Odrůda Alegro



host - 59.254 (?)
25.6.2013 15:21

Do jablek daleko, přesto však navnadím...

Letní odrůda jabloně Allegro:

cituji z Fytosu Plzeň

"Letní odrůda rezistentní ke strupovitosti velmi dobré chuťové kvality

Původ: ÚEB AV ČR, Střížovice - kříženec JULIA x AMETYST, přihlášena k právní ochraně v ČR 2011

Strom: diploidní, roste středně silně, vytváří rozložité koruny, dostatečně obrůstá plodonoši, začátek kvetení je raný

Plodnost: raná, středně vysoká, dosti pravidelná

Podnože: nejvhodnějším typem je slabě rostoucí M 9, na které mají plody křehčí konzistenci a plnější chuť

Plody: středně velké, kulovitě kuželovité, stopka středně dlouhá, slupka hladká, bez rzivosti, slabě ojíněná, základní barva žlutozelená, jasně červená krycí barva je rozmytá se slabým žíháním na 80-90 % plodu, dužnina pevná, později v průběhu skladování středně pevná, křehká, jemná, velmi šťavnatá, spíše sladká, velmi dobrá

Zrání: zpravidla počátkem srpna, před sklizní nepropadává, doporučuje se sklízet postupně podle dozrávání ve dvou až třech termínech, v dobrém sklepě vydrží do poloviny září

Odolnost k chorobám: je rezistentní ke strupovitosti, důležité je, že tato rezistence je podmíněna genem Vf a na polygenním základě, padlím netrpí

Požadavky: odrůda bez zvláštních nároků na pěstování a polohu, svojí vysokou kvalitou plodů v kombinaci s vysokou odolností"

Zdraví Mittwoch

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 249.87 (?), 24.3.2012 19:30, zobrazeno: 13399x

Ve školce (Fytoz Plzeň) mi nabídli jabloň odrůdy Alegro na podnoži M26 - údajně raně podzimní. Ale ať hledám jak hledám, nikde jsem nic bližšího k ní nenašla. Má někdo zkušenost s touto odrůdou?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 24.3.2012 21:11

Tak to máte štěstí, že jste získala novinku, kterou Fytos oficiálně začne prodávat až na podzim 2012 (viz poznámka v jejich aktuálním ceníku pro jaro 2012).Bohužel nic bližšího o Alegru nevím - také by mě zajímalo, z jakého křížení vznikla a další její vlastnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.87 (?), 25.3.2012 19:20

Dotázala jsem se ve školce a takto mi odpověděli (info i pro ostatní zahrádkáře):

Zdravím z Plzně,
zakoupila jste úplně novou letní odrůdu jabloně, kterou představíme na stránkách během 2 měsíců (v současné době zpracováváme popisy nových odrůd, které zveřejníme na stránkách). Jedná se odrůdu, která má potenciál stát se " nejmnoženější letní odrůdou jabloně... u nás"
Pavel Voráček
FYTOS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.254 (?), 25.6.2013 15:21

Do jablek daleko, přesto však navnadím...

Letní odrůda jabloně Allegro:

cituji z Fytosu Plzeň

"Letní odrůda rezistentní ke strupovitosti velmi dobré chuťové kvality

Původ: ÚEB AV ČR, Střížovice - kříženec JULIA x AMETYST, přihlášena k právní ochraně v ČR 2011

Strom: diploidní, roste středně silně, vytváří rozložité koruny, dostatečně obrůstá plodonoši, začátek kvetení je raný

Plodnost: raná, středně vysoká, dosti pravidelná

Podnože: nejvhodnějším typem je slabě rostoucí M 9, na které mají plody křehčí konzistenci a plnější chuť

Plody: středně velké, kulovitě kuželovité, stopka středně dlouhá, slupka hladká, bez rzivosti, slabě ojíněná, základní barva žlutozelená, jasně červená krycí barva je rozmytá se slabým žíháním na 80-90 % plodu, dužnina pevná, později v průběhu skladování středně pevná, křehká, jemná, velmi šťavnatá, spíše sladká, velmi dobrá

Zrání: zpravidla počátkem srpna, před sklizní nepropadává, doporučuje se sklízet postupně podle dozrávání ve dvou až třech termínech, v dobrém sklepě vydrží do poloviny září

Odolnost k chorobám: je rezistentní ke strupovitosti, důležité je, že tato rezistence je podmíněna genem Vf a na polygenním základě, padlím netrpí

Požadavky: odrůda bez zvláštních nároků na pěstování a polohu, svojí vysokou kvalitou plodů v kombinaci s vysokou odolností"

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 27.9.2014 10:29

Sklízel někdo letos Allegro? Jestli ano, mohl by sdělit svoje hodnocení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.106 (?), 11.10.2018 2:33
Také by mě zajímalo jestli už máte někdo zkušenost s touto odrůdou letní jabloně? Měla by být trochu dřívější než Ametyst ze které je zkřížená. Snad i méně ojíněná a trochu sladší než Ametyst. Zajímalo by mě zda ji doplnit k mému sortimentu letních jabloní či případně vyzkoušet oboje, např. kvůli odlišným chutím obou druhů a přitom kvalitní chuti obojích či prostě má Allegro chuť jen odvozující a přitom "kvalitativně" resp. subjektivně lepší. __ Můj sortiment Vista Bella, Průsvitné L., Julia, Mantet, Hana, Krasava, Dalila Am., pak až Akane a Desert. __ V podmínkách Brněnska - teplo více, to moc s letnima jabkama nechcu přehánět, přece jen mají lepší užit. hodnotu broskve a jiné peckoviny zrající v této době. Ikdyz láká mě to vyzkoušet☺a porovnat a případně zařadit si do sortimentu. Dokud ještě mám jakes takes místo.__ K.z B.__ ps. díky za jakékoliv odpovědi☺
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.10.2018 9:22

Můj sortiment Vista Bella, Průsvitné L., Julia, Mantet, Hana, Krasava, Dalila Am.,... V podmínkách Brněnska - teplo více, to moc s letnima jabkama nechcu přehánět

Jestli už se nestalo...wink 
  Měl jsem Alegra jen jedno pokroucené jablko, zajímavější mi přišlo velkoplodé Juno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 10.99 (?), 11.10.2018 18:40
Allegro je chutove výtečná odruda se zajimavym vzhledem - vyraznymi lenticelami. Na letni odrudu velmi dobra chut a zejmena pevnost stavnate duzniny s exotickym aroma. Juno dozrává drive. Plody ma vetsi, tmave cervene, plossi. Allegro je ruzove. Zdravi Mittwoch
Allegro
Allegro
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika