Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?)
19.11.2012 13:08

Fragrance - po dnešní ochutnávce zpřesňuji svou včerejší informaci.

Dužnina středně tuhá, jemná, ale moučnatá, téměř bez šťávy, sladké chuti. Plod začínal kolem jádřince mírně hnědnout, nevím, jestli to bude i u dalších plodů. Každopádně to je velké zklamání, i když úplně definitivní závěry po první sklizni asi nelze dělat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 19.11.2012 13:08

Fragrance - po dnešní ochutnávce zpřesňuji svou včerejší informaci.

Dužnina středně tuhá, jemná, ale moučnatá, téměř bez šťávy, sladké chuti. Plod začínal kolem jádřince mírně hnědnout, nevím, jestli to bude i u dalších plodů. Každopádně to je velké zklamání, i když úplně definitivní závěry po první sklizni asi nelze dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.140 (?), 20.11.2012 13:48

Z uvedených odrůd jsem Goldstar a Otavu odstranil.Nenaplnily moje očekávání.Topaz - standartně dobrá chuť.Orion - výborná a originální chuť.Ostatní novinky nebudu zkoušet.Nepředpokládám u nich zvláštní chuťové ani skladovací vlastnosti.Pro mě zůstává jedničkou pozdně zimní Melrose pro svoji výbornou skladovatelnost, chuť,šťavnatost a křehkost dužniny v jarních měsících.Zřejmě nebude ještě dlouho překonána. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 20.11.2012 15:01

U nás, v širší v rodině, v měsíci dubnu po chuťové stránce před Melroze jednoznačně vede Sirius i Goldstar. Melroze má lepší skladovatelnost oproti Goldstaru, ale Sirius se mu v tomto vyrovná.

Mně u Melroze vadí ta silnější slupka, trochu drhne v krku.

Jinak mně osobně chutnají téměř všechny odrůdy, které v době konzumace mají chruplavou a šťavnatou dužninu, nejsou příliš kyselé a nemají silnou slupku. To jsou např. plody typu Sir Prize. Ale např. žena má raději kyselejší odrůdy, jako bývala Melodie, James Grive a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 22.11.2012 19:24

Mně Goldstar taky zklamal, přeroubuju ho asi Topazem.

Florina porvé zaplodila, je dobrá, ale hodně moučná, asi dlouho nevydrží. Topaz je chutný. Vemi mně zachutnala Karmína, už je snědená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 22.11.2012 21:46

Naprostý souhlas pane Kuky.Vkládal jsem do Floriny velké naděje ale mám stejné zkušenosti jako Vy.Nádherné plody, krásné vybarvení i chuť ale dužnina je jak mouka, bez šťavnatosti.Již hledám nástupce. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 22.11.2012 21:49

To je zvláštní. Chápu, že každý může mít jiné chutě, ale Kukyho zkušenosti mě docela udivují.
Goldstar je každoročně snězen mezi prvními dřív, než úplně dozraje.
Florina v chladných letech někdy úplně nedozraje. Ale její skladovatelnost je skoro nekonečná.
Karmína vypadá pěkně a vydrží dlouho. Slabinu vidím v průměrné chuti. Velmi nadějně se jeví její kříženec s Bohemií, který vyšlechtil p.Kumšta.
Zkrátka kolik lidí, tolik chutí.
Topaz je chutný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.7 (?), 23.11.2012 8:28

U mě se Goldstar také neuchytil. V 500mnm plodnost slabší, ve sklepě poměrně dosti hnije, a chuťově teda dost špatné. Má takovou divnou pachuť. Ale mému tatíkovi chutnají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 23.11.2012 17:20

Moučnatost Floriny je chronicky známá už mnoho let. Tato vlastnost ji silně degraduje, jinak by byla chuťově velice dobrá. Panu Vysloužilovi zřejmě tato její vlastnost nevadí. Také by mě zajímalo, kde pan Vysloužil mladší vzal ve svojí databázi odrůd "šumperáček", tu výbornou chuť odrůdy Primadela. Zatím potvrdili všichni pravý opak. Goldstar vítězí ve skladovatelnosti, ale jak je vidět, tak v chuti některé konzumenty a pěstitele nepřesvědčil. Opět by mě zajímal žebříček odrůd, které jsou na špici u pana Boštičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 10.12.2012 11:41

Velmi nerad se vyjadřuji k nejlepšímu jablku, neboť i ta nejlepší odrůda má každý rok jinou chuť. Ale abych se z této odpovědi nevykrucoval, lze říci, že fandím bezkonkurenčně Jonagoldu a hlavně jeho všem dostupným mutacím, dále Top Bohemia, Otava, Rubinola. Několik let pozoruji odrůdu Domino, vřele ji všem doporučuji pro výbornou chuť a bezproblémovou skladovatelnost. Dále odrůda Jonathan v mutaci Rode, Sirius, jinak ostatní odrůdy (mám namysli novinky, např. Mairac, Kanzi, Civni a některé další) zkouším. Domnívám se ale, že definitivní vyjádření lze konstatovat tak po pěti sezonách. Zde rovněž platí přísloví, není všechno zlato co se třpytí, např. odrůda Rubín Darek dle mého názoru absolutní propadák po pětileté zkoušce letos bude zrušen. Podotýkám, že toto je pouze můj osobní názor, avšak uvedené odrůdy byly mnou opravdu odzkoušeny, nikoliv přepsány z pomologií. Nutno míti pořád na mysli, že v každé nadmořské výšce a oblasti se budou tyto chutě a vlastnosti lišit. Chtěl bych poprosit, více pěstitelů o názor na odrůdu Pinova. S pozdravem Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 29.9.2013 12:18

Dobrý den pane Boštička. Chtěl bych se zeptat jak jste spokojen do současné doby s odrůdou Domino, s jejím růstem, plodností, chutností plodů, četností zásahu do růstu,  chem. ošetření a to s porovnáním k současným rezistetním odůdám. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika