika, Jana, Nela. Slivoně - Bez chorob a škůdců -postřiky 1x jarní, 1 x monilia,1 x pilatky. Zde bych vyzvedl odrůdy Althanova, Amers, Domácí švestka, Gabrovská, Hanita, Katinka, Tipala, Tophit, Toptaste, Topend plus, Valjevka, Valor. Mimo Althanovu, Hanitu a Katiinku nasypáno na pálení včetně ostatních odrůd a výsledkem je vysoká kvalita slivovice. Drobné ovoce, ořechy - semenáče, lískové ořechy slušná úroda, stejně tak i broskve - starší odrůdy. Do roku 2018 přeji všem rok bez chorob a škůdců, velkou úrodu a hodně zdraví v osobním životě. Tonda JV Morava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.120 (?), 21.1.2018 15:48
Tonda JV Morava: Máte zaujímavú skladbu odrôd. Predpokladám, že Vám všetky ešte nerodili, inak by Ste nezaradili Karneval medzi "raně zimní", Gold Bohemiu medzi "zimní" a Boscovu medzi "letní". Mám 4 otázky - ak Vám nasledujúce odrody už zarodili: 1. Ako by Ste zhodnotili chuťovo Delcorf(=Delbarestivale)? 2. Aký dojem (komplexne) na Vás urobila Lucy? 3. To isté čo sa týka Ligolu? 4. Kedy Ste oberali hrušku Eriku a dokedy Vám vydržala? Za odpovede ďakujem. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.253 (?), 22.1.2018 18:11
Pro p.Hlavatého : omlouvám se za Karneval byl to omyl. Gold Bohemii jsem dal mezi zimní proto, že vydrží nejdéle ze všech mutací Rubínu. U hrušně Boscova jsem zapoměl  napsat podzimní. Delcorf - málo úrodná, chuťově velmi dobrá, nasládlá, šťavnatá, velmi dobrá konzistence. Podnož M26, palmeta, bujný růst    Lucy- úrodnost nemohu po prvních dvou sklizních nějak hodnotit, podnož M26, vřeteno, růst pravidelný, myslím, že to bude perspektivní  odrůda, také v chuti to vypadá nadějně. Ligol- úrodnost velká, až přeplozuje, málo vzrůstná, podnož M9, palmeta. Chuťově velmi dobrá, při drgustaci v Uh.Ostrohu dokoce 1 vyhrál a většinou se umístní v první desítce. Asi mu svědčí teplá poloha, protože v Lysicích  byl 41 ze 43 vzorků a v Karviné 19 z 55 vzorků.

Erika- obíral jsem začátkem října a poslední jsem konzumoval na vánoce. S uskladněním hrušek mám problém, nemám pro ně samostatný sklep. S jablkama se nedají skladovat a tak je skladuji v celkem teplém sklepě kde brzy uzrávají. Budu to muset nějak vyřešit..Jinak těch odrůd  jabloní mám okolo 160 a mimo snad 30, které jsem přerouboval nebo vysadil všechny plodí. Tonda JV Morava 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.69 (?), 22.1.2018 19:20

Pan Tonda pestujete aj meruňky? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.253 (?), 26.1.2018 20:26

Bohužel, meruňky už nepěstuji protože mám zahradu a sad v mírné mrazové katlině a meruňky zarodili jednou za pár let a to ještě málo.

Tak jsem je vykopal.   Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.178 (?), 22.1.2018 20:37
Tonda JV Morava: Ďakujem pekne za odpoveď. S Lucy a Ligolom začínam, zatiaľ len prvá úroda, ale skúsenosti sú myslím podobné. Rovnako aj s Erikou - u nej som dúfal v dlhšiu skladovateľnosť, ale ďalej než do decembra to nedotiahla, bohužiaľ. Možno vo vyšších polohách vydrží dlhšie. Na fotke je ako vyzerala už v novembri. U mňa oberám Gold Bohemiu už v auguste, o 10-14 dní pred Red Bohemiou (a tá mi aj v pivnici vydrží dlhšie než Gold B.). Tých odrôd máte požehnane, ja mám - čo sa týka jadrovín - "iba" cez 40 sort jabloní a 17 odrôd hrušiek. A napíšte častejšie, skúseností musíte mať na rozdávanie. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 14.198 (?), 22.1.2018 21:54

S tou Behemií gold je to velmi zajímavé. Mám totiž úplně stejnou zkušenost jako pan Tonda (psal jsem o tom ve vlákně Původ jednotlivých odrůd jabloní).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 22.1.2018 22:58

Moje Gold Bohemia zraje o trochu dřív, ale bude to slabší podnoží než originál Bohemia na semenáči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika