Ontario



Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?)
31.10.2008 19:31

Dobrý večer.Paní Bohuno, Ontário rádo střídá v plodnosti.Mít dva takhle plodící stromky zaručuje pro Vás každoroční sklizeň.Je mezi odrůdami na předním místě co se týče obsahu vitamínu C.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 191.35 (?), 31.10.2008 0:53, zobrazeno: 37886x

Dobrý den, pátral jsem po jabloni Ontariu - v HK Svobodných Dvorech ho nemají, ale prý se ještě někde dá sehnat. Měli ale můj stále oblíbený Idared /sice se musí chemicky ošetřovat, ale skladovatelnost je vynikající a chuť je celkem příjemná/!!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 31.10.2008 10:32

Stromky prodávají také ve školce v Kuklenách. Já jsem kupovala stromky v ulici Na Okrouhlíku. Je to naproti novému terminálu autobusového nádraží. Ze silnice to není vidět je to za zdí a vchod je naproti mateřské školce. Stromků tam měli dost, ale jestli Ontário to nevím. Byla jsem tam asi před týdnem a koupila jsem tam i švestku JOJO dovoz PLR. Jinak kdyby jste ji nesehnal mohu vám darovat rouby. Jsem z HK. Já mám na zahrádce dokonce dvě. Váhám jestli nemám jednu porazit. Vloni měla jablíčka jedna, druhá né a letos si to vyměnily. Přeji úspěšný nákup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 80.175 (?), 31.10.2008 14:16

Psala jsem to už do jednoho vlákna. P.Pešek-staré odrůdy-Bojkovice nabízí v aktuální nabídce Ontario. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.138 (?), 31.10.2008 19:15

nabízi, lenže ako sám píše jablone ma zničené krúpami, najbližšie bude sortiment jabloní k dispozícii na podzim 09 a taktiež píše, že zbytok jabloní má už zamluvené- predané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 31.10.2008 19:31

Dobrý večer.Paní Bohuno, Ontário rádo střídá v plodnosti.Mít dva takhle plodící stromky zaručuje pro Vás každoroční sklizeň.Je mezi odrůdami na předním místě co se týče obsahu vitamínu C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.1 (?), 3.11.2008 8:31

Přátelé, nehoňte se za falešnou mincí. Mám po léta 2 ks stromků Ontaria. Část úrody shnije na stromcích, zbytek ve velkém procentu ve skládce. Budou přeroubovány resistenty. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 102.196 (?), 3.11.2008 10:59

Přestože sama nemám Ontário ve velké oblibě, musím oponovat. Mám 1 cca 17 roků. Plodí velmi spolehlivě, ale ob jeden rok. Plody jsou zdravé, veliké, úroda bohatá. Dostává stejnou péči jako ostatní druhy jabloní a zatím nikdy nezklamalo. Pravda je, že bych ho už nevysadila, ale pouze z toho důvodu, že mi chuťově nevyhovuje. Maminka má jeho chuť zase velice ráda a na využití na koláče, apod. mi nevadí. Plody na stromě mi nehnijí. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 3.11.2008 11:46

Pane Josefe, děkuji za radu. Je rozhodnuto, zůstanou tedy oba stromy, abychom měli každý rok. Nám chutnají a skladovatelnost velmi dlouhá. Díky zachránil jste ji.

K hostovi 11.1 Nejsem žádný odborník, ale těch jablíček se musím zastat.Na stromech hnijí nejméně ze všech, skoro vůbec. Ničím je nestříkám, a půda je jílová. Asi také hodně záleží jaký máte sklep. Nám vydrželi do července. Když jsem uklízela sklep, tak jsem objevila zbytek v malé bedince a nebyly vůbec scvrklé. Myslím, že hodně zaleží na uskladnění. Zkušenosti s resistečními odrůdami nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?), 3.11.2008 12:28

Argumenty paní M.R. považuji za velmi rozumné. Měnit spolehlivou odrůdu, která matce chutná a využije se, by byla škoda.
   JIná věc je, jestli Ontario vysazovat. Tady si myslím, že existují odrůdy s podobně velkými plody a srovnatelnou skladovatelností, navíc chutné, barevné, pravidelně plodící, některé i rezistentní.
    Sám jsem Ontario přestal pěstovat před 20 lety. Nahradil jsem ji tehdy nadějnou východoněmeckou odrůdou Juno. Šlo o křížence Ontaria s Londýnským jadernáčem. Plody byly od Ontaria na pohled k nerozeznání, jen chuť měly podstatně sladší. Dnes již odrůda Juno skončila v propadlišti dějin a vida - o Ontario je pořád (nebo opět) zájem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 3.11.2008 21:26

Doslova souhlasím s panem Zavřelem co se týče ONTARIA. Pěstuji je přes 40 let a pořád na těch 2 stromcích. Američané říkají, že my Evropané neumíme docenit tuto odrůdu, která na konci skladování má víc vtamínu C, než Delicius utržený ze stromu. Střídavé plodnost bráním silnějším řezem a tak blokuji přeplození a ty jablka jsou pak enormně velká. Krom jiného je to prý excelentní opylovač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika