Příspěvky uživatele - 23.98

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jahody - odrůdy, 14.9.2016
S tou Malwinou jste mě nepotěšil, líbí se mi, že zraje v průměru 22 dní po Elsantě (která mi na jaře zčásti zašla právě na fytoftoru) a odolnost u ní udávají snad dobrou... Z ranných mám Daroyal, Elsantu, pak Karmen a Koronu a pokud chci rozšířit... celý příspěvek >
Choroby rajčat - nevíte, co to je?, 28.7.2016
někde jsem četl, že se to přenáší i semeny a ta je dobré před vysetím v čemsi namáčet. Ale asi bude rozhodující vzdušná vlhkost v sezoně. Letos máme u nás srážky a vysoké teploty prakticky stále, i strupovitost si lebedí...
Choroby rajčat - nevíte, co to je?, 27.7.2016 Obsahuje fotku
Mě se ve skleníku objevily na listech rajčat tyto flky, myslíte, že by to mohlo být padlí (byl proveden občasný postřik sírou), nebo plíseň?
Lokální šarka, 22.7.2016 Obsahuje fotku
"Ve starší ano. Tehdy věřili, že likvidací zasažených stromů zabráníme šíření nemoci." Při vší úctě, nevím, jestli je pomologie Peckoviny, 2011 stará, str. 122: "choroba není léčitelná, napadený strom nutno zlikvidovat!", tak přikládám k... celý příspěvek >
Lokální šarka, 21.7.2016
Ve "švestkové" literatuře se všeobecně uvádí doporučení neprodlené likvidace. Málokdo se k takovému kroku odhodlá, pokud je odrůda tolerantní a dokud přes příznaky nákazy rodí použitelné ovoce.
Čačanská raná, 21.7.2016
Řešením by bylo hodit do koruny roub nebo očka lepotice. Bohužel sehnat bezvirózní materiál by byl problém, zrovna na jaře jsem si takhle narouboval na vizuálně zdravý semenáč zdánlivě zdravý Stanley s latentní PPV a už je samý flek...
Čačanská raná, 20.7.2016
Je mi jasné, že cedulka Č. lepotica není zárukou, že se jedná o lepoticu. Mohu dodat fota, ale nevím, zda to pro odlišení stačí. Loni jsem sklízel první plody na přelomu 07/08. Letos ač počasí sumou teplot mnohem horší, např meruňky byly o týden až... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 30.5.2016
Děkuji, pane Vinšálku, doporučení jsem našel trochu pozdě - večer se uklidnil vítr, tak jsem stříknul samotné Score. Na etiketě uvádějí "vstřebává se 24hod. a po této době již nemůže být smyt deštěm", tak snad to stačí jak říkáte - nad ránem opět... celý příspěvek >
Bio zelenina bez škůdců v obchodech?, 30.5.2016
to Walter - jak se v tom skleníku pohybujete je mi záhadou?
Topaz nepřekonaný, 16.5.2016 Obsahuje fotku
Mě letos začaly Topazy už v březnu nahnívat, nevím, kde se stala chyba, prostě jim letošní zimování nesvědčilo. Přitom byly ze 3 různých stromů na různých podnožích. Zato Jonagold, který loni končil v březnu, jsem vytáhl minulý týden ze sklepa ve... celý příspěvek >
Jahody - hniloba?, 3.5.2016
Frigo sadba je nyní nejvíce propagovaná, nicméně právě frigosadbě se z důvodu fytoftory doporučují vyhnout...
Jahody - hniloba?, 3.5.2016
Děkuji, podle odkazu pana Ivana to skutečně vypadá na fytoftoru. To mě těší, že jsem si zamořil pozemek. Naposled jsem si přitáhl hnilobu česneku a protože mám velmi omezenou plochu na záhony, nebude za chvíli kam sázet. Jahody tedy ponechám,... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 6.4.2016
Vzhledem k tomu, že postřiky střídám a Zato namíchám tak 2-3x za rok po 5-10l, tak bych to měl na 10 - 30 let D.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 6.4.2016
3x15g máte na 300l postřiku, to skutečně vystříkáte do expirace? Daník
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 28.4.2015
S tím padlí si zatím hlavu nelámu - pokud jsou to 2 větvičky, tak je vylomím a zlikviduji. Bylo to na Jonagoldu a Topazu, který u mne na padlí dost trpí na to, že má být "málo citlivý". Spíše chci dodržet letos důsledně jarní postřiky na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika