Megafol



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.59 (?) 
9.11.2019 8:18, zobrazeno: 1092x
Pri rozhovore s jedným profesionálnym ovocinárom na výstave v Trenčíne sa tento zmienil o používaní protistresového prípravku MEGAFOL, s ktorým majú údajne výborné skúsenosti. Je to produkt na prírodnej báze, ktorý pri ovocninách zvyšuje úrodnosť a pôsobí protektívne pri stresových faktoroch ako sú mrazy, sucho a podobne. Megafol údajne zlepšuje aj kvalitu plodov a celkove kondíciu a zdravotný stav stromov. Zopár údajov je na fotkách. Má niekto z hobíkov skúsenosť s týmto prípravkom?







Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 55.221 (?), 9.11.2019 20:05

Podobných přípravků je mnoho. Dost jsem jich testoval především na polních plodinách, výsledkově se různily oproti hnojeným kontrolním variantám a v průměru byly výnosy plodin vyšší o 4 - 11 %, což se může jevit jako nic moc, ale při velkých pěstebních plochách je to už slušné navýšení a finančně se to vyplatí. Výsledky kvalitativních parametrů (na základě chemických analýz rostlin) si už nepamatuji, musel bych dohledat. Na ovocných stromech jsem testoval dva přípravky na bázi aminokyselin s marko- a mikroprvky španělské provenience a jeden přípravek na bázi huminových kyselin a abych pravdu řekl, nepoznal jsem rozdíl oproti hnojení běžným listovým hnojivem a posoudit kvalitu plodů a hlavně mrazuvzdornost si už vůbec netroufnu. Připouštím, že nějaké pozitivní působení se asi dostaví, což ale spíše poznají a ocení v produkčních sadech.  

Přesto když se mi něco dostane pod ruku, tak to zkouším smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika