Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?)
21.3.2018 20:59

Dík za opravu... lušky na sviluškysmiley.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 17.3.2018 8:46, zobrazeno: 69783x

Teda, svilušky se mně nepovedlylaugh.

Je dostupný akaricid Ortus 5 SC (jistý e-shop). Široké použití. Ale jen částečně tolerantní k T. pyri.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 21.3.2018 20:59

Dík za opravu... lušky na sviluškysmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 4.4.2018 14:01

A je to tady. Jabloně už mají zelené špičky, myší ouško do víkendu určitě bude! V teplých polohách pomalu nastává čas na první postřik proti strupovitost (zároveň i padlí). AMET se taky činí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 4.4.2018 15:13

U nás to jde velmi pomalu, mrazy všechny dřeviny "zamrazily", takže včera šla druhá dávka mědi. Rozšířil bych ovšem diskuzi o téma monilie na meruňkách - počasí (předpověď) zatím vypadá velmi stabilně, bez výraznějších srážek a ochlazení, takže váhám, zda UŽ?

Zatím jsem každý rok kam mé záznamy sahají zasahoval u meruněk 2x - před květem a po odkvětu a u jádrovin začínal na myší ouško zpravidla Syllitem, Thiramem nebo jinými kontakty. Letos je počasí ale nestandardní. Co říká Amet, Amset či jak se teď jmenuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.224 (?), 4.4.2018 16:56
U nás je stav vegetácie takýto (viď fotky). Oproti minulému roku sme takmer o 2 týždne "pozadu". IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 4.4.2018 21:32

Myslím, že jsem vloni poprvé stříkal (na myší ouško) posledního března, takže jsme v Hradci Králové taky pozadu, minimálně o týden. Pan Hlavatý má na fotce pupeny jabloně (téměř) ve stadiu myšího ouška, a to se začíná s postřiky proti strupovitosti (zároveň s padlím). Ono to tak vychází i na tom AMETu. Vyhledám stránky AMET, kliknu na Škodliví činitelé - sady, kolem Hradce Králové je třeba stanice Želí, kliknu na jablko, kliknu na Přehled vývoje škůdců a koukám, že k dnešku je vývojové stádium strupovitosti, kdy je zralá polovina askospor na 75 %, čili někdy za 2 - 3 dny bude zralá polovina askospor (100 %). To je ta chvíle, ten okamžiksmiley, kdy začínají plodničky na spadaných listech masivně vystřelovat výtrusy a vzniká prvotní infekce (hlavně listů). Pokud se tahle prvotní infekce zvládne, tak se zabrání druhotné infekci (z listů na plody), která se šíří hlavně dešťem (vzduchem moc ne). Takže koncem května se pak mohou ukončit postřiky proti strupovitosti. Zvládne se současně i padlí (použít přípravky proti strupovitosi i padlí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 5.4.2018 8:11

KUKY: Porovnáváte AMET s eagri?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 5.4.2018 9:23

Já tedy nic jiného než eagri nemohu najít, uložené odkazy už nefungujou. Můžete sem dát odkaz na AMET?

Další otázka je, zda je smysluplné stříkat, když nedochází k dostatečnému ovlhčení v kombinaci s teplotami. Askospory se sice uvolňují, ale nejsou podmínky k jejich klíčení. Byl jsem na jedné přednášce italů o nadužívání pesticidů a právě brojili proti neodůvodněným preventivním aplikacím (netýkalo se konkrétně ovocnářství). Závěrem bylo používat postřiky pouze na základě přesně stanovených časů infekce.

Pro ilustraci jak sofistikovaně se postřiky používají - včera si jeden soused najal "zahradní služby" a ti mu stříkali tůje (proti čemu netuším), postříkali mi ženu a dítě v kočárku a na dotaz čím stříkají sdělili "já nevím"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 5.4.2018 13:52

Je to AMET.

S AMETem (Želí) mám ve sledování letu obaleče jablečného lepší shodu, než s eagri HK Svobodné Dvory, ten je trošku pozadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 5.4.2018 14:28

Je to amet tečka cézet. Eagri bývá ve srovnání s Ametem pár dnů pozadu. Obaleč jablečný v mém lapáku se s Ametem docela shoduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika