Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?) 
16.6.2019 20:09

Tiež mávam múčnatku v malom rozsahu na Rubinole, Angolde a aj Topaze. Myslím si, že tieto odrody sú skôr odolné proti chrastavitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 189.226 (?), 16.6.2019 21:24
Je to tak, rezistence je proti strupovitosti, proti padlí ale bývají tyto odrůdy jen víceméně odolnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 26.6.2019 7:13

Minulé dny se do lapáku na obaleče jablečného chytil sem tam jeden, ale za dnešní noc jich bylo 48! Vypadá to na už druhou generaci. I podle AMETu. Pro okolí HK je počátek letu motýlů druhé generace na 80 procentch. Takže i postřik bude už začátkem července (pro HK). Ne v jeho druhé polovině, jak bývá zvykem. Horko dělá divy. A je pravděpodobné, že se druhá generace vydaří i ve vyšších polohách, kde se v chladnějších letech téměř nevyskytovala a nemuselo se proti ní ošetřovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 145.147 (?), 28.6.2019 11:13
Minulou noc 33 a na dnešek 25 obalečů. Postřik larvicidem je cca za týden nutný, ať je to další vrchol první generace, nebo je to už druhá generace. To je jedno, protože práh škodlivosti je 2-3 úlovky za jednu noc, samozřejmě musí být i teplo, což je. Chtěl bych použít Reldan, ale nevím, nevím. Nechci obtěžovat sousedy smradem, aby nemohli večer v těchto vedrech luftovat. Tak asi Integro či Mospilan. Reldan má ale kratší rezidua, můj favorit dle P.zP. :-) :-) :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 2.7.2019 10:42

Tak na dnešek asi 60 (slovy šedesát)! surprise... To snad žádné roky nebylo. Podle AMETu (okolí HK) je cca dnes počátek letu 2. generace. Já jsem o pár dnů napřed. Integro, co nejdříve, to jistí! Postřik Integrem musí být dokonale provedený, protože nemá systémové vlastnosti, neproniká na druhou stranu listu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 3.7.2019 10:51

U nás je podľa ÚKSÚP aktuálne ošetrenie v čase hromadného liahnutia húseníc v termíne od 11.-14.7. Podľa Amet-u sú podmienky pre liahnutie húseníc splnené na 89%. Zatiaľ čakám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 3.7.2019 11:47

Pokusím se najít vajíčka. Pak to bude tutovka. Podle mých pozorování (larvicidy by se mělo stříkat cca. 5.7.) je nejopožděnější ÚKSÚP, pak e-agri, nejméně AMET.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 3.7.2019 21:25

Pravdepodobne budem striekať podľa Amet-u, ÚKSÚP sa mi zdá až príliš oneskorený. Predpokladám, že cez víkend pôjdem na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 4.7.2019 15:19

Tak mám postříkáno Integrem. Na dnešek se nechytil jediný sameček!!! Přitom bylo večer poměrně teplo. Podle ÚKSÚP - pro nejsevernější nížiny Slovenska - tj. cca jako Hradec Králové v Čechách - by se mělo stříkat ovicidem až kolem 15.7. a larvicidem až po 20.7. Nehledal jsem historii doporučení ÚKSÚP, ale připadá mně nějak moc stejná. Každoročněwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.3 (?), 5.7.2019 9:32
Kuky: Nemyslím si, že by si ÚKSÚP termíny signalizácie "vycucával z prsta". Tiež by som nedával rovnítko medzi najsevernejšie oblasti Slovenska a Hradec Králové. Postrek larvicídom plánujem na pozajtra - teda tiež trochu skôr ako odporúča ÚKSÚP. Ešte pre zaujímavosť pridám termíny mojich postrekov proti 2.generácii obaľovača (jadroviny) za posledné roky - v podmienkach teplej nížiny j.-z.Slovenska: 2013: 10.7., 2014: 5.7., 2015: 21.7., 2016: 19.7., 2017: 16.7., 2018: 8.7. (vždy išlo o postrek larvicídom). Otázkou samozrejme je, či je menšou chybou 'uponáhľať sa', alebo 'zaspať'. Pokiaľ si robíte vlastnú signalizáciu lapačmi a/alebo detekciou prvých vajíčok, je určite rozumné riadiť sa podľa seba. Každý rok je v tomto trochu iný a aj blízko seba ležiace oblasti sa môžu v optimálnych termínoch dosť líšiť. To ale viete napokon lepšie než ja. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika