Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?)
20.4.2015 21:08

Zítra stříknu jádroviny (Merpan + Talent). Dnes v HK hodně foukalo. Idaredy a Konference tu a tam začínají rozkvétat. Bude-li teplo, do konce týdne pokvete vše. Nejvíce pozadu je Golden Delicious.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.141 (?), 17.4.2015 11:24

Naprostý souhlas pane 94.162.Není důležité kolikrát ale kdy vzhledem k vývoji počasí a možných chorob. nebo škůdců.Tímto se řídím i já.A nářky na používání jedů jsou k pousmání.Většinou je to z neznalosti problematiky a nebo fyzické neochoty tyto cílené opatření provádět. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 20.4.2015 21:08

Zítra stříknu jádroviny (Merpan + Talent). Dnes v HK hodně foukalo. Idaredy a Konference tu a tam začínají rozkvétat. Bude-li teplo, do konce týdne pokvete vše. Nejvíce pozadu je Golden Delicious.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.60 (?), 22.4.2015 9:10
Dobrý den. Jsem z Plzně. Koupila jsem zahrádku a tři jabloně. Po cca 4letech kdy se nikdo nestaral přišel profesionální zahradník a stromky ostříhal... jak říkal radikální řez... Ale teď je pomalu konec dubna a všichni říkají STŘÍKEJ no jó já ale nevím jaké odrůdy to jsou poraďte je postřik na všechny odrůdy a na ty hlavní choroby (na podzim zjistím odrůdy) odborníci v obchodech chtějí pouze vydelat. Dekuji.
jabloň
jabloň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 94.162 (?), 22.4.2015 11:52

Stříká se proti škůdcům a nemocem, nikoli proti odrůdám. Letos bych to nechal být, možná jen trochu listového hnojiva, sledoval co se na stromech děje a podle toho naplánoval ošetřování na příští rok. Třeba zjistíte, že žádný postřik nepotřebujete. Případně se zeptejte sousedů, jak na tom jsou s obalečem či květopasem. Jsem také z Plzně a tady je většinou ten hlavní problém obaleč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 22.4.2015 12:13

Pokud se jedná o dospělé stromy, které v min.letech plodily a jablka nebyla odnášena, nebo jen ta krásná, zdravá, lákavá-nebude ani tak hlavní problém s výživou, jako s chorobami a škůdci. Já upřednostňuju mechanické způsoby ochrany+feromonové lapáky. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.162 (?), 22.4.2015 13:50

Ano, i s tím se dá souhlasit. Prořezáno už má a feromonovým lapákem na obaleče nic nezkazí, naopak. Za ušetřené peníze navrhuji koupit solidní literaturu, případně vědeckou knihovnu má přímo ve městě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 22.4.2015 19:15

Feromonový lapák jen tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.174 (?), 23.4.2015 6:44
Dobrý den. Všem noc děkuji.Problém je v tom že sousedy nemám. Je to v zahrádkářské kolonii a ti co už pozemek koupili stromy porazili. Čtyři roky plodili jen tak nazdař bůh. A podle toho co tak vidím ty stromky nebudou o nic starší a neporazím.(taky rada). Koupila jsem Calypso 480. A budu doufat že jim neublížím. Přihnojila slepičím hnojem(koupila). Proč a vadí že jsou kmeny a hlavní větve zelený? Ještě jednou všem velké děkuji. Rady odborníků jsou užitečné ale praxe a skušenost je k nezaplacení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 27.4.2015 12:20

Jak bylo řečeno "není důležité kolikrát, ale kdy" a já dodávám i čím. Proto se ptám vzhledem k předpovídané změně počasí kdy? Zatím máme v Ov sucho, nejmíň týden nekáplo, ale ač jsem po prvním Cu postřiku a následném Syllitu dal Talent, našel jsem první bílé větvičky padlí. Zvažuji přesto posečkat a tak v půlce až ve druhé půlce týdne až nebude pršet a teplota k 15st stříknout SCORE? Co na to experti? Zatím mi s ohledem na sucho a poslední postřik před 10 dny Talentem přijde, že není nutno spěchat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 27.4.2015 13:55

Já bych dal strobilurin (Discus, Zato) + kontaktní (Dithane, Merpan)  nebo už hotovou kombinaci Tercel. Se strobiluriny proti padlí mám lepší zkušenost než s Talentem. A stříknul bych hned. Účinek Talentu už doznívá. Současně omezíte i strupovitost. Merpan je částečně účinný i proti padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika