Příspěvky uživatele - verousek

Smiřické vzácné, 29.12.2021
Dobrý den, obraťte se na pana Bočka z Crhova. Třeba mu ještě po podzimním prodeji něco zůstalo. Když neuspějete mohu se jít podívat, zda by se na mém mladém stromku již dal vzít roub (ale nic neslibuji).
Korint, 19.8.2021
Ještě dva roky zpět, byla v sadech v Lysicích. Jednalo se o starou výsadbu, takže bohužel šla pryč. Zmínky o ní jsou, bohužel velmi poskromnu (viz. odkaz, který tu dal jiný komentující). Chuťově to však bylo dobré jablko. Na první pohled zaujalo... celý příspěvek >
Která letní odrůda?, 19.8.2021 Obsahuje fotku
Dokázal by prosím někdo poradit o jakou letní odrůdu se jedná? Chuťově velmi dobrá, šťavnatá, sladce navinulá. Dužnina křehká, pod slupkou narůžovělá (čím vybarvenější plod, tím více růžová dužnina pod ní). Po rozkrojení voní, jinak ne. V tuto dobu... celý příspěvek >
Korint, 19.8.2021
Pěstovala se. Bohužel jsem si ji ze sadu (velkosadu) nestihla vzít kvůli mateřské dříve, než se vyklučila.
Korint, 18.7.2021
Dobrý den, pěstuje ještě někdo tuhle odrůdu jabloně, nebo se již úplně vytratila?
Mšice v zimě?, 22.3.2021
Dobrý den, ano mšice přezimují ve stádiu vajíček a tohle jsou opravdu ony. Pokud je máte pouze na jedné větvičce, tak bych z toho nedělala žádné drama. Pouze z větvičky setřít, nebo větvičku odstřihnout a spálit. Veronika
Citronové zimní, 18.2.2021
Tuto odrůdu množí p. Boček. Zkuste, zda mu nějaká nezůstala od podzimního prodeje. Najdete ho na stránkách vysokokmeny.cz Veronika P.
Jabloň Romance, 2.2.2021
Děkuji, ale opravím. Prodávali ji ve Fytosu. Vím o tom. Ale vzhledem k tomu, že byla hned pryč, takže vlastně nic. Očekávat ji na jaře tím pádem ani nemusím. Ale děkuji za tip.
Jabloň Romance, 1.2.2021
Už je to déle, co jsem měla možnost ochutnat odrůdu Romance. Od té doby se ji snažím sehnat. Máte prosím někdo s ní zkušenosti? V.P.
Anýzové české - stará odrůda jabloně, 31.1.2021
Mohu prosím vědět, kde přesně a kdy byla tato fotografie pořízená (pokud tedy není stažená z netu)? Na stránkách stareodrudy.cz jsem samozřejmě byla a kontaktovala přímo garanta tohoto programu. Bohužel o této odrůdě, prý neví. Stejně jako dalších X... celý příspěvek >
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 18.12.2020
Tak mám první výsledky určování přímo od pomologa, který je viděl naživo. Jablka byla určena jako Mičurinovy odrůdy a to konkrétně: Žlutá jako Cukrová reneta, žíhané jablko jako červený standard a třetí jablko, které jsem sem vkládala později jako... celý příspěvek >
Neurčené odrůdy, 17.12.2020
1. Aurora (pokud je na omak mastná)
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 14.12.2020
Pan Boček už všechny tři odrůdy viděl. Žije kousek od nás. U té tmavé žíhané odrůdy doporučil další sledování. Ale děkuji za radu.
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 13.12.2020 Obsahuje fotku
Pane inženýre, děkuji také za tip. Opava je od nás vzdálena +- 150 km. Tohle je na Blanensku (u Olešnice). Jablka nejsou podzimní, plody jsou focené tento týden a určitě svoji trvanlivostí ještě vydrží. Bohužel já je mám pouze padaná, takže ta moje... celý příspěvek >
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 12.12.2020
Děkuji za tip, ale nebude to ani Smiřické ani Bláhovo. Jsou to opravdu malá jablíčka a i další znaky nesedí.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika