Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?) 
26.5.2013 16:17

Nový je Ninja a Plenum /=totéž/, pak i starý známý Pirimor. Chce to střídat a opakovat. Stejně, jak končí účinek, tam jsou zase za 10 - 14 dnů, i dříve. Asi nedéle působí Calypso a Mospilan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 27.5.2013 15:32

Leje, plísně budou mít hyc. Psal jsem, že končím s fungicidní ohranou jabloní, ale ještě to zvážím. Plísně obvykle potřebují delší dobu ovlhčený list /je jedno jestli jabloň, brambora nebo réva a zelenina atd./, a to nastává nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 31.5.2013 21:11

Tak jsem jádroviny /jabloně, hrušeň a kdouloň/ stříknul - Zato a Syllit. Číhnul jsem k sousedům a padlí je hodně a strupovitost začíná být na listech zřetelná. Zato nesmí dvě hodiny zmoknout, Syllit nevím. Ale krásně to zaschlo a pršet hned nebude. Takže snad OK. Zato je na padlí a strupovitost, Syllit je na strupovitost. Zato se nemá používat samostatně, ale vždy v kombinaci s fungicidem s rozdílným mechanismem působení z důvodu vytvoření rezistence houby na strobiluriny /Zato, Discus a další/. A strobiluriny se mohou z tohoto důvodu použít jen třikrát za vegetaci. Přiznám se, že jsem Zato použil letos čtyřikrát no.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.137 (?), 31.5.2013 22:12

Taky jsem dnes strikal jablone (i hrusne) proti strupovitosti - Score + Dithane, 4. postrik. Pokud se nepletu, pan KUKY uz udelal 6. postriku. V tomto chladnem pocasi, kdy v moji poloze nerostou poradne ani redkvicky, mam na nej ztratu min. 2 tydny ci spise az cca 3 tydny. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 31.5.2013 22:22

Zdravím, já jsem si to léta psal do kalendářů, které víceméně archivuju. Ale nikdy jsem se do nich znovu nekoukal. Tak jsem se na to letos vyprd. Ale asi jo, šestkrát, je to možné. Docela jsem letos podlehl počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.137 (?), 31.5.2013 22:31

Taky Vas zdravim, sleduji Vase prispevky, patri - jakoz i prispevky dalsich zkusenych ci odborniku - k tem nejlepsim. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 232.70 (?), 12.6.2013 14:59

Pane Kuky už jste stříkal proti obaleči? Jestli jste ještě nestříkal, tak dejte potom avízo. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 12.6.2013 17:22

V Hradci Králové je ještě docela dost času. Letos to bude opožděné. Podle AMS SET pro HK je pro ovicidy /hubí vajíčka/ asi 80% a pro larvicidy /hubí larvy, "červíky"/ asi 70%. Až to bude 95 až 100 %, tak se provede postřik. Do mého lapáku se nic moc zatím nechytlo. Bylo zima. Ovicidů moc zahrádkář nemá /Integro/. Larvicidy /Mospilan, Calypso, Reldan, event. Karate a Decis/. Uvidím, jak se sejde lapák s AMS SET. Dám vědět. Třeba na jižní Moravě to už bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 12.6.2013 19:25

Ovilarvicid je např. i Steward. Ošetření by se mělo dělat až na nakladená vajíčka. Housenka se nevylíhne i v případě,  pokud bylo vajíčko nakladeno na čerstvě ošetřený strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 17.6.2013 19:28

Koukal jsem na AMS-SET na první generaci obaleče jablečného /larvicidy/. V HK za pár dnů, dolů po Labi trošku dřív, na jižní Moravě už, ve vyšších polohách je čas. Můj lapák nic moc nenasvědčuje, víc obalečů se chytlo v půli května po vyvěšení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika