Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleč na jádrovinách 2014



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?) 
26.4.2014 16:00

Bohužel, těch insekticidů na pilatku opravdu moc není. Z neonikotinoidů přišel první Mospilan a už dost škůdců je vůči němu odolných, viz. třeba mandelika bramborová, zde dopadl podobně, jako kdysi všestranný Nurelle D.
Calypso a Biscay (do ovoce není registrována) už jsou lepší, díky jejich formulaci. Actara je zatím žiletka, ale také na včely.
Existuje také několik nových pyretroidů, které neškodí užitečnému hmyzu. Nejsou však registovány do ovoce, asi to má nějaký háček. Třeba ten, že firmy nejsou ochotny zatížit se starostmy s registrací a vysokými náklady, které s tím souvisejí. Největší džob pro ně jsou přípravky do velkoplošných plodin, především řepka, kukuřice atd.

Já stále čekám, kdy přijde některá firma např. s novým karbamátem také do ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.4.2014 21:26

Rád bych chtěl od někoho vysvětlit, proč "fousatý" insekticid DECIS je hubitelem savých a žravých škůdců na peckovinách mimo meruněk a broskvoní. Tedy proč nehubí tyto škůdce na meruňkách a broskvích. Jaký je v tom zádrhel?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 30.4.2014 21:44

Ten zádrhel, Petře, je v registraci. Do meruněk a broskví prostě není registrován.
Problematika registrace přípravků do jednotlivých ovocných druhů zde byla vícekráte zmiňována.
Pokud by tě ten Decis zajímal enormě, mám velmi dobrého známého u firmy Bayer, musel bych mu zavolat.
Ale jinak Decis v ovocnářství už je přeci jenom trochu pravěk. Kde jsou ty časy, kdy jsme jezdili pro Decis do Syntesie do Semtína, kde ho finalizovali!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.4.2014 22:18

Mám tady ještě z minulého roku neotevřené balení Decisu, tak jsem ho chtěl použít na mšice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.88 (?), 1.5.2014 7:53

Pro ovocne stromy je zrejme Decis ponekud zastaraly, ale docetl jsem se, ze je nejúčinnější na květopas jahodníkový (Karate je trochu slabší než Decis,, Calypso je nejslabší, účinek je spíše vedlejší). Takze jsem letos po nejake dobe znovu koupil Decis Mega. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 2.5.2014 13:31

Stříknul jsem proti padlí a strupovitosti hlavně Idaredy, Tak to snad chvíli nezmokne (Baycor).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.39 (?), 2.5.2014 14:50

Já dopoledne stříkl(opakovaně) proti pilatce(jsme oproti třeba HK pozadu) a teď to zmoklo, jsou to 3-4 hodiny. Je to dostatečná doba nebo to je potřeba stříknout znovu? Použil jsem Calypso.

Jelen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 2.5.2014 15:22

Bylo dost horko před bouřkou, Radime, takže za 3-4 hodiny postřik určitě zaschl, tedy není třeba jej opakovat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.5.2014 17:50

Já to vzal včera navečer proti savým a žravým (jabloně + hruška). Bylo teplo a tak to snad zaschlo. Celý den silně foukalo a tak byl postřik nemožný, navíc byly pětadvacítky ve stínu, pršet začalo až někdy v noci, ale de-facto valí nonstop, jen intenzita se mění a zhoršuje. Asi to zaschlo ale ten dlouhodobý liják to asi důkladně poumýval.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Iroot - (46) - 105.243 (?), 2.5.2014 16:29

Proti pilatce švestkové jsem stříkal už 2x, v úterý a před 3 týdny a to CALYPSEM a před tím jsem pověsil lepové desky. Kadlátky, durance i ryngle mám letos ovalené. Když to kvetlo, bílé jak nevěsta. Pokud nenastane nějaká katastrofa, odhaduju letos min. 700 l kvasu. Byl jsem se dnes důkladně mrknout, zdali někde na plůdkách neuvidím černé tečky a nenašel jsem, takže za sebe mohu říct, že kombinace lepové desky a 2x postřik se vyplatí. Bez u nás ještě nekvete, takže CALYPSEM proti obaleči jablečnýmu až tak za 14 dní, doufám, že najdu 2 po sobě jdoucí dny kdy nebude pršet. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika