Odrůda Benet



host - 46.79 (?)
15.3.2021 14:06
Zdravím, zaujímalo by ma, aké sú skúsenosti s touto odrodou odstupom času? Ako to je so strupovitosťou? Ako dlho ju možno skladovať? Kedy dozrieva? Ďakujem Miro Z.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 17.12.2013 18:22, zobrazeno: 6556x

Dnes jsme degustovali poprvé Benet (Melrose x Rubín). Velikostí plodů, jejich tvarem a částečně i barvou připomíná Rubín, ten však má výraznější žíhání.
Slupku nemá tak tuhou jako Melroze, spíš jako Rubín. Délka je někde mezi krátkou u Melroze a delší až velmi dlouhou u Rubínu.
Po rozkrojení mi barva dužniny připomínala Melroze i konzistenci dužniny ho připomínala. Aróma jsem, tak jako téměř u každé odrůdy, necítil žádné, ženě připomínalo vůni Nonetitu, včetně chuti. Dcera pravila, že tam jakési aróma je, nedokázala ho popsat.
Dužnina je dosti šťavnatá a chruplavá, podle nás velice dobré chuti.

Teď jsem zvědav na skladovatelnost, jestli něco pobral od jednoho z rodičů, tedy Melroze. Rubín mi ve sklepě od půlky ledna silně trpí černou a peniciliovou hnilobou. Pokud se včas nezkonzumuje, tak ke konci února zbyde zdravých plodů minimum.
Pokud by skladovatelností Rubín předčil, byl bych s odrůdou zatím spokojený. J

Na druhou stranu, to však je má první sjlizeň.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.12.2013 18:38

Oba rodiče mají každopádně zajímavé vlastnosti, takže na výsledek bych byl docela zvědavý. Silným argumentem pro mě ale bude míra náchylnosti ke strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.79 (?), 15.3.2021 14:06
Zdravím, zaujímalo by ma, aké sú skúsenosti s touto odrodou odstupom času? Ako to je so strupovitosťou? Ako dlho ju možno skladovať? Kedy dozrieva? Ďakujem Miro Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika