Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



host - 210.150 (?)
9.5.2020 15:12

Jsem začínající "naprosto nepolíbená pěstitelka". Na podzim 2019 jsem zasadila třešně, hrušně a jabloně. Třešně i jabloně jsou teď na jaře v pořádku, jen hrušně mají nějakého škůdce, pořídila jsem foto. Odrůda hrušní je Clappova a Konference. Prosím zkušené pěstitele o radu, jaký postřik použít. Odpověď je možné zaslat i na mailovou adresu: pokornasarka@email.cz

Škůdce na hrušních
Škůdce na hrušních
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 8.5.2012 10:41

Stříkal jsem proti strupovitosti a padlí Baycorem, hlavně Idared.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 8.5.2012 17:51

Vidíte. Já když byl v Praze na studiích, tak jsem to měl zase spojené s kvetoucí lípou a ta si s květem dává opravdu načas. To byl pro mne takový signál, že už je čas zajet domu a postříkat v zahradě toho obaleče. Poslední léta mne ale ten obaleč nějak překvapoval o hodně časnější činností. Přisuzoval jsem to buď časnému nástupu letního počasí a nebo jsem si prostě řekl, jestli se třeba nějak nepletu (bylo dost jiných starostí). Asi se ale z toho časného náletu pomalu stává pravidlo a bude se to běžně stříkat už někdy v třetí dekádě května. Tak uvidíme, jak to vyjde letos. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 8.5.2012 18:56

Děkuji za typ na možnou a opravdu velmi zajímavou náhradu těch mých starých "driáků". Díval jsem se do metodiky pro integrované systémy pěstování ovoce a přípravek Karate je dle příslušného zákona dokonce zakázaný. No, pokud někdo postřik obaleče propásne a nebude se chtít smířit s ponecháním celé úrody napospas obaleči, může mu přípravek Karate prokázat velmi dobrou službu. Nesmí se to ale používat moc často a moc silné, jinak hrozí výskyt mnohem horších škůdců, kteří by se jinak ve škodlivé míře vůbec neuchytili.

Kdo by si chtěl prohlédnout pěkně udělaný kalendář co, čím a kdy stříkat, tak doporučuji toto.

Další k metodice systému integrované produkce se nalezne zde.

Pro nás amatéry asi bude problém si z té široké nabídky chemických přípravků vybrat, takže za radu zkušenějších budem vždy vděční. 

Tím bych se rád rovnou také zeptal, co to vlastně znamenají ty tu a tam používané podivné výrazy jako AMS SET, BSET5,8(h)...? Předem díky za uvedení do obrazu, Milan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 13.5.2012 18:01

AMS jsou automatické meteorologické stanice

SET jsou sumy efektivních teplot

Automatické meteorologické stanice SRS - klikněte a zadejte SET, potom podnebím vám blízkou meteostanici a škodlivého činitele /třeba obaleč jablečný - naskočí tam tabulky pro první a druhou generaci s procenty, když se blíží ke stu, provede se postřik/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 18.5.2012 21:26

Díky KUKY, podle toho mají u nás všichni obaleči ještě půlnoc a hoví si v klidu ve svých zámotcích smiley. Radši ale na to nedám a stromky budu bedlivě pozorovat. Vloni mi obleči kopletně sežrali (spolu s následnou monilinií) celou první úrodu švestek z nových stromků, tak takové neštěstí bych už opravdu nerad absolvoval znovu. Na začátku tam toho byly kvanta ale sebrali jsme s bídou pár švestek na knedlíky.

KUKY, chtěl jsem se vás ještě zeptat, kde prosím scháníte ty feromonové lapáky. Já je teď scháněl v obchodech a jediné co mi nabídli, byly obyčejné lepové desky (žluté a bílé). Rád bych začal také používat šetrnější insekticidy, ty se ale musí celkem precizně načasovat. Napadá mne svaz zahrádkářů nebo tak něco, objednávat to z internetu je až to poslední. Díky, Milan.

PS: Jak to vypadá ve vašich lapačích, už létají? Teď díky chladnému počasí byl ale asi klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.132 (?), 19.7.2013 19:43

Dobrý den, vidím, že je to takové všeho škůdcové téma, tak bych se vás chtěl zeptat, zdali nevíte, co je to zač, když:

1) na jabloních se objevují, hlavně asi v červnu, listy, které jsou od špičky skoro až po řapík, po okraji oschlé, hnědé, následně opadávají

2) na mladé jabloni, na vrcholcích letorostů se objevuje na listech cosi, co vypadá zpočátku jako kadeřavost, kroutí se listy, dělají se takové puchýře, některé do běla, některé do červena, a teď asi napadená pletiva vypadávají, protože ty listy začínají být děravé

Prosím poraďte, co se s tím dá dělat. Děkuji, D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.150 (?), 9.5.2020 15:12

Jsem začínající "naprosto nepolíbená pěstitelka". Na podzim 2019 jsem zasadila třešně, hrušně a jabloně. Třešně i jabloně jsou teď na jaře v pořádku, jen hrušně mají nějakého škůdce, pořídila jsem foto. Odrůda hrušní je Clappova a Konference. Prosím zkušené pěstitele o radu, jaký postřik použít. Odpověď je možné zaslat i na mailovou adresu: pokornasarka@email.cz

Škůdce na hrušních
Škůdce na hrušních
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.91 (?), 18.5.2012 23:05

Udělal jsem si takový přehled čím na obaleče, tak možná poslouží i někomu dalšímu. Ne vše z uvedeného je ale dostupné v malém.

Z obchodu jsem nakonec přinesl Mospilan (30 Kč) a Integro (50 Kč). Jsem zvědavý, zda někdo doplní nějaké další zajímavé. Chtěl jsem to stříkání trochu zaktualizovat, zbytky původního Karate dám možná do sběrny odpadu.

Milan

Přípravky na obaleče
Přípravky na obaleče
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 11.3.2014 23:36

Toto je trochu mimo uz, no dnes ked som prisiel zo zahrady, som na obleceni objavil kvetopasa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 19.5.2012 4:08

Feromonový lapák mám po internetu, je tam plno nabídek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika