Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?)
31.3.2011 18:04

Baycorem či Syllitem stříkejte až na myší ouško a zelené až růžové poupě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 29.3.2011 20:35, zobrazeno: 411213x

Zakládám novou diskusi, protože navázat na minulou je problém. U nás v Hradci Králové se brzo bude vyvíjet myší ouško, termín postřiku proti houbovým a živočišným škůdcům cca za 7 - 10 dnů. Letos to bude trochu dřív. Volím pro první postřik Topas + Dithane + Reldan.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 29.3.2011 21:04

Název nového vlákna je dost širokospektrální. Zahrnuje časové období od 1.dek. dubna do poloviny června. Jestli chcete řešit vajíčka svilušek a dalších škůdců, tak ten Reldan s olejem. Na padlí je, myslím, že i v HK čas. Proto by proti strupovitosti na začátek stačil nějaký kontaktní přípravek a Topas si nechte na příště. Azolové přípravky, aby jejich použití bylo efektivní, se používají když je vytvořena dostatečná listová plocha (od 1 cm2) a teploty nad 15°c.

Na květopase stačí až při zeleném poupěti.  Ostatní má čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 30.3.2011 20:05

Já jsem myslel obecně postřik proti právě nastupujícím škůdcům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.155 (?), 30.3.2011 23:13

mám dotaz- lze spojit postřik Oleoekolem proti přezimujícím škudcům se Syllitem, či Baycorem proti strupovitosti? U mě na zahrdadě to vypadá, že se termíny srovnají.Či mám raději volit časový odstup?

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 31.3.2011 18:04

Baycorem či Syllitem stříkejte až na myší ouško a zelené až růžové poupě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 31.3.2011 18:47

Baycor společně s Oleokekolem aplikovat lze, při řádném promíchávání i během aplikace. U Syllitu to tak jednoznočné není.

Když kdysi firma Rhone-Poulenc Syllit uvedla na náš trh, příliš doporučení ohledně jeho mísitelnosti neuvedla. Možná, že tam bylo varování před společnou aplikací s některými hnojivy.

Poté prodej Syllitu u nás měla zaevidován firma Agroaliance. Z té doby mám ve svých poznámkách, že se Syllit nesmí mísit s měďnatými přípravky, oleji a přípravky s úč. látkou Chlorpyrifos a Chlorpyrifos-methyl (což je jedna z úč. látek Oleoekolu) a hnojivy obsahujícími některé silné kationty.

Nyní je Syllit prodáván firmou Arysta a ta varuje před jeho mísením s příravkem Nurelle D, který obsahule úč. l. chlorpyrifos+cypermethrin. Přičemž chorpyrifos-ethyl je jenom jemnější izomer chlorpyrifosu.

Vím, že to je trochu složité, ale i tak použití Oleoekolu a Syllitu jako tank-mix nedoporučuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.155 (?), 31.3.2011 20:47

děkuji za radu, zkusím Oleoekol s Baycorem na myší ouško, Syllit dám na růžový poupě. Poté bych po květu bych užil Zato a na závěr s odstupem Zato+Baycor. Snad to bude letos stačit.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 3.4.2011 20:38

Tak už mám postříkáno na myší ouško: Reldan + Mythos + Topas. Hradec Králové

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.4.2011 21:36

Velkopěstitelé zde v naší oblasti už obdrželi signalizaci na ošetřování proti květopasu (dle sumy efektivních teplot) a začínají ošetřovat.

Mně se to však ještě nezdá. Některé odrůdy u mne ještě nemají ani řádně vyvinuté myší ouško. I když denní teploty už několikrát překročily 17°, ošetřím až v pátek či v sobotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 7.4.2011 20:49

V Hradci Králové se mi vyvíjí růžové poupě na Idaredech /na ostatních zatím je jen myší ouško až zelené poupě/. Stříkal jsem nedávno, vyčkám vývinu "řádného" růžového poupěte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika