Očkování



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.213 (?)
24.9.2017 10:04

Nejlepší ochranou je včasný termín očkování. Další možností je posílení mrazuvzdornosti natřením listovou výživou s vyšším obashem Bóru. Aplikaci proveďte buď lokálně štětcem nabo postřikem na celý výpěstek.

SfK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                  
stanky - (23) - 135.252 (?), 21.7.2016 15:42

Včera jsem očkoval aronii na plané jeřáby a jostu na odnože meruzalky. Dřevo jsem až na jednu vyjímku nevylupoval a při ovázání jsem se snažil nechávat očka volná. Všechno T-řezem. Řapíky jsem zastřihl tak, aby zůstal asi 0.5 cm listu. Voskem jsem nic nazamazával, pouze roubovací PVC páska. Nutno podotknout, že jsem to zatím nikdy nedělal. Uvidím tedy za tři týdny, snad to dobře dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.14 (?), 8.9.2016 18:02

Zkoušel jste někdo očkovat sladkoplodý jeřáb na jeřáb ptačí - a co popřípadě na jaře?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.230 (?), 8.9.2016 22:04

Nezkoušel, ale viděl jsem to v Krušných horách na několika stromech - někdo si před xx lety asi hrál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.9.2016 22:10

Většinou to roubuju na jaře, ale očkovat to jistě půjde taky. Jeřáb se ujímá dobře, ostatně jako všechny jádroviny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.119 (?), 24.9.2017 8:53

Ma niekto skusenosti ako chranit prijate ocka (chip budding) pred vymrznutim v zime.Po zime sa stava ze niektore ocka aj pomerne dobre zrastne vymrznu.Myslite ze by pomohla textilia ci ina ochrana.Ma to vyznam?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.9.2017 9:11

Naočkované podnože lze chránit před mrazem třeba přihrnutím rašeliny či kompostu. Obalení textilií má omezený význam, protože očko si nevyrobí vlastní teplo. Může ochránit očko jen při velmi krátkodobém poklesu teploty (nad ránem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.119 (?), 24.9.2017 9:18

Ako sa da chranit rezom zmladeny strom ktory vyhnal letorasty v korunke a tam boli aj preockovane?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.213 (?), 24.9.2017 10:04

Nejlepší ochranou je včasný termín očkování. Další možností je posílení mrazuvzdornosti natřením listovou výživou s vyšším obashem Bóru. Aplikaci proveďte buď lokálně štětcem nabo postřikem na celý výpěstek.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.9.2017 13:30

Nalézáme se v kategorii Jabloně.  Pokud máte stromek přeočkovaný v korunce, tak bych očka ničím nechránil. Jabloně až tak moc nevymrzají. Stačí, když si od každé odrůdy schováte roub a v případě, že očko nevyraší, tak ten letorost naroubujete.
   Jestliže se jedná o broskvoň, tam roubování moc úspěšné nebývá. Vyplatí se naočkovat na každý letorost víc oček (aspoň dvě) a doufat, že některá zimu přežijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika