Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014



host - 148.231 (?)
6.5.2014 23:40

Tak květopasa je letos u mě hodně. Nejhůř dopadl Desert, tam je zničeno, odhaduju, 80-90 procent květů. U ostatních odrůd to snad taková hrůza není, ale probírka určitě dostatečná. Přičítám to letošní zimě.

Taky housenek Píďalky a další havětě je na stromech "něúrekom". Řeším, zda by ještě teď šlo zkusit aspoň částečně je zlikvidovat postřikem, uvažoval jsem o Stewardu. U hodně mladých stromků likviduju ručně, u nich hrozí, že stromky výrazně poničí(či zcela). 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 2.5.2014 19:03

Já jsem proti obaleči jablečnému u nás v HK stříkal nejdříve kolem 5. června. Letos to bude dříve. Vyvěšení lapáků je dle AMS-SET na 75 % pro HK. Lapák mám, tak uvidíme. A uvidíme, co na to ten bezwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.5.2014 21:02

Brouky květopasa jabloňového (Anthonomus pomorum) jsem tady letos neviděl, přesto jsou stopy jejich činnosti i tento rok patrné.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.231 (?), 6.5.2014 23:40

Tak květopasa je letos u mě hodně. Nejhůř dopadl Desert, tam je zničeno, odhaduju, 80-90 procent květů. U ostatních odrůd to snad taková hrůza není, ale probírka určitě dostatečná. Přičítám to letošní zimě.

Taky housenek Píďalky a další havětě je na stromech "něúrekom". Řeším, zda by ještě teď šlo zkusit aspoň částečně je zlikvidovat postřikem, uvažoval jsem o Stewardu. U hodně mladých stromků likviduju ručně, u nich hrozí, že stromky výrazně poničí(či zcela). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.5.2014 23:51

Já jsem použil proti květopasovi karate. Nejde o bojový sport, ale o insekticid doporučený přímo na květopase. I když jsem asi stříknul moc brzo, tak z výsledkem jsem spokojen. I když se najdou někdy celá květenství s larvou uvnitř, tak je to jen na málo místech. Už jsem snad ani nemusel později "karatovat" proti pilatce jablečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 8.5.2014 8:33

Já znám květopasy jen z obrázků. U nás nejsou. Stříknul jsem jádroviny proti padlí a strupovitosti Talent + Merpan (i révu - padlí, peronospora). Pro strupovitost bude ideání počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 8.5.2014 21:22

Odpoledne se mi podařilo najít první příznaky strupovitosti a listech na sousedovic neošetřovaném Ontariu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 9.5.2014 9:11

No, strupovitost už nyní, jak to asi bude vypadat na konci léta? A přitom, jestli si to dobře pamatuji, Ontário snad nepatřilo k těm silně náchylným.

Ontária u nás ve vsi a okolí zničily kruté zimy v letech 1985 a 1986, teploty padaly téměř k -30°C. Tenkrát to odneslo i spousta třešní, mně odešly i všechny broskve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 9.5.2014 9:28

Tahle Ontaria jsou snad padesátiletá, bez přírůstků, nemocná. Tak se není čemu divit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 9.5.2014 9:34

Květopase zaznamenávám, až jako zhnědlé okvětní plátky, které zaostaly ve vývoji, a pod nimi je larva.Letos je postižení květů larvami květopase více.Není vyjímkou až třetina poškozených květů v chocholíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 9.5.2014 10:07

Letos je opravdu květopasí rok, za posledních 25let pamatuju podobný výskyt asi 2x. Květopase nehubím, protože je užitečný a šetří mi práci s náročnou červnovou probírkou. Ale letos nemusel být tak razantní blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika