Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?)
30.3.2014 22:04

Jistější je dát nyní ten olej+insekticid, nejlépe však při myším oušku, maximálně do počátku zel. poupěte. Ale u vás to bude už asi pokročilejší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 248.92 (?), 30.4.2013 9:46

Tak u mě v Hradci Králové se stříká první postřik na myší ouško Oleokol je to podle mě hodně důležitý postřik! Lidé to často vynechají a pak se nelze divit, že co jablko tak červivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 155.121 (?), 30.4.2013 14:27

Obaleč jablečný se kuklí nejen v prasklinách kůry, ale hlavně mimo strom /v drnech trávy aj./. Létá ve dvou generacích - v červnu a koncem července až začátkem srpna. Postřik Oleoekolem nemá proti obaleči zásadní význam. Nikdy jsem ho nedělal a jablka červivá nemám. Je třeba se strefit do letové vlny a stříkat /AMS SET, lapák/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 9.5.2013 19:19

Dnes jsem koukal na jabloně a hrušně. Za pár dnů opadají kvítky, Idaredy už fest padají, Golden Del. a Topaz zatím ne. Pokud bude lejt, tak půjdou dolů šmahem. Během několika dnů, hned po opadu, bude ideální čas na postřik proti strupovitosti, padlí a pilatkám /v principu stejné bestie, jako p. švestkové/, a event. i sviluškám, pokud je máte /množí se při intenzivní chemické ochraně, jednak jsou odolné a taky se postřiky likvidují jejich přirození nepřátelé/. Protože jsem už dvakrát stříkal strobiluriny /Zato/, použiju Baycor /padlí, strupovitost - Baycor se už nepoužívá, vloni skončil, ještě ho mám zbytek/. Proti pilatce Reldan a proti svilušce Nissorun. "Normálníwink" zahrádkáři mohou použít Mospilan /Calypso/ + Zato /Discus/, aj. a taky to splní účel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 12.5.2013 12:53

Postříkáno: Reldan, Nissorun, Baycor. Pod mrakem, pršet snad hned nebude. Reldan 22 je smrad, že by jeden pad. Dává se ho víc, než původního. Pozor! Nesmí se použít na třešeň. Poškozuje ji. Někde se uvádí, že je na vrtuli třešňovou, ale už chybí poznámka, že na višni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.171 (?), 30.3.2014 9:00

Lipa u H.B. dnes 89%, prvni postrik udelam asi za tyden. Nejdrive asi dam stromum velmi prospesny fungicid Score s delsi kurativni ucinnosti, nektere jsou uz vcelku dost narasene. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 30.3.2014 22:46

Nějak se příspěvky špatně řadísad...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 164.79 (?), 30.3.2014 22:17

Oleoecaluxom som v týždni neošetril niektoré staré palmety jabloní a mladý stromček mišpule cv Nottingham. Dnes som si všimol, že na mladých zdravých lístkoch mišpule sa pasú lienky (slniečka). Pravdepodobne vychytávajú vajíčka vošiek. Vlani sa mi osvedčil Chemstop natretý na papierovú samolepiacu pásku omotanú okolo kmienka mišpule a ostatných ovocnín. Suchá pôda počas momentálneho slnečného teplého počasia je rajom pre zemných mravcov prenášajúcich vajíčka vošiek. V tomto roku teda začnem s náterom lepidla už skôr. Teplé počasie podporuje aj množenie užitočného hmyzu.  Dám šancu užitočným predátorom v záhradke a urobím jarné prímerie s matkou Prírodou. wink Preto insekticídy použijem až v lete- iba proti obaľovačom, kvetopasa som na jabloniach za celé roky nevidel. Skúsim asi znova bio- postrek Spintor, Biobit XL, príp. niečo nové. Ale na to je ešte dosť času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 30.3.2014 22:04

Jistější je dát nyní ten olej+insekticid, nejlépe však při myším oušku, maximálně do počátku zel. poupěte. Ale u vás to bude už asi pokročilejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 30.3.2014 21:37

Já jsem měl vloni na jabloni svilušek moc. A jejich vajíčka jsem letos také našel. Podle prognózy ošetřím. Mám Nissorun, Masai i Sanmite. Tak si můžu vybratwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 30.3.2014 21:28

Při řezu jabloní v uplynulých dnech jsem zaznamenal na některých vřetenech docela nezanedbatelné množství kolonií přezimujících mšic.
Dnes jsem si dal tu práci a lupou jsem prohlédl větve Valjevky. A potvrdily se mé obavy. Byly tam vajíčka svilušky.
Dál jsem už žádné stromky neprohlížel a všechno ošetřil TM Mero + Reldan, včetně angreštů a rybízu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika