Pilatka - stříkat teď?



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 160.82 (?)
6.2.2011 16:26
Jeden způsob ochrany proti pilatce jablečné existuje i bez chemie.Poté, co mě před lety pilatka zničila 90% úrody, začal jsem vyvěšovat bílé lepové desky do koruny stromů.Opakuji to každý rok a nemám se škodlivostí pilatky žádný problém (max.škodlivost 5%). Vizuální lapače vyvěšujeme na severní stranu stromu v počtu 1÷2 ks dle velikosti stromu.Nejdůležitější zásada - vyvěšování provádíme cca 10 dnů před květem jabloní!!! - Mičurin II
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 44.26 (?), 18.5.2009 11:32, zobrazeno: 7205x

Včera jsem zažila nemilé překvapení, když jsem zjistila, že poměrně hodně z malých plodů jabloně je napadeno pilatkou (nejsem si jistá, ale asi je to pilatka, plůdky jsou navrtané jednou nebo i více dírkami). Vloni mi pilatka zlikvidovala celou úrodu, zbylo mi jenom jedno uhobé jablíčko a oči pro pláč . Skoro denně po odkvětu jsem kontrolovala, jestli jsou jablíčka OK, a teď tohle. Hned jsem letěla koupit něco proti pilatce a strom postříkala. Vzala jsem preventivně i druhou jablůňku (ta má šest plodů) a vedlejší švestku.  V zásadě jsem odpůrce chemie, ale vidím, že jinak to asi nejde.

Může mi prosím někdo poradit, co mám dělat dál? Byl vůbec tenhle včerejší postřik něco platný? Jak mám postupovat, mám stříkat dál, v jakých intervalech?  Jak poznám, že pilatka je na stromě? V příbalovém letáku u postřiku (zapomněla jsem bohužel název přípravku) není o termínech atd. vůec nic. Předem děkuji všem za rady, Šárka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 18.5.2009 12:13

Dobrý den,
jedná se o pilatku jablečnou, poznáte ji podle hnědého lepkavého výtrusu v místě poškození. Starší larvy se přesunují na nepoškozená jablka takže postřikem se i nyní ještě něco zachrání. Jinak postřik se provádí jako proti každé pilatce ihned po odkvětu.Často mnozí zaměňují pilatku za obaleče, který má nástup později.           Zdravím 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 160.82 (?), 6.2.2011 16:26
Jeden způsob ochrany proti pilatce jablečné existuje i bez chemie.Poté, co mě před lety pilatka zničila 90% úrody, začal jsem vyvěšovat bílé lepové desky do koruny stromů.Opakuji to každý rok a nemám se škodlivostí pilatky žádný problém (max.škodlivost 5%). Vizuální lapače vyvěšujeme na severní stranu stromu v počtu 1÷2 ks dle velikosti stromu.Nejdůležitější zásada - vyvěšování provádíme cca 10 dnů před květem jabloní!!! - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika