Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.89 (?)
10.11.2019 15:29
LIGOL (Linda x Golden Delicious) - poľská zimná odroda mimoriadne atraktívneho výzoru. Na fotkách je mladý vretenovitý zákrpok na M26 a plody z jeho tohtoročnej úrody. Ligol nepatrí medzi rezistenty, ale chrastavitosťou ani múčnatkou u mňa netrpí. Takisto napriek veľmi veľkým plodom absentuje aj pehovitosť. Plody sa vyfarbujú pomerne neskoro, oberám ich až v októbri, ale ich výzor v čase zberu stojí za to. Na fotkách vidno nádherné sýtočervené sfarbenie plodov Ligolu, ktorý aj veľkosťou a tvarom patrí k najatraktívnejším odrodám v mojej záhrade (v tomto roku by som ho dokonca dal na 1.miesto). Dnes som degustoval prvé plody tohtoročnej úrody - dužina má výbornú konzistenciu (krehká "chruplavosť") a je veľmi šťavnatá. Chuť je príjemne sladká, veľmi dobrá. Určite mám aj chuťovo kvalitnejšie odrody, ale keďže jeme čiastočne aj očami, Ligol si bez problémov obháji vysoký štandard aj z pohľadu kvality. V Poľsku mimoriadne obľúbená odroda, u nás pestovaná len zriedkavo. IH








Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.106 (?), 29.6.2019 14:20
236.201: Otázka či uprednostniť Ligol alebo Lucy je naozaj ťažká dilema. Ligol má o niečo krajšie a o dosť väčšie plody, Lucy má zasa harmonickejšiu chuť (Ligol je vyslovene sladký). Ak by som sa musel rozhodnúť iba pre jednu z týchto dvoch odrôd (čo našťastie nemusím), volil by som Lucy. Argumentami ktoré by prevážili misku váh na jej stranu sú rezistencia a český pôvod. Na foto 1,2 je aktuálny stav oboch odrôd (oba stromčeky sú na slabo rastúcom podpníku a po prebierke). Na poslednej fotke je stručná charakteristika Lucy. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.89 (?), 10.11.2019 15:29
LIGOL (Linda x Golden Delicious) - poľská zimná odroda mimoriadne atraktívneho výzoru. Na fotkách je mladý vretenovitý zákrpok na M26 a plody z jeho tohtoročnej úrody. Ligol nepatrí medzi rezistenty, ale chrastavitosťou ani múčnatkou u mňa netrpí. Takisto napriek veľmi veľkým plodom absentuje aj pehovitosť. Plody sa vyfarbujú pomerne neskoro, oberám ich až v októbri, ale ich výzor v čase zberu stojí za to. Na fotkách vidno nádherné sýtočervené sfarbenie plodov Ligolu, ktorý aj veľkosťou a tvarom patrí k najatraktívnejším odrodám v mojej záhrade (v tomto roku by som ho dokonca dal na 1.miesto). Dnes som degustoval prvé plody tohtoročnej úrody - dužina má výbornú konzistenciu (krehká "chruplavosť") a je veľmi šťavnatá. Chuť je príjemne sladká, veľmi dobrá. Určite mám aj chuťovo kvalitnejšie odrody, ale keďže jeme čiastočne aj očami, Ligol si bez problémov obháji vysoký štandard aj z pohľadu kvality. V Poľsku mimoriadne obľúbená odroda, u nás pestovaná len zriedkavo. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.4 (?), 6.2.2020 21:17
Před vánocemi jsem koupil bednu podtrhnutých Ligolů. Tvrdá jablka asi z 1/3 červená jinak zelené barvy, postupně zelená vybledla do žluto zelena. Chuť těchto podtrhnutých jablek mi v kombinaci s chruplavou dužinou trošku připomínají hrušku a vzhledem k jejich podtržení nejsou tak sladká. Bohužel se na pár jablkách vyskytla hořká pihovitost, ale celkově jsem s Ligolem spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika