Odrůda Admiral



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
24.7.2019 19:13

Strupovitost to není.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 19.7.2019 9:16

Dakujem za reakciu. Este prikladam foto admiralu s prvymi dvomi plodmi, stromcek je z lumigreenu na m111, vysadba jesen 2017.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 5.187 (?), 24.7.2019 18:42
.. doteraz som bol v tom, ze takto vyzerá chrastavitost, ale ved toto je stromček kúpený ako Admiral 🤔


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.7.2019 19:13

Strupovitost to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.28 (?), 24.7.2019 19:16

zazracna rezistencia na polygennom zaklade bola asi prelomena... vivat boscop

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 24.7.2019 20:42

Strupovitost to zcela určitě není. Podle mne se jedná o zhojený povrchový požerek nějakého škůdce - housenky píďalky, pilatky nebo obaleče, - čert aby se v nich vyznal.devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 25.7.2019 10:58

Taky mohlo dříve dojít k poranění kroupou, nebo kouskem rostlinného materiálu při sečení vyžínačem, křoviňákem... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 227.6 (?), 25.7.2019 18:04
Je to zo spodnejej strany, vylúčené poveternostné vplyvy, takže skodca/hmyz?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 4.8.2019 9:28

Ano škůdce, na fotce je zacelený povrchový požerek pravděpodobně Zobonosky ovocné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hurban - (4) - 37.86 (?), 24.8.2023 12:41

Ahojte,

z toho Admirálu som už "na prášky". Mám 2 stromy cca 5 ročné, na MM106.

Pravidelne striekam Wuksalom, na jeseň som rozsypal okolo stromov vápno, čo keď čítam o znížení ph asi nebolo dobré... každý rok je krásna násada plodov, ale pri dozrievaní všetko "pihovaté". Už neviem čo mám robiť. Na prd sú mi bujne a krásne rastúce stromy s výnimočne veľkými a šťavnatými plodmi, keď sa nedajú jesť. Prosím o radu niekoho, kto zvíťazil v podobnej situácií. Nie rady typu, "ja nemám pihovatosť a netuším prečo". Vopred vďaka.

A druhá otázka, ak by som prevrúbľoval strom inou odrodou, preniesol by sa problém s "pihovatosťou" aj na navrúbľovanú odrodu? Ďakujem L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.28 (?), 25.7.2019 21:18
ADMIRAL u mňa - na fotkách je súčasný stav. Listy aj plody sú čisté, bez známok chrastavitosti, bez múčnatky. Dnes som pozorne prezrel takmer všetky plody, s 'nádejou' že nájdem aspoň pár škvŕn pehovitosti - ale nič, ani jedna. Zatiaľ som dal (tak ako všetkým ostatným jadrovinám) jeden postrek kalciom, a neviem či sa ešte k nejakým ďalším postrekom dostanem. Myslím si, že tieto fotky - ako aj mnohé ďalšie, ktorými som ilustroval svoje príspevky o Admirale v minulosti - dostatočne preukazujú, že táto odroda sa dá pestovať bez toho, aby plody boli pehovitosťou či chrastavitosťou poškodené. Zároveň mám pocit, že viacerí záhradkári aj tu na fóre vkladajú do Admiralu nadmerné nádeje a očakávania. Takže pozor - môže sa stať, že sa Vám s Admiralom nebude dariť tak ako mne a zostanete sklamaní. Toto Vám samozrejme neprajem, pretože zdravé plody Admiralu sú naozaj jablká výnimočnej kvality. Ak sa Vám ich podarí dopestovať, nepochybujem o tom, že to potvrdíte. (P.S.: aj to Boskoopské červené plodí bohato a plody sú zdravé - posledná fotka. Boskoop je odroda ktorú si cením a uznávam jej kvality 😃). IH











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika