Natírání kmenu vápnem



host - 156.1 (?)
24.1.2015 20:12

Například broskvoně, bych se bál takto povápnit.-a to prečo?    Vápnim ich takmer 30 rokov spolu s marhuľami riadne na hrubo, pri mladých stromoch úplne celé.Nikdy nebola žiadna negatívna reakcia.Pri hnojení na jar opadané vápno zapracujem ku koreňom.   Stano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 21.2.2010 18:33

Neobalují se kmeny i papírem (noviny, vlnitá lepenka)? Já jsem pozoroval trhliny na kmenech jabloně, ale za ni mohu poděkovat letním dešťům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.11 (?), 13.3.2010 7:46

Podle mě je bílení kmenů zbytečná práce a pokud vám jde o oddálení rašení stačí přivázat na jižní stranu kmenu prkno a máte vystaráno, u starších stromů je to úplně zbytečné, lepší je oškrábat borku a provést postřik proti přezimujícím škůdcům - to bude rozhodně užitečnější, navíc bílé kmeny vypadají příšerně. Vápnem nebo mletým vápencem obohacuji půdu a ne kmeny(pokud nejsou zelené mechem)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 13.3.2010 8:24

To vápno s kmenů se za dva měsíce stejně do půdy dostane, takže užitek je dvojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 13.3.2010 11:01

Nabílení kmenů považuji za úkon, který stromům jistě neublíží, asi i trochu prospěje - odráží sluneční paprsky, je to jakási desinfekce a opadané pak půda využije. Efekt ale není tak velký, aby to stálo za tu námahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.14 (?), 5.2.2011 20:35

Natírání kmenů vápnem - lze pro lepší přilnavost přidat do vápenného mléka trochu fermeže?Má někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 6.2.2011 8:20

Tam nejde o přilnavost, ale o smáčivost. Nepotřebujete aby nátěr vydržel 10 roků, ale aby se po kůře rozlíval a smáčel. Spíš bych použil saponát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 138.102 (?), 27.1.2012 19:34

Obdivoval jsem dříve krásně nabílené kmeny ovocných stromů. Pak jssem začal i sám zahradničit a jak je v diskuzi mnohde uvedeno, považoval jsem to za zbytečné (stačí odstranění borky - určitě už vím, že ne!!!). Když jsem vykopával třetí stromek kvůli mrazovým deskám a chřadnutí, pochopil jsem, že bílá na zimu na kmeny prostě patří. Prkna a desjy jsou jen provozorium a nedopadá to dobře. Snad je to i tím, že mám na zahrádce veškerý sortiment ovocných stromů a rodí, přestože zahrádka je 530 m nad mořem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 60.93 (?), 20.1.2015 10:56

Bílým to také již několik let. Zkuste si jeden stromek natřít a ostatní ne, a porovnejte stav kůry po roce. Natřený - kůra je hladší, bez borky a bez mechu, a nějaké ty potvůrky se také zlikvidují. Václav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.230 (?), 24.1.2015 19:50

Chtěl bych připomenout, že ne všem stromům v zahradě vápnění kmenů prospívá. Například broskvoně, bych se bál takto povápnit.  Taktéž všechny ostatní v blízkosti kanadských borůvek. S pozdravem, wtom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.1 (?), 24.1.2015 20:12

Například broskvoně, bych se bál takto povápnit.-a to prečo?    Vápnim ich takmer 30 rokov spolu s marhuľami riadne na hrubo, pri mladých stromoch úplne celé.Nikdy nebola žiadna negatívna reakcia.Pri hnojení na jar opadané vápno zapracujem ku koreňom.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika