Ovocinár zo Smolenice



Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?)
16.9.2023 13:28

Ano nepříhlásil jse se, ostatně vy taky ne.Co jsem napsal za tím si stojím.Až se naučí pánové megalomani zvládat povýsadbový řez.výchovný řez, probírku plodů a další základní pravidla pro pěstování ovocných dřevin tak je nikdo nebude napadat.Posedlý megaloman nebohé stromečky stejně časem vykope, aby měl místo na stále lépější novinky a pak znovu a znovucrying.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 8.9.2023 13:50

přiznám se, že jsem se s tím zatím nesetkal. Prostě mi to asi uniklo. Ale rád se přiučím a vyzkouším to u mých stromků. Děkuji, Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (226) - 8.87 (?), 8.9.2023 18:03

Odstranovače lístia sa používajú na celom svete v sadoch takéto stroje sú aj v Česku. Je to na báze ventilátorov odfukovanie lístia vzduchom.Použiva sa to aj na vinič. 

Odstraňovač lístia
Odstraňovač lístia




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 15.9.2023 16:10

Slibil jsem přiložit snímky stromků před a po částečném odlistění.Můžete posoudit zda je to brutál a nebo opatření k vybarvení a zvýšení kvality ovoce bez poškození stromků.

Odrůda Spencer - štíhlé vřeteno -1- před odlistěním, 2 -po odlistění

Odrůda Kanzi - štíhlé vřeteno - 2- před odlistěním, 4 a 5 - po odlistění

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Spencer - před odlistěním
Spencer - před odlistěním
Spencer - po odlistění
Spencer - po odlistění
 3 -Kanzi - před odlistěním
3 -Kanzi - před odlistěním
4 -Kanzi - po odlistění
4 -Kanzi - po odlistění
5 -Kanzi - po odlistění
5 -Kanzi - po odlistění
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 15.9.2023 19:01
Brutální to není, jsem rád, že jsem se mohl podívat. Ale mít toho více, to pozvat na odlistění děti ze školní družiny, jak tomu bývalo zvykem v některých ovocných školkách, když na podzim bylo třeba obrat listí z vyoraných stromků. Pokud nechcete úmyslně sklízet opakovanou probírkou, ale na jeden zátah, určitě se to vyplatí. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (226) - 49.56 (?), 15.9.2023 19:05

Zdravím Mičurina mohli ste aj viac odlistiť, ale to je na každom záhradkárovi takto to robia všetci skúsení záhradkári teraz večer som tiež spravil foto jablone sa krásne vyfarbujú tie čo sú skryté za listami sú zelené nevyfarbené.

Jablká
Jablká





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 16.9.2023 7:45

Toto není ovocinár, ale "monster Cocot"! Ty prťavé stromečky by potřebovaly zastřihnout a zesílit a né je zatížit tolika plodycrying a pro sichr ještě odlistnitenlightened!Nakonec tenhle diletant ještě bude tvrdit že jablíčka jsou velké, šťavnaté,sladké no prostě pořád stejná písnička!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 16.9.2023 12:05

Pane 1.200,přišel jste urážet?Kdyby jste se podíval na pilotní příspěvek od kterého se odvíjí tato diskuze zjistil by ste, že se odlistění pana Korzára od profi pěstitelů moc neliší.Já bych také reguloval více plodů ale na druhou stranu nevíme jaké podmínky pana Korzára z hlediska bezvirozního výsadbového materiálu, půdních podmínek, závlahy, pěstitelského tvaru vede a může si to dovolit.Vy jste si na čísi příkaz přišel pouze kopnout do člověka.Váš nesouhlas se dá vyjádřit i slušnou formou.Český jazyk takové výraziva má.

Pane Bieglere časově to trochu náročné je.Záleží jaké máte tvary a počet stromků.No zkusit si to na jednom či dvou stromcích může každy a sám posoudit zda to pro něho má význam.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 16.9.2023 14:16
Pane Mičurine, před nedávnem jsem projížděl kolem jednoho nově vysazeného jablonového sadu a zdálo se mi, že na velikost stromečků a počet listů jsou ovocem přetížené. Podle fotek se mi teda nezdá, že by ty vaše byly přeplozené, pokud to mohu porovnat. Já pěstuju stromy mým vlastním způsobem, jednak pro ovoce a taky pro štěpku. Já strašně rád drtím větve, máme na to dva pomocníky, jeden do zásuvky a jeden za traktor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.205 (?), 16.9.2023 12:41
Geronimo, Geronimo... Ten výraz m.c. myslíte vážně? Tak se pod to podepište...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 16.9.2023 13:28

Ano nepříhlásil jse se, ostatně vy taky ne.Co jsem napsal za tím si stojím.Až se naučí pánové megalomani zvládat povýsadbový řez.výchovný řez, probírku plodů a další základní pravidla pro pěstování ovocných dřevin tak je nikdo nebude napadat.Posedlý megaloman nebohé stromečky stejně časem vykope, aby měl místo na stále lépější novinky a pak znovu a znovucrying.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika