Odrůda Alegro



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?)
27.9.2014 10:29

Sklízel někdo letos Allegro? Jestli ano, mohl by sdělit svoje hodnocení?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 249.87 (?), 24.3.2012 19:30, zobrazeno: 13506x

Ve školce (Fytoz Plzeň) mi nabídli jabloň odrůdy Alegro na podnoži M26 - údajně raně podzimní. Ale ať hledám jak hledám, nikde jsem nic bližšího k ní nenašla. Má někdo zkušenost s touto odrůdou?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 24.3.2012 21:11

Tak to máte štěstí, že jste získala novinku, kterou Fytos oficiálně začne prodávat až na podzim 2012 (viz poznámka v jejich aktuálním ceníku pro jaro 2012).Bohužel nic bližšího o Alegru nevím - také by mě zajímalo, z jakého křížení vznikla a další její vlastnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.87 (?), 25.3.2012 19:20

Dotázala jsem se ve školce a takto mi odpověděli (info i pro ostatní zahrádkáře):

Zdravím z Plzně,
zakoupila jste úplně novou letní odrůdu jabloně, kterou představíme na stránkách během 2 měsíců (v současné době zpracováváme popisy nových odrůd, které zveřejníme na stránkách). Jedná se odrůdu, která má potenciál stát se " nejmnoženější letní odrůdou jabloně... u nás"
Pavel Voráček
FYTOS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.254 (?), 25.6.2013 15:21

Do jablek daleko, přesto však navnadím...

Letní odrůda jabloně Allegro:

cituji z Fytosu Plzeň

"Letní odrůda rezistentní ke strupovitosti velmi dobré chuťové kvality

Původ: ÚEB AV ČR, Střížovice - kříženec JULIA x AMETYST, přihlášena k právní ochraně v ČR 2011

Strom: diploidní, roste středně silně, vytváří rozložité koruny, dostatečně obrůstá plodonoši, začátek kvetení je raný

Plodnost: raná, středně vysoká, dosti pravidelná

Podnože: nejvhodnějším typem je slabě rostoucí M 9, na které mají plody křehčí konzistenci a plnější chuť

Plody: středně velké, kulovitě kuželovité, stopka středně dlouhá, slupka hladká, bez rzivosti, slabě ojíněná, základní barva žlutozelená, jasně červená krycí barva je rozmytá se slabým žíháním na 80-90 % plodu, dužnina pevná, později v průběhu skladování středně pevná, křehká, jemná, velmi šťavnatá, spíše sladká, velmi dobrá

Zrání: zpravidla počátkem srpna, před sklizní nepropadává, doporučuje se sklízet postupně podle dozrávání ve dvou až třech termínech, v dobrém sklepě vydrží do poloviny září

Odolnost k chorobám: je rezistentní ke strupovitosti, důležité je, že tato rezistence je podmíněna genem Vf a na polygenním základě, padlím netrpí

Požadavky: odrůda bez zvláštních nároků na pěstování a polohu, svojí vysokou kvalitou plodů v kombinaci s vysokou odolností"

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 27.9.2014 10:29

Sklízel někdo letos Allegro? Jestli ano, mohl by sdělit svoje hodnocení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.106 (?), 11.10.2018 2:33
Také by mě zajímalo jestli už máte někdo zkušenost s touto odrůdou letní jabloně? Měla by být trochu dřívější než Ametyst ze které je zkřížená. Snad i méně ojíněná a trochu sladší než Ametyst. Zajímalo by mě zda ji doplnit k mému sortimentu letních jabloní či případně vyzkoušet oboje, např. kvůli odlišným chutím obou druhů a přitom kvalitní chuti obojích či prostě má Allegro chuť jen odvozující a přitom "kvalitativně" resp. subjektivně lepší. __ Můj sortiment Vista Bella, Průsvitné L., Julia, Mantet, Hana, Krasava, Dalila Am., pak až Akane a Desert. __ V podmínkách Brněnska - teplo více, to moc s letnima jabkama nechcu přehánět, přece jen mají lepší užit. hodnotu broskve a jiné peckoviny zrající v této době. Ikdyz láká mě to vyzkoušet☺a porovnat a případně zařadit si do sortimentu. Dokud ještě mám jakes takes místo.__ K.z B.__ ps. díky za jakékoliv odpovědi☺
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.10.2018 9:22

Můj sortiment Vista Bella, Průsvitné L., Julia, Mantet, Hana, Krasava, Dalila Am.,... V podmínkách Brněnska - teplo více, to moc s letnima jabkama nechcu přehánět

Jestli už se nestalo...wink 
  Měl jsem Alegra jen jedno pokroucené jablko, zajímavější mi přišlo velkoplodé Juno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 10.99 (?), 11.10.2018 18:40
Allegro je chutove výtečná odruda se zajimavym vzhledem - vyraznymi lenticelami. Na letni odrudu velmi dobra chut a zejmena pevnost stavnate duzniny s exotickym aroma. Juno dozrává drive. Plody ma vetsi, tmave cervene, plossi. Allegro je ruzove. Zdravi Mittwoch
Allegro
Allegro
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika