Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?)
18.9.2017 21:16

Není co dodat pane Hlavatý.Výzvy to je to koření ovocnaření.Zahradě a Vašemu znažení zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 168.28 (?), 18.9.2017 19:42

No krása p.Ivan, možno len klam, ale pridu mi plody skor menšie, literatura odporuča pre jonathan podpnim M7,sused ma jonathan na semenači, ale každy rok tam ma len male broky a nechce to ani zrezať, vraj,dobre že rastie... viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.210 (?), 18.9.2017 19:45

Pán Hlavatý ako staré máte Jonatánky? Nezačali sa vám vplyvom veku stromu zmenšovať plody? Mne sa to deje už niekoľko rokov, plody sú každým rokom drobnejšie, sucho u nás moc nebýva ani v lete, kedysi asi pred 15 rokmi bývali plody omnoho väčšie. Moje Jonatánky majú 34 rokov.     Jano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.126 (?), 18.9.2017 20:04
Viktor, Jano: Stromček Jonathanu má niečo cez 10 rokov, tento rok som nechal plodov o niečo viac, pretože po nadmernej prebierke sú zbytočne veľké. Tento rok sú pre mňa veľkostne optimálne, nemám rád príliš veľké jablká. Zmenšovanie plodov vekom nepozorujem, aj keď ide o M9. Staršie rodivé drevo ale priebežne rezom zmladzujem. Ale aby sme tu niekoho neuviedli do omylu: Jonathan je pestovateľsky prekonaná odroda, vzhľadom na veľký sklon k chorobám (chrast., múčn., škvrnitosť plodov...) sa jej pestovanie prakticky zastavilo. V niektorých lokalitách ale môže prosperovať, a potom je to chuťovo ťažko neprekonateľné jablko. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 18.9.2017 20:29

Gratuluji pane Hlavatý k takové úrodě této podle mě nepřekonané odrůdy.Problémy neproblémy, když se vydaří je to úplně to nejlepší co může sadař ochutnat.Svěží v prosinci jako v březnu.Úplný klenot.Letos mám díky jarním mrazům ke sklizni malý košík.Byly mimo dosah parafinových svící.Je to problémista ale kdo ochutná, těžko se této odrůdy vzdá.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.126 (?), 18.9.2017 20:47
Ďakujem pán Polehla, tiež som obdivoval fotky Vašich Akane (napokon, aj tu je jeden z rodičov Jonathan). K tým jonatánkam - ja som na nich ako decko vyrástol, pre mňa to bola, je a vždy bude naj-odroda. Aj keď problémová, ale ja mám takéto výzvy rád a stále sa "trápim" (ono je to ale skôr také radostné trápenie) okrem Jonathanu aj s Goldenom či Coxovou, chuťovo sú to stále hviezdne odrody (ak sa podaria, tak ako píšete 😃). Nech sa Vám v záhrade darí. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 18.9.2017 21:16

Není co dodat pane Hlavatý.Výzvy to je to koření ovocnaření.Zahradě a Vašemu znažení zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.210 (?), 18.9.2017 21:00

Tak to máte ešte mladý strom, tie moje rodili veľké jablká aj keď mali 20 rokov. Máte niekto starý strom Jonatánky zasadený viac ako 30 rokov?     Jano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.68 (?), 19.9.2017 9:07

Já ne, ale nebožtík tchán v Uherském Hradišti měl dva staré polokmeny Jonathanu. Chuťově skvělé, ale jak tu bylo psáno, na starších stromek plody hodně zdrobňovaly. A to se jednalo o polohu, kde se o nedostatku tepla nedalo mluvit. V té době jsem pěstoval Jonathany taky - plody jsem měl větší, i pěkně vybarvené, ale chuť podobná Idaredu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 19.9.2017 12:21

Dr.Vysloužil:  To zdrobňovanie plodov Jonathanu na starších (ale ozaj už starších) stromoch si pamätám z detstva. Pri Jonathane je potrebné stárnúce ("odrodené") rodivé drevo rezom priebežne obnovovať, tým sa zdrobňovaniu dá vyhnúť. V tomto je trochu podobný Šampionu. Samozrejme, na polokmeni alebo vysokokmeni to nie je reálne. Ja ho mám na M-9 ako taký rozložitejší zákrpok, tam to možné je. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.9.2017 16:00

Podobně jako Jonathan a možná ještě víc, mi zdrobňoval plody Spartan. Dokonce i na nižších tvarech. Přesto občas vídám poměrně velké a staré stromy Spartanů s plody neobvykle velkými.  Možná nejde o Spartany, ale spíš ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika