Melrose a Gloster



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
2.2.2012 15:55

Pokud bych hodnotil vzhledově nejpřítažlivější odrůdu, tak by to určitě vyhrál Gloster 69. Navíc mně i chutnají (kupované). Nevýhodou je moučnatění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 178.235 (?), 2.2.2012 16:20

Také jsem se na Glostera těšil a vkládal naději.Dnes bez postřiku proti strupovitosti nemám nic a na skládce je jedním zmála, kde zčerná skládkovou hnilobou.Nestal se mým favoritem a pátrám dále.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 13.3.2012 14:47

Stručné hodnocení loňské úrody

Melrose - opět skvělá kvalita, ostatně jako každý rok
Gloster - velmi dobrý (letos malý výskyt jadřincové plísně) ovšem kvalit Melrose nedosahuje.
Hit roku - RED DELICIOUS-prostě fantazie
Zklamání roku - ROZELA-horší příchuť z Rubína, SPARTAN-chuťově nejhorší za poslední roky, JONATHAN-polostín, v koruně hůře vybarvené, jenom pár kousků bylo zkutečně výborných.
Objev roku - ORION-konečně rezistentní odrůda, kde nepřevažuje chuť praotce většiny rezistentů Rubína který měl mimochodem i letos standartně vysokou kvalitu(vosy moc dobře ví co je kvalitní)
Doufám, že se upraví u Orionu plodnost
Malý postřeh Cherry Cox.-stabilně vysoká kvalita, ovšem ročníku 2010 se navyrovnala přestože ten rok byl velice deštivý.Tehdy excelentní a kupodivu bez strupovitosti.
Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.3.2012 16:29

Perfektní hodnocení pana Vlastimila, jak taky jinak. Kéž by takových hodnocení bylo co nejvíce. Mrzí mě, že jsem si Melrose nesehnal včas, z nedalekého zemědělského družstva. Ještě mám jeden dotaz. Když pane Vlastimile píšete, že Spartan nebyl nic moc, tak jaké bylo Lobo?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 14.3.2012 14:00

Pane Petře, LOBO bylo v obvyklé kvalitě, voňavé a velice dobré.Mc Intosh-nezaznamenal jsem významnou odchylku.
Nedávno jsem viděl na Vašem přízpěvku Gascoigneho šarlatové.Velice mě zaujalo nádherné vybarvení a příznivé chuťové ohlasy na diskuzi.Kdysi jsem o něm uvažoval, z prostorových důvodů nerealizováno.Nyní se zřejmě v brzké době uvolní místo po vřetenovém zákrsku Topaz.Je silně napaden rakovinou a zasychá.Zřejmě jej nahradí.
Zdravím do Pardubic - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.10.2012 13:33

A na Melrose se opět zapomnělo. Z trhu už úplně zmizelo, tak jedině prubnout místního nedalekého velkopěstitele. Doufám, že tam také neuřádoval mráz 18.5. Jemná příchuť Red Delicious v těchto odrůdách nikoho nenadchla? Myslím tím Melrose a Gloster. Jinak, diskuse na toto téma zde již proběhla. S Glosterem se zatím letos vytasil jen pan Vladis. Bravo, pane Vladisi. Tento rok bude jistě Gloster dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 8.10.2012 14:59

Po loňské květnové probírce mrazem jsem sklidil asi 10-12 plodů. Letos mi jich mráz zanechal asi 6, sklízet budu koncem týdne. O Melrose i Glostru jsem se vyjádřil několikrát v minulých letech, tak se nebudu opakovat.

Melrose pěstuji bezmála 30 let, a protože nové stromky už nechci vysazovat, hodlám toto 8 leté vřeteno v nejbližších letech přeroubovat něčím, co ještě neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.10.2012 18:34

Není pravda, že pokud se Glostru nedaří např. u Moravské Třebové, že to bude platit všude. Jak jsem tady už psal, tak minulý rok jsem koupil malé Glostry od pěstitele z Hané a byly velmi dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 29.3.2013 17:35

Chtěl bych se zeptat, zda Gloster má stejné aroma jako Starkinson. Děkuji. Karel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.3.2013 19:02

Asi před hodinou jsem z různých druhů jablek, co mám ve sklepě, chutnal právě Gloster. Jak jsem psal minule tak tyto Glostry by určitě potěšily pana Polehlu, protože mají mimořádně silnou příchuť např. toho Starkrimsona, co jste jmenoval. Až by se dalo říct, že je to navinulejší Starkrimson. Ale kdo ví odkud tyto plody byly. Horko těžko se tady takovéhle silné příchuti dočkáte. Mně chutnají i ty navinulejší jen s velmi nepatrným nádechem odrůd typu Starkrimson. Ale můžete se taky dočkat i jen jakési "řepy". Takové jsem ale nikdy nejedl. Ale dost lidí si na to stěžovalo. V tomto období už mají měkčí dužninu, alespoň ty z mého sklepa. Jinak Gloster je moje oblíbená odrůda. Proto by mě zajímala Starkresa pana Vinšálka. Primadela asi nebude to pravé ořechové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika