Megafol



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.59 (?) 
9.11.2019 8:18, zobrazeno: 1106x
Pri rozhovore s jedným profesionálnym ovocinárom na výstave v Trenčíne sa tento zmienil o používaní protistresového prípravku MEGAFOL, s ktorým majú údajne výborné skúsenosti. Je to produkt na prírodnej báze, ktorý pri ovocninách zvyšuje úrodnosť a pôsobí protektívne pri stresových faktoroch ako sú mrazy, sucho a podobne. Megafol údajne zlepšuje aj kvalitu plodov a celkove kondíciu a zdravotný stav stromov. Zopár údajov je na fotkách. Má niekto z hobíkov skúsenosť s týmto prípravkom?







Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 55.221 (?), 9.11.2019 20:05

Podobných přípravků je mnoho. Dost jsem jich testoval především na polních plodinách, výsledkově se různily oproti hnojeným kontrolním variantám a v průměru byly výnosy plodin vyšší o 4 - 11 %, což se může jevit jako nic moc, ale při velkých pěstebních plochách je to už slušné navýšení a finančně se to vyplatí. Výsledky kvalitativních parametrů (na základě chemických analýz rostlin) si už nepamatuji, musel bych dohledat. Na ovocných stromech jsem testoval dva přípravky na bázi aminokyselin s marko- a mikroprvky španělské provenience a jeden přípravek na bázi huminových kyselin a abych pravdu řekl, nepoznal jsem rozdíl oproti hnojení běžným listovým hnojivem a posoudit kvalitu plodů a hlavně mrazuvzdornost si už vůbec netroufnu. Připouštím, že nějaké pozitivní působení se asi dostaví, což ale spíše poznají a ocení v produkčních sadech.  

Přesto když se mi něco dostane pod ruku, tak to zkouším smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika