Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 232.70 (?) 
25.4.2013 14:13

Pane Kuky, prosím vás,  vy všechny přípravky smícháte v jeden postřik, nebo stříkate každý zvlášť? Já po loňské silné strupovitosti a pak i kroupách bych chtěla jablíčka také ošetřit. Nevím zda to mohu smíchat a čím se mám řídit,  jestli je to 3v1? Zda mohu použít Baycor a Karate. Budu ráda když i nadále budete informovat o postřikách (pilatka, obaleč). Jsem z Nového HK tak budu dodržovat termíny jako vy. Mockrát děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 155.121 (?), 25.4.2013 16:44

Samozřejmě lze míchat. Nesmí se míchat koncentráty. Rozmícháte si každý přípravek v troše vody, do stříkačky dáte do poloviny vodu, přípravky tam vlijete a mícháte a doplníte vodou na požadovaný objem. Tedy rozpouštíte je ve "společné vodě". Ne tedy, že každý přípravek naředíte na požadovanou koncentraci a pak je smícháte. To by se to samozřejmě poředilo! Říkám to polopatě, ale moji i študovaní známí to ředili takhle špatně! Některé přípravky se spolu v roztoku nesnášeji, dojde třeba k vysrážení. Co jsem se setkal, tak to dělal pouze Syllit, který se srážel s organofosfáty /snad Reldan, spolehlivě Anthio, které už není/. Tak bych to nepokoušel. Syllitu vadí taky nevhodné pH a tvrdost vody, tak asi jedno s druhým. Směs se musí co nejdříve vystříkat, nedělat do zásoby, ale to platí pro každý postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 155.121 (?), 25.4.2013 11:26

Já to mám každé zvlášť. Ale mrkněte na ochranné lhůty jiných plodin, mohou být velmi odlišné. Třeba okurka a rajče 3 dny. Na agromanual.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 25.4.2013 21:58

Pro hosta 65 144.
Score s účinnou látkou difenoconazole patří k nejúčinnějším triazolovým přípravkům na strupovitost, jeho kurativní účinnost je až 4 dny po vzniku infekce, ale na padlí účinkuje také. Topas má výborný účinek na padlí a na strupovitost účinkuje také.

Jak píše Kuky, oba mají jako triazoly stejný mechanizmus účinku. Píšete, že máte k dispozici Dithane. Ten má jiný mechanismus účinku, má jako kontaktní přípravek delší preventiní účinnost než ty triazoly, kurativní účinnost má ale špatnou.
Proto, jak Score, tak Topas, vždy aplikujte spolu s Dithane a máte vystaráno, bez obavy ze vzniku rezistence.
Žádné triazolové přípravky (např. Topas, Score, Domark a další) by se neměly v jádrovinách opakovaně používat v sólo aplikacích, ale vždy s nějakým kontaktním přípravkem, nebo se strobirulinovými přípravky (ty jsou však dost drahé).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 26.4.2013 0:26

Strobiluriny mám rád, Zato i Discus. Existují i nové látky. Jejich vzory jsou v produktech hub, které, pokud mě paměť nešálí, byly nalezeny v českých houbách. Jejich nevýhodou je snadný vznik rezistence. Proto se nemají užívat sólo, ale vždy v kombinaci. Třeba s Dithanem. Dithane, i totéž je Novozir obsahují účinnou látku mancozeb. Mancozeb je taková divná potvora. Je používán už desítky let. Je podezřelý z kancerogenity, která ale nebyla nikdy jednoznačně prokázána. Přetrvává v přírodě. Třeba je v Ridomil Gold MZ Pepite pro brambory, cibuli, rajčata, okurky atd. Asi už za nedlouho nebude povolen. Do zeleniny je povolen fungicid Ortiva, a taky do trávníků proti plísni sněžné. Ortiva, strobilurin, se nesmí použít v jádrovinách /jabloně, hrušně/. Je pro ně toxická. Já mám pár stromů, tak asi rezistenci, vzhledem k okolním neudržovaným zahradám, nevytvořím. Ale jsem správně "prdlej", a jdu na to vědecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 232.70 (?), 26.4.2013 13:50

Pane Kuky, děkuji moc za vyčerpávající odpověď. Já měla spíš strach, aby ten postřik nebyl moc toxický a zda se různé přípravky mohou takto kombinovat. Tak jsem je včera večer postříkala Baycorem s Karate.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.114 (?), 26.4.2013 13:59

Chtěl bych se zeptat odborníků na chemické postřiky, jaké konkrétní ochranné prostředky při práci používají – např. přesný typ polomasky, typ filtru, jaké brýle (které se zevnitř neorosí) a také jaké kvalitní rukavice. Díky  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 26.4.2013 17:43

Já ochranné pomůcky téměř nepoužívám. Jen rukavice, jednorázové vinylové. Latexové moc nevydrží. Koupíte krabici v lékárně za cca 150,- Kč. Na zahradě mám stromky zapěstované tak, abych dosáhl téměř bez použití žebříku. Jsem "velkej kluk", tak se mi to daří. A musí se využívat směr větru, pokud fouká. No a po práci s pesticidy hned do vany a prádlo do pračky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 27.4.2013 16:28

I když jsem stříkal nedávno, tak vegetace velmi poskočila. Některé odrůdy /Idared/ jsou ve stádiu růžového poupěte a zítra, pozítří rozkvetou. Tak jsem honem provedl druhý postřik před květem. Zato + Merpan. Počasí ideální, pod mrakem, nefoukalo, i když lehounce sprchlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 28.4.2013 15:12

Arzenálwink.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika