Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.142 (?)
15.5.2018 7:49

Proti pilatce na jádrovinách jsem jako obvykle použil bílé lepové desky (vizuální lapače)Skvěle zapůsobily.Minimální napadení.

Druhý postřik proti houbovým chorobám jsem stále ještě neprovedl.O víkendu stále hrozily bouřky a v neděli byl silný sluneční svit.Dle předpovědi to mělo jistit pondělí.Po natažení ochranných plachet na podkultůry se zčistajasna objevila bouřka.Stromy prolité vodou nešlo ošetřit.Snad se najde mezerka ve středu. - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 217.209 (?), 13.5.2018 6:43

"... postřik jsem udělala pozdě, až když všechno odkvetlo, ale stačilo to"

Lepší pozdě než brzy. Já to zkusil o něco dříve - ve správném termínu jsem se k ošetření nedostal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 13.5.2018 10:26

Jo, jo. Od těch 95 %.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 228.10 (?), 13.5.2018 15:27

Potřebuji ujistit, jestli se nemýlím. Jedná se na fotkách o pilatku švestkovou a obaleče jablečného?

Proti pilatce jsem ošetřoval při opadu okvětních lístů a to 24. dubna mospilanem.

Proti obaleči jablečnému jsem neošetřoval.

Udělat dnes večer znovu postřik mospilanem?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.5.2018 18:10

Na fotkách je poškození pilatkou švestkovou a pilatkou jablečnou. Poměrně jednoduchý chemický zákrok při dokvétání obojího. Mám na mysli jednoduchý chemický zákrok oproti plodomorce hruškové. Mospilan jsem nezkoušel, měl jsem ještě zbytek Calypsa. Jeho účinnost byla vždy spolehlivá. Alespoň co se týče pilatek ve švestkách a v jabkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 13.5.2018 18:39

Calypso jsem použil loni a byl bezchybný, letos to bylo složitější, vítr foukal skoro pořád, ale postřik na švestku se mi vydařil, bohužel asi Mospilan není co Calypso frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.5.2018 19:37

Mospilan používám proti obalečům a mšicím. Mám dojem, že se tady doporučovalo použít proti pilatkám nepatrně vyšší koncenntraci. Rád bych místo tvrdé chemie používal třeba proti mšicím něco šetrnějšího. Žádné požerové jedy, ale pouze kontaktní ekologické přípravky. Mám dojem, že Vy používáte ten pomerančový olej. Určitě radostnější práce, než s nějakým chemickým sajrajtem. Alespoň proti těm mšicím v průběhu vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 14.5.2018 9:04

Pokud si dobře pamatuji, v debatě se uváděla koncentrace mospilanu 0,025% to je 2,5g na 10l vody (takovou koncentraci jsem našel i v letáku výrobce mospilanu). Někdo zminoval i lepší účinek přidáním smáčedla, ten dávám taky a to Silwet.

Včera večer jsem postřik zopakoval a to 3,5g mospilanu na 14l vody + smáčedlo. 

Co se týče pomerančového oleje (Prev-B2) s tím je práce opravdu lepší, vonavá, příjemná. Míchám jej spolu s Vitisanem, jen je třeba odladit a vyzkoušet poměry a koncentrace. Třeba mladé lístky na révě dokáže popálit. Prev-B2 má udávanou i nějakou účinnost proti požerovému hmyzu, to by dávalo logikum jídlo potřísněné olejem asi tolik nechutná. otázkou je jak moc jim to vadí, kam se škůdce přesune (nepřesune) a jak dlouho účinek trvá (do prvního deště nebo jen pár hodin?).

Koupil jsem si 1l tohoto přípravku za 611,- a budu zkoušet. Bohužel "tvrdá" chemie asi ještě nějaký čas bude fungovat i u mne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 14.5.2018 22:22

Letos jsem použil proti pilatkám na jabloních i švestkách pro změnu Reldan, ale s Mospilanem mám zkušenost dobrou (2,5 g/10 l + smáčedlo Trend 10 ml/10 l). Vloni bez problému Mospilan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.140 (?), 15.5.2018 7:15

Jaký z dostupných přípravků použít proti 1. generaci obaleče?

Calypso se už asi nedá koupit. S Mospilanem nemám nejlepší zkušenosti a Reldan 22 hrozně páchne.

Na zahradě mám včely, tak asi ne nějakou neselektivní chemii. Viděl jsem Integro, což by asi byla dobrá volba, ale přípravek není systemický insekticid. Jelikož stříkám i vyšší stromy, tak bych rád něco, čím stačí pouze ovlhčit (něco jako ZATO na strupovitost)

Co byste doporučili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.142 (?), 15.5.2018 7:49

Proti pilatce na jádrovinách jsem jako obvykle použil bílé lepové desky (vizuální lapače)Skvěle zapůsobily.Minimální napadení.

Druhý postřik proti houbovým chorobám jsem stále ještě neprovedl.O víkendu stále hrozily bouřky a v neděli byl silný sluneční svit.Dle předpovědi to mělo jistit pondělí.Po natažení ochranných plachet na podkultůry se zčistajasna objevila bouřka.Stromy prolité vodou nešlo ošetřit.Snad se najde mezerka ve středu. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika