Mšice v zimě?



host - 146.52 (?) 
7.3.2021 9:32, zobrazeno: 937x

Dobrý den.

Hned ze začátku se přiznám, že jsem spíš takový "kozel zahradníkem" a teprve sbírám zkušenosti. Na podzim minulého roku jsem zasadil pár stromků a dnes jsem si všiml, že na jabloni (pouze na jednom výhonu), jsou jakési černé malé tečky, předpokládám, že mšice. Stále je ale teplota okolo 0, bylo maximálně pár dnů k 10ti stupňům. Jsou to tedy skutečně mšice? Myslel jsem, že se objevují až když se více oteplí. Taky mě překvapuje, že je to jen na jabloni. Kousek od toho mám vysazenou meruňku, třešeň, hrušeň a broskvoň, keříky s rybízem, ale nikde jinde to není...

A pokud to mšice jsou, čím to mám postříkat?

Díky moc za radu :)

Mšice?
Mšice?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.103 (?), 7.3.2021 10:06

já na fotce vidím jen černé tečky na povrchu jedné větvičky. Jsou-li to živé mšice, tak v tomhle množství stačí, kdy je setřete z větve rukou, odspodu nahoru, abyste nepoškodil očka. Více mě ale zajímá drátek nebo co to je vespod, který podle mě zarůstá do pletiva a bylo by vhodné ho odstranit. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.52 (?), 7.3.2021 10:22

Dobrý den. Děkuji za radu, zkusím to setřít.

Byť to z fotky jako nějaký drátek vypadá, je to kousek kůry. Žádný drátek, ani provázek tam není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 7.3.2021 11:41

Pokud ta konkr.větévka není pro stromek potřebná, tak nejlepší způsob likvidace je její odstřižení. Jestli je i přes ten výskyt vajíček mšic pro pěst.záměr, tvar důležitá, tak ty černé ďobky zkuste co nejdříve setřít-hadérkou nebo např.suchou houb.na nádobí-tou jemnější stranou ve směru, který Vám doporučil pan W. Občas se vaj.mšic dají zaměnit za mušince-hovínka velkých much, které se za teplých, slun.pozdězimních dnů prolétávají a na výhonech vyprazdňují, také-a to je méně pravděpodobné může jít o plodničky hub...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
verousek - (19) - 82.109 (?), 22.3.2021 13:57

Dobrý den, ano mšice přezimují ve stádiu vajíček a tohle jsou opravdu ony. Pokud je máte pouze na jedné větvičce, tak bych z toho nedělala žádné drama. Pouze z větvičky setřít, nebo větvičku odstřihnout a spálit.

Veronika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika