Natírání kmenu vápnem



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?)
24.1.2015 21:52

Proti slunci je lepší kmen zastínit prknem, obalit papírem... Já jsem to vápnem ani ničím jiným nikdy nedělal. Prkno nebo papír se odstraní, ale mít na zahradě nabílené kmeny, by se mně vůbec nelíbilono.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 157.239 (?), 24.1.2015 21:00

Vápním kmínky od třetího roku po vysazení, jednu z brosk. místo vápnění balím bílým pytlem od 50kg obilí- jen proto, že pod ní pěstuju jahody, dalším br. tuto ochr. váp. mlékem s úspěchem dopřávám, kalcioze unikám i tím, že při výsadbě br. a nektarin zapravuju suché železné špony a rezavé hřebíky. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 24.1.2015 21:52

Proti slunci je lepší kmen zastínit prknem, obalit papírem... Já jsem to vápnem ani ničím jiným nikdy nedělal. Prkno nebo papír se odstraní, ale mít na zahradě nabílené kmeny, by se mně vůbec nelíbilono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 24.1.2015 22:22

Kuky-je Vaše averze k bílení spojena jen s vkusem, citem pro přírodní estetiku, máte dostatek prken-chce se Vám je extra obžínat-pokud je máte stále instalované-nebo s nimi sezonně manipulujete, máte je o stromy opřené či jinak zabezp. proti odfouknutí... Mě přijde bílení jednodušší a zárověň užitečnější, než Váš způsob. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 25.1.2015 7:11

Nebílím ani neinstalujusmiley. Nebylo to nikdy potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 25.1.2015 9:42

Takže obchodník s deštěm?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 25.1.2015 10:53

Juta Dvůr Králové vyrábí různé plastové chrániče proti okusu stromů. Některé ty neperforované na pár stromkách mám. Zajíc se sice na zahradu nedostane, ale co dokáží kočky!  Vždy si vyberou nějaký stromek na broušení drápků. Kůru pak dokáží pořádně rozdrásat.
A na stínění proti slunci jsou výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 209.106 (?), 25.1.2015 11:18

Bílím. Ale jen kmen a jen mladší stromy tak do 15 let s hladkou kůrou. Na staré rozpraskané borce nátěr těžko ulpívá. Bílím zpravidla až začátkem února, kdy ještě bývá v noci slušný mráz a přes den už je slunce dost vysoko. Navíc pokud svítí celý den, ozáří 3/4 obvodu kmene, takže kus prkna asi nepostačí. Ochrana proti popraskání kůry mrazem funguje. Natírám všechny stromy včetně broskvoní. A nátěr zpravidla do konce léta oprší a zmizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 25.1.2015 11:34

Nikomu nevymlouvám užití perforovaných plastových krytů, mají však svá ALE - špatná kontrola stavu kmene, můžou narůstat nepotřebné výhony, můžou ujít pozornosti škůdci-puklice, štítěnky..., růst konkur. plevelů-svlačec, pýr..., mravenci atd. Toto při vápnění odpadá. Na zimu chráním král.pletivem-vzdušné, vápno lze přes něj jednoduše naflusat-štětcem, štětkou, smetáčkem nebo postřikovačem-prostě-komu se chce, ten hledá způsoby, komu ne, hledá důvodywink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 25.1.2015 12:58

Ja bielim kmene iba kôstkovinam (broskyne nie) a mladsiemu orechu, no ale ten pohlad na tie stromy potom nabieleni... neviem no, pride mi to maximalne nepekne, nevkusne, nesympaticke a este nevie co..smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 209.106 (?), 25.1.2015 13:14

Tak já mám zahrady především jako užitkové a bílá barva je moje oblíbená. Ale proti gustu žádný dišputát, že ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika