Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.216 (?)
2.5.2019 15:07

Rezistence u rezistentních odrůd jabloní se netýká padlí ani hořké pihovitosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 212.49 (?), 2.5.2019 10:26

Ještě než zapršelo, padlí bylo na všech jabloních jen na koncích větviček. Nejvíce jím trpí jabloň PRIMA která je REZISTENTNÍ k padlí! frown Navíc má hořkou pihovitost na plodech tak z 90% a jabka jsou nekonzumovatelné. 

Otázka k čemu pořizovat rezistentní odrůdy, když po několika letech už jsou nerezistentní? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.216 (?), 2.5.2019 15:07

Rezistence u rezistentních odrůd jabloní se netýká padlí ani hořké pihovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 2.5.2019 17:10

To je teda gól. Kdysi mi Primu přivezl zahradník se slovy,, tuhle určitě nemusíš stříkat ničím, je rezistentní ". Je to jediná jabloň ze které není díky pihovitosti žádná úroda. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 2.5.2019 17:18

Ještě se zeptám. Má cenu vysazovat jabloň Admirál na stejném pozemku jako ta Prima? Údajně Admirál někde pihovitostí trpí, jak jsem se tady dočetl. Je jistota že když má pihovitost Prima, že Admirál bude taky bez postřiku pihovitý? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 4.5.2019 14:25
Je to dost pravděpodobné, Admirál má pihovitost šlechtiteli přiznanou. Ale záleží na podnoži, půdě (o pár metrů dál může být trochu jiná) a hlavně nepřehnojit! A už jsem chytil do lapáku dva samce obaleče jablečného. Ve shodě s AMETem...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 5.5.2019 7:05
Veru veru a je to tu... počasie je pre strupovitost ideálna čiže ak by ma niekto chcel presvedčiť že Jonathan golden delicius gloster či šampion a idared prežijú bez ujmi tak si dám ruky odseknut že tohtoročná sezóna nebude o Tom či použiť chemický zasach ale koľko fungicidu sa použije na jednotlivé odrody. Čo bude smutná správa pre ekoteroristov lebo mucnatka a strupovitost im tohto roku zožerú všetko. V roku 2018 som mal Jonathan bez chem. Ochrany bolo suché a teplé počasie no rok 2019 je diametrálne odlišný. Zatiaľ som aplikoval 1x zato v štádiu misieho uška a po tých dažďoch buďem musieť aplikovať asi znova. Po kontrole listov. Druhý na rade bude asi sylit lebo počasie v máji má byť chladné a daždivé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.112 (?), 5.5.2019 12:44

Šampion jsem nikdy nestříkal a strupovitost jsem na něm v 400 n.m. nikdy neměl, mám ale jen jeden starší stromek na m9.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.9 (?), 5.5.2019 13:04
Na také príspevky ako je ten dnešný o 7,05 hod. je asi zbytočné reagovať... Znôška nezmyslov ("diametrálne odlišný rok"...opakovanie rovnakého postreku... aplikácia postreku podľa kontroly listov... prognóza na výslednú úrodu už v máji...), ale z dielne autora tu už boli aj väčšie perly (viď na inom vlákne vyskakovanie lariev piliarky z kvetov bezprostredne po postreku 😱). K pravopisu a štylistike treba byť tolerantný, je možné že aj v tomto štáte niekomu životné okolnosti zabránili naučiť sa v škole pravopis a zrozumiteľne sa vyjadrovať. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.5.2019 13:21

Já se zase podivuji příspěvku pana 1.112. Taky se chemickým zásahům proti strupovitosti snažím vyhnout, ale projevy choroby na citlivých odrůdách včetně Šampionu samozřejmě vidět jsou. V některých letech víc, v jiných méně, občas vůbec. Ale že by nikdy...blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 5.5.2019 14:31
Sú odrody ktoré stačí ošetriť raz a je pokoj ako rubinola alebo florina pinova ale sú odrody ako šampión idared Gala fuji ktoré treba striekať aj 2 až 3 krat podľa počasia ktoré je hlavnou premenou a potom je golden delicius gloster alebo Jonathan alebo ešte lord lamborne ktoré treba aj viac krát striekať. Tak prečo sa ľudia rozčuľujú že robím predbežné hodnotenia keď viem že studený máj bude mať silný dopad na plesňové ochorenia ktoré sa prejavia ak sa nezasiahne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika