Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
20.1.2018 22:10

p. Hlavatý, tá pivnica má betónovú podlahu? pýtam sa preto, lebo niečo podobné mám doma a mne tých pár kg jabĺk tam nevydrží ani náhodou, hneď začnú vädnúť a čo si ako dieťa pamätám u starých rodičov, ktorí aj niečo pestovali, tak podlaha bola zemina (klasicky starý dom), ale tie jablká neboli chutné a bolo ich cítiť niečím, len už neviem čím. nechcel som to jesť :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 10.10.2017 20:40

Gold Bohemii urychleně konzumujeme - silně začíná vadnout. V teple je do týdne gumová. Letos ji mám výrazně rzivou. Asi za to může Talent po odkvětu. DMI fungiicdy to dělají, ale přihodilo se mi to jen letos. Chuťově je ale výborná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.10.2017 20:57

Tak já se přiznám, že moje poslední vysokokmeny Matčino, jsou letos - po mnoha desetiletích bohaté úrody - zcela bez plodů. Z nových sloupových jabloní (12 ks) kvetla jen jedna a byly na ní na konec 4 jablka).

Potvrdilo to můj záměr, zbavit se i posledních "žravých" rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.3 (?), 10.10.2017 21:09

Nevim co vas zajima u mne spokojenost jen svestek bylo malo zato pravych hub abnormalne moc jsem spokojeny tak jak to chodi   v zivote vsechno se nepodari jak si prejem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.64 (?), 3.12.2017 13:09
Tak toto ma vždy poteší - darček pre kamaráta ktorému sa tento rok s jabloňami až tak nedarilo. V bedničke (foto) má Coxovu, Jonathan, Golden Del, Heliodor, Red Chief, Florinu, Rubinolu, Red Cap, Bohemiu, Pinovu, Jonagored, Karneval, Lucy aj Braeburn. Aj pre toto ovocinárčenie milujem 😃. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.247 (?), 20.1.2018 9:34
Zimné jablká - januárový "nákuk" do pivnice. Na fotkách je postupne 12 odrôd. Vizuálne sú všetky celkom pohľadné, len niektoré Jonagoredy začínajú mať trochu zvädnutú šupku a viaceré Jonathany majú škvrnitosť typickú pre túto odrodu. Výzorom je najkrajší Shalimar- hladký, tuhý a lesklý ako diamant. Až začínam ľutovať že som ho teraz vykopal, perfektné jablko - na pozeranie 😉. V konzistencii a šťavnatosti dužiny začínajú zaostávať Florina a Heliodor, tiež aj Red Cap a Red Chief. Príjemným prekvapením je Ligol. Lucy sa drží v takom priemernom strede. Z hľadiska pocitu "čerstvosti" dominujú Fuji, Admiral a Braeburn - pri nich mám po zahryznutí dojem akoby boli len včera odtrhnuté zo stromu. Ale - máme tu iba január, uvidíme ako sa situácia vyvinie v ďalších mesiacoch. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.110 (?), 20.1.2018 10:26

Je to od Vas velmi mile, ze ste tu dali update uskaldnenych jablk. V akych podmienkach ich skladujete? Napr teplota, vlhkost, prip. ine kriteria, o ktorych neviem. Inac, pre vsetkych zahradkarceniachtivych nadsencov mam dobru spravu: Onedlho bude jar :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.247 (?), 20.1.2018 11:37
97.110: Je to obyčajná pivnica priamo pod domom, strop je asi 75cm nad úrovňou terénu, 1 malé okno + ďalší otvor na vetranie. Presné hodnoty teplôt a vlhkosti Vám neviem povedať, nemeriam ich. Teplota závisí od teploty vonku, neklesá ale pod nulu. Vlhkosť odhadujem na cca 80%. Jablká sú voľne uložené v plastových bedničkách. Bolo by zaujímavé odsledovať, aká by bola dĺžka skladovateľnosti napr. Admiralu, Fuji či Braeburnu v ELO - sklade (mám na mysli moje jablká, teda nepodtrhnuté, obraté "normálne" v oberačkovej zrelosti). Predpokladám, že by bez problémov "preplávali" až do ďalšej úrody (vychádzam z toho, že Admiral mi opakovane vydržal vo veľmi dobrom stave až do júna v takejto obyčajnej pivnici). IH (P.S.: ELO = extremely low oxygen, niekedy sa používa aj skratka ULO = ultra low oxygen. Ide o skladovanie v upravenej atmosfére s nízkou koncentráciou kyslíka a stabilne udržiavanou teplotou).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.110 (?), 20.1.2018 21:12

A skladujete v tej pivnici aj nieco ine, napr zeleninu, zemiaky a ine? Ja ked som v roznej literature citala, co ako skladovat, bola som z toho jelen. Vyslo mi z toho, ze potrebujem niekolko roznych pivnic:) Tak prosim o radu Vas, aj ostatnych znalcov aj poloznalcov : Mozem skladovat v jednej pivnici 3 krat 4 metre spolu ovocie, zeleninu a zemiaky? Vopred vsetkym dakujem

ariadna30@azet.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.190 (?), 20.1.2018 21:54
Ariadna30: Nie, zeleninu a zemiaky skladujeme zvlášť. Jablká by mali byť skladované izolovane, dokonca nie spolu s hruškami. A úplne ideálne by bolo skladovať oddelene skoršie a neskoré odrody jabĺk. To si ale môže dovoliť málokto. Ja to robím tak, že mám spolu všetky jablká a neskoré odrody hrušiek. Zemiaky a zeleninu ale mimo jabĺk, aspoň toto by Ste mali dodržať. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 20.1.2018 22:10

p. Hlavatý, tá pivnica má betónovú podlahu? pýtam sa preto, lebo niečo podobné mám doma a mne tých pár kg jabĺk tam nevydrží ani náhodou, hneď začnú vädnúť a čo si ako dieťa pamätám u starých rodičov, ktorí aj niečo pestovali, tak podlaha bola zemina (klasicky starý dom), ale tie jablká neboli chutné a bolo ich cítiť niečím, len už neviem čím. nechcel som to jesť :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika